Juniorský Pohár 2013

Ostrava

Druhé kolo nejvyšší české juniorské soutěže - Juniorského Poháru - se v sobotu 5.10. uskutečnilo v Ostravě na domácím stadionu Steelers - SAP na Skautské ulici.

Turnaj otevřel zápas domácích Steelers proti plzeňským Patriots. Hned úvodní kickoff napověděl, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Patriot Petr Francl vrátil kop Dominika Holenky až na 1 yard před endzónu Steelers, kde už nebylo pro Marka Jindru problémem skórovat. Následné potvrzení se nezdařilo - 6:0. A po nepodařeném snapu, který přeletěl přes quaterbacka Steelers Josefa Šajnara až za koncovou čáru endzóny domácích - navýšili Patriots své vedení na 8:0. Tak skončil i první poločas.

V druhém poločase pokračovala dobrá práce obou obran a tak navýšení skóre zařídil po zablokovaném puntu, 34 yardovým returnem - nejspíš nejlepší hráč turnaje - Dominik Ščerbák. Zápas tak skončil vítězstvím Patriots nas Steelers 16:0.

Ve druhém zápase nastoupili vítězové prvního zápasu Patriots proti pražským Black Panthers. Zápas před 14 dny skončil jasnou výhrou Patriots 22:7. V Ostravě to však tak jednoznačné nebylo.

O body v základní hrací době se postaraly obě největší hvězdy svých útoků - na jedné straně Dominik Ščerbák a na straně druhé Bao Duy Pham Nguyen. A jelikož se nepodařilo ani jednomu týmu svůj touchdown potvrdit, dramatické utkání šlo do prodloužení.

V první sérii "nájezdů" z 25 yardů oba týmy skórovali touchdown (za Black Panthers Václav Havrda, za Patriots Petr Francl) a oba týmy opět nezvládli potvrzení. Šlo se tedy do druhého prodloužení.

V něm nejprve začali útočit hráči z Prahy. Svou hrou založenou na bězích se jim však nepodařilo skórovat. Na hřiště tak nastoupil plzeňský útok. A když Marek Jindra našel podruhé v prodložení Petra Francla v endzóně, bylo rozhodnuto. Patriots vyhráli i svůj druhý zápas (18:12) a stali se vítězi Ostravského Juniorského Poháru.

O druhé místo si to v závěrečném souboji rozdali týmy Steelers a Black Panthers. Black Panthers se prezentovali výbornými běhy, které ostravská obrana jen stěží zastavovala. A i přes zranění quaterbacka/runningbacka Nguyena dokázali, že mají v záloze dalšího výborného běžce - Václava Havrdu. Ten svými dvěma touchdowny zařídil vítězství pražského týmu 14:0.

Pilsen Patriots tak zvítězila i na druhém turnaji a i další týmy skončili na stejných pozicích - Prague Black Panthers druzí a na třetím místě Ostrava Steelers.

Ostravští hráči sice neskórovali ani jeden touchdown, nepřipsali si žádnou výhru, ale svým bojovným výkonem dokázali, že s nimi musí ostatní týmy stále počítat. Děkujeme všem fanouškům a příznivcům amerického fotbalu, kteří zavítali na ostravský stadión a vytvořili pro juniorský tým příjemnou atmosféru.

Za čtrnáct dní Juniorský Pohár pokračuje v Praze. Ostravský tým bude u toho a pokusí se vylepšit umístění z minulých turnajů.

Ostrava Steelers vs. Pilsen Patriots

1st HALF
Pilsen Patriots TD - 0:6 - Marek Jindra, 1y run (2pt run neúspěšný); 8:34
Pilsen Patriots SAF - 0:8; 6:17
2nd HALF
Pilsen Patriots TD - 0:16 - Dominik Ščerbák, 34y return zblokovaného puntu (Petr Francl 2pt run); 5:56

1st HALF
Prague Black Panthers TD - 6:0 - Václav Havrda, 2y run (2pt run neúspěšný); 0:40
2nd HALF
Prague Black Panthers TD - 14:0 - Václav Havrda, 2y run (Václav Havrda 2pt run); 3:22