Flag footballový turnaj Steelers 2014

Ostrava

blog

Druhou srpnovou sobotu využili hráči flag fotbalu k návštěvě porubského koupaliště, kde se uskutečnil již 3. ročník turnaje v této bezkontaktní verzi amerického fotbalu, pořádaný Ostravou Steelers.

Letošního turnaje se zůčastnili čtyři týmy. Tři týmy z Ostravy - Hezouni Ostrava, Stolkers a Svinov Suns - a jeden tým z Vysočiny - Fighting Hussites, který spojil tento turnaj s přípravou na mistovství ČR v Praze, které se uskuteční v sobotu 16.srpna.

K samotnému turnaji.

První utkání bylo opakováním finále z minulého ročníku - Svinov Suns se opět pokusili porazit tým Hezounů a opět neuspěli. Hezouni zvítězili o jeden touchdown 18:13. Ke druhému zápasu se postavil tým Stolkers (tým, který vznikl spojením Eagles Ostrava a Oregon Ducks Jr.) a prozatím "nejvzdálenější zahraniční" host turnaje (minulý rok to byl tým z Přerova - letos až z Vysočiny) - Fighting Hussites. Stolkers začali svou dominantní cestu turnajem vítězstvím 26:0.

blog

Stolkers hned poté nastoupili k zápasu proti Svinov Suns a ani v tomto zápase se nepodařilo jejich soupeřům skórovat ani bod - 33:0 bylo jasným znamením, kdo je největším favoritem na vítěztví v turnaji.

Hezouni Ostrava však také ukázali svou sílu - v zápase proti Fighting Hussites zaznamenali jen o jeden bod méně a zvítězili 32:0. Hussites v tomto zápase navíc přišli o dva své hráče, kteří se nešťastnou náhodou srazili a zranili při pokusu zachytit balón.

Po čtyřech odehraných zápasech tak bylo jasné, že o třetí místo se utkají týmy Suns a Hussites. Finálová dvojice již byla také jasná - Hezouni vs. Stolkers. Tyto vzájemné zápasy v základní skupině tak byly zcela bezpředmětné a týmy se dohodly, že se po krátké přestávce rovnou odehrají zápasy o umístění, hrané plných 2x20 minut.

O třetí místo se tedy utkali Svinov Suns s oslabeným týmem Fighting Hussites. Již od začátku se Suns dostali do několika touchdownového vedení, které si udrželi až do konce. Třetí místo tak po výsledku 49:18 berou hráči Svinov Suns.

blog

Ve finále se očekávala vyrovnaná bitva mezi dvěma neporaženými týmy. Hezouni Ostrava otevřeli skóre po passu Waltera Harazima na Jana Musila a stejná dvoujice přidala z potvrzení i jeden bod navíc. Stolkers odpověděli stejným způsobem po ose Kavický-Skupin.
Za stavu 7:7 tak opět vyběhl na hřiště útok Hezounů a přišla nejspíše rozhodující akce zápasu - Walter Harazim hodil interception, který zachytil Tomáš Neugebauer. Při jeho returnu jej pak Harazim hloupě tackloval a byl vyloučen.
Od této chvíle to bylo na straně Hezounů hlavně o hledání nového quaterbacka - na tomto postu se postupně vystřídali Warchol, Caltík a Musil, ale ani jednomu už se nepodařilo dovést svůj útok do enzóny soupeře.
Naopak Stolkers pokračovali ve skvělém výkonu a Adam Kavický přesně nacházel hlavně Patrika Skupina (3TD) a Tomáše Neugebauera (2TD).
Finále tak skončilo jasnou výhrou Stolkers 31:7.

Vítězům gratulujeme. Děkujeme všem za účast na letním turnaji v Ostravě a již se těšíme na příští ročník.

Zápasy a výsledky

Hezouni Ostrava - Svinov Suns 18:13
Stolkers - Fighting Hussites 26:0
Stolkers - Svinov Suns 33:0
Hezouni Ostrava - Fighting Hussites 32:0

o 3.MÍSTO
Svinov Suns - Fighting Hussites 49:18

FINÁLE
Stolkers - Hezouni Ostrava 31:7


Ohlasy po turnaji