JUNIORSKÝ POHÁR 2014

Pardubice

V sobotu 18.října vyrazili hráči Ostravy Steelers ke svému poslednímu zápasu základní části Juniorského Poháru 2014 do Pardubic. Tam na ně čekal tým Bucks. Vítězství by posunulo Steelers do finále, při porážce však přišla na řadu matematika a ve svých rukách měli složení finálového zápasu hráči Lions.

Zápas se musel odehrát na náhradním hřišti a v prvním poločase byli aktivnější domácí. V první čtvrtině skóroval po jedno-yardovém běhu Filip Štepánek, který se postaral o většinu bodů Bucks.

Ve druhé čtvrtině přidali domácí ještě další dva touchdowny. Jeden po chybě special týmu, kdy po puntu Bucks neudržel balón returnman Steelers a z jednoho yardu pak donesl vypadlý balón do endzóny Karel Poláček. Na rozdíl tří touchdownů upravil poločasový výsledek opět Filip Štěpánek - tentokrát 23-yardovým během. Do šaten se tedy šlo za velmi nepříznivého stavu pro ostravské hráče - 21:0.

Do druhé půle však vlétli oceláři s odhodláním zvrátit nepříznivě se vyvýjející zápas. Vyrovnali hru a pomalu začali manko stahovat. Jako již tradičně Michal Dudek našel na začátku obou čtvrtin druhé půle Radka Muczku a rázem bylo skóre jen o jeden touchdown.
Jelikož se však Dominiku Dvorskému nepodařilo jedno z potvrzeních, museli hráči Ostravy po svém třetím touchdownu, pro který doběhl Michal Dudek, riskovat dvoubodový extra-point.
Ten se nepodařil a tak tři a půl minuty před koncem zápasu byl stav o 2 body - 21:19 - pro domácí celek.

Ocelová obrana zabrala a na hřiště se mohl dostat ještě útok Steelers. Ten se dostal až do těsné blízkosti endzóny Bucks, ale skórovat se mu již nepodařilo.

Bucks tak vyhráli a nyní záleželo na výsledku nedělního zápasu, kdy Prague Lions přivítali Pardubice Stallions. Lions sice tým s Pardubic porazili, ale nepodařilo se mu naskórovat tolik touchdownů, aby přeskočil v tabulce tým Steelers.
Ostravští junioři se tak přidávají k flag-fotbalovému a A-týmu Stelers a i oni si letos zahrají finále. Nezbývá jen pogratulovat a za 14 dní držet palce!!!

Navíc velkým pozitivem je, že i přes vysokou ztrátu z prvního poločasu, se tým mladých Steelers nepoložil, ale ukázal velkou kolektivní sílu, kterou málem dokráčel až k otočení zápasu. Je vidět, že budoucnost Steelers stojí na kvalitních základech.

Pardubice Bucks TD - 7:0 - Filip Štěpánek, 2y run (Filip Štěpánek kick); 5:14
Pardubice Bucks TD - 14:0 - Karel Poláček, 1y fumble return (Filip Štěpánek kick); 8:07
Pardubice Bucks TD - 21:0 - Filip Štěpánek, 23y run (Filip Štěpánek kick); 4:20
Ostrava Steelers TD - 21:7 - Radek Muczka, 31y pass od Michal Dudek (Dominik Dvorský kick); 7:48
Ostrava Steelers TD - 21:13 - Radek Muczka, 27y pass od Michal Dudek (kick neúspěšný); 7:35
Ostrava Steelers TD - 21:19 - Michal Dudek, 1y run (2pt run neúspěšný); 3:33