Mistrovství ČR ve flag fotbalu 2014

Praha

blog

V sobotu 16.srpna se v Praze uskutečnilo mistrovství ČR ve flag fotbalu.
Do Hlavního města vyrazili reprezentovat ostravský klub hráči, kteří v dresu týmu Stolkers dominovali na flagovém turnaji Steelers. V tomto týmu bylo i několik hráčů, kteří nastupují za výběr ČR v rakouské lize. Ambice byly tedy jen ty nejvyšší.

V základní skupině na tým Steelers čekali staří známí – Fighting Hussites a tým Prague Hippos, kterého ostravští hráči znají především z tackle fotbalu (letos se utkali dokonce třikrát – naposledy ve finále ČLAF B, kde Steelers zvítězili 34:27).

V prvním utkání skupiny, ve které nastupoval ostravský tým, se utkali Fighting Hussites (i se dvěma uzdravenými hráči, kteří se lehce zranili na ostravském turnaji) proti místním Hippos. Hippos byli v zápase jasně lepší a ukázalo se, že Hussites budou „otloukánkem“ i na mistrovství. Na jejich obranu je potřeba říct, že tým je složen převážně z nehráčů tackle fotbalu a vždy mají vyšší počet dívek v sestavě, než ostatní týmy.

Do druhého zápasu „naší“ skupiny již ostravští hráči zasáhli – vyzvali právě Fighting Hussites. I zde byl zápas jasnou záležitostí a Steelers zvítězili 53:6. Hned 4 touchdowny dával – po přihrávkách Adama Kavického – Patrik Skupin.

Další zápas tak byl soubojem o první místo ve skupině a důležitému vyhnutí se týmu Panthers 30+ v semifinále. Hráči Steelers vylepšili letošní bilanci týmu proti Hippos na 3-1, když pražský tým porazili 48:24. Nutno však podotknout, že pražský tým nastupoval bez svých hlavních hvězd – bratrů Tománků – ti hráli za Panthers 30+)

Druhá skupina byla zcela v režii pražských týmů a to hlavně Panthers 30+. Tento tým je výběrem toho nejlepšího co česká flagová scéna nabízí – tvoří jej převážně hráči, kteří v barvách ČR zápolí v rakouské lize. Panthers 30+ tak s přehledem postupovali z prvního místa a o to druhé si to rozdali hráči Mustangs a Amigos. Mustangs byli lepším týmem a tak postoupili do semifinále z místa druhého.

Semifinálové dvojice tak tvořili Panthers 30+ proti Hippos a Steelers proti Mustangs. Panthers 30+ prošli do finále bez většího boje. Zato Steelers měli s velmi dobře hrajícími Mustangs více práce a zvítězili - po 5 touchdownech Patrika Skupina - 33:26.

Finále tedy ve stejném složení jako minulý rok: Panthers 30+ vs. Ostrava Steelers. A stejně jako minulý rok zvládli ostravští hráči držet krok jen první poločas. Panthers 30+ se tak počtvrté v řadě stali vítězi mistrovství ČR ve flag fotbalu. Ostrava Steelers je podruhé druhá. Na třetím místě potom skončil tým Mustangs.

Zápasy a výsledky

Skupina A

Prague Amigos - Prague Mustangs 9:24 (2:12)
Touchdowny: Marčík - Horák 2, Nevyjel, Formánek

Prague Mustangs - Panthers 30+ 12:47 (6:27)
Touchdowny: Blahout 2 - J.Tománek 2, Woleský 2, Beneš, S.Tománek, Vítovec

Panthers 30+ - Prague Amigos 41:6 (20:0)
Touchdowny: Woleský 3, Beneš, Šindler, J.Tománek - Chudožilov


Skupina B

Fighting Hussites - Prague Hippos 14:68 (6:42)
Touchdowny: Bártů, Toman - Szeliga 5, Povenz 3, Drozdek 2

Ostrava Steelers - Fighting Hussites 53:6 (20:6)
Touchdowny: Skupin 4, Tymoč 2, Dvorský, Šajnar - Bártů

Prague Hippos - Ostrava Steelers 24:48 (18:27)
Touchdowny: Křesťan 2, Peťovský, Szeliga - Dvorský 2, Neugebauer 2, Tymoč 2, Skupin


Semifinále

Panthers 30+ - Prague Hippos 47:6 (27:6)
Touchdowny: Woleský 3, Beneš, Šindler, J.Tománek, Vítovec - Szeliga

Ostrava Steelers - Prague Mustangs 33:26 (20:7)
Touchdowny: Skupin 5 - Formánek 3, Štěpánek


Finále

Panthers 30+ - Ostrava Steelers 41:18 (21:12)
Touchdowny: Beneš 2, Šindler 2, J.Tománek, Vítovec - Neugebauer, Skupin, Šajnar