JUNIORSKÝ POHÁR 2014 - FINÁLE

Praha

blog

Po úspěšném tažení mužského týmu Steelers za vítězstvím v české lize amerického fotbalu - divize B a finálové účastí flagového týmu na mistrovství ČR, dosáhl ostravský sportovní program v letošním roce dalšího velkého úspěchu. Juniorský tým se probojoval až do finále Juniorského Poháru - nejvyšší organizované soutěže v ČR.

Zde mladé naděje Steelers narazili na pražský tým Black Panthers. Tým, který v základní části neprohrál ani jeden zápas (i z Ostravy si odvezl přesvědčivou výhru 41:19). Tým, jehož mužský výběr dominuje české lize amerického fotbalu a letos se probojoval i do playoff první rakouské ligy.

Úvod utkání, stejně jako v minulém vzájemném souboji, patřil Black Panthers. I tentokrát pražský tým skóroval v první čtvrtině hned třikrát a když přidal svůj čtvrtý touchdown na začátku druhé čtvrtiny - svítilo na výsledkové tabuli hrozivé skóre 25:0.

blog

Pak naštěstí začal šlapat i útok Steelers a dvojice Dudek - Muczka opět úřadovala. Dvěma touchdowny korigovali na přijatelý poločasový stav 25:12.

Do druhé půle však opět lépe vstoupili hráči pražský Black Panthers a třemi touchdowny ve třetí čtvrtině opět odskočili ostravským hráčům na více než 20ti bodový rozdíl.

Na začátků čtvrté čtvrtiny ještě přidali pražští hráči jeden touchdown. Mladí oceláři stačili pouze korigovat passem Michala Dudka na Dominika Dovorského. Konečné skóre tak bylo 46:19.
Prague Black Panthers zaslouženě vyhráli v Juniorském Poháru 2014 a vylepšili svou pozici z minulého roku, stejně jako ostravský tým, který letos skončil na krásném druhém místě.

Juniorský program Steelers zakončil svůj třetí rok a finálová účast byla obrovským úspěchem celého týmu, který by měl mít svůj vrchol v následujícím roce, kdy bude svou poslední juniorskou sezónu hrát silný ročník 96.

blog

Celoročně probíhá nábor do juniorského týmu pro sezónu 2015 - pokud vám v následujícím roce bude 15-19let (tedy ročníky 1996 - 2000) neváhejte a přijďte si vyzkoušet atmosféru amerického fotbalu a výborného kolektivu mladých sportovců!!!
Pro vás starší (ročník 1995 a dříve narozeni) nabízí sportovní program Steelers uplatnění v mužském týmu, který je také tradičním účastníkem české ligy amerického fotbalu.
Kontaktujte nás ještě dnes - steelers@email.cz - a přijďte se podívat na některý z tréninků. Ať už v zimě do haly v Ostravě - Přívoze nebo po zbytek roku na naše hřiště na SAP v Ostravě - Porubě.

Scoring summary

1st QUARTER
Prague Black Panthers TD - 6:0 - Jan Tesař, 25y pass od Jan Bláha (kick neúspěšný); 8:03
Prague Black Panthers TD - 13:0 - Jakub Janda, 2y run (Jan Tesař kick); 3:38
Prague Black Panthers TD - 19:0 - Jan Roj, 1y run (kick neúspěšný); 1:52
2nd QUARTER
Prague Black Panthers TD - 25:0 - Jan Bláha, 42y run (kick neúspěšný); 9:48
Ostrava Steelers TD - 25:6 - Radek Muczka, 2y pass od Michal Dudek (kick neúspěšný); 6:18
Ostrava Steelers TD - 25:12 - Radek Muczka, 66y pass od Michal Dudek (kick neúspěšný); 0:26
3rd QUARTER
Prague Black Panthers TD - 32:12 - Jan Tesař, 11y run (Jan Tesař kick); 3:47
Prague Black Panthers TD - 39:12 - Jan Bláha, 2y run (Jan Tesař kick); 0:30
4th QUARTER
Prague Black Panthers TD - 46:12 - Jan Tesař, 53y pass od Jan Bláha (Jan Tesař kick); 7:30
Ostrava Steelers TD - 46:19 - Dominik Dvorský, 64y pass od Michal Dudek (David Kacíř kick); 7:11


Game Statistics

Kompletní zápasové statistiky

Nejlepší výkony

  • 2 Receiving Touchdowns

    Radek Muczka

  • 16 Tackles

    Jakub Janák

  • 3 Passing Touchdowns

    Michal Dudek


Ohlasy po zápase