ČLAF DIVIZE IV 2015

Pťerov

blog

S drsnými podmínkami se museli v sobotu vyrovnat hráči hráči béčka ostravských Steelers, když nastoupili v Přerově proti domácímu celku Mammoths. V teplotách přes třicet stupňů sice vzdorovali silnému soupeři, nakonec však podlehli 0:14 a i v pátém utkání sezony si připsali porážku.

Duelu dlouho vládly obrany. I ta ostravská, do které se vrátilo několik zraněných hráčů ze začátku sezóny, nepovolila útoku Mamutů v první čtvrtině žádné skórování. Domácí defense ale taky odváděla dobrou práci, takže strany se poprvé měnily za stavu 0:0.

V polovině druhé čtvrtiny nabídli Steelers domácím snadnou pozici na hřišti. Po fumblu měli Mamuti čtyři pokusy na zdolání ani ne deseti yardů ke skórování. A přerovský Libor Zapletal přetlačil jednoho z bránících hráčů a jednoyardovým runem poslal domácí do vedení 6:0. Potvrzovací kop hráči Steelers parádně zblokovali, takže naděje na obrat pořád žila.

blog

A žila i po celou třetí čtvrtinu, neboť obrany znovu dominovaly. Dařilo se jim zastavovat runovou hru, passů moc k vidění nebylo. Ovšem i ke škodě Steelers - kdyby se jim povedl jeden drive, mohli jít do vedení. Nestalo se a přišel trest - v samotném závěru, přesněji řečeno v poslední minutě už unavená obrana hostů, která byla na hřišti mnohem déle než útok, nedokázala zastavit osmiyardový run Miroslava Večerky. Domácí se poté odhodlali ještě k dvoubodové passové konverzi, a když Martin Štěpáník našel přesně na hraně endzóny Pavla Kolínka, byl rozdíl ve skóre 14:0. Steelers tak už neměli čas a ani sílu s výsledkem ještě něco udělat. I ve druhém měření sil s Mammoths v sezoně odcházeli ze hřiště bez jediného bodového zápisu.

4th QUARTER
Přerov Mammoths TD - 14:0 - Miroslav Večerka, 8y run (Pavel Kolínek 2pt pass od Martin Štěpánik); 0:51