ČJLAF 2015

Praha

V neděli 27.9. zamířil juniorský tým Steelers do Prahy, kde na něj čekal souboj proti tamním Lions. Ti jsou jedním z tradičních klubů hrajících nejvyšší soutěže jak dospělých, tak i mládežnických výběrů. Steelers U19 se však se stejně starým výběrem Lions střetla pouze jednou a zatím s "lvíčaty" neprohrála.

I letos začal ostravský tým dobře a ujal se vedení hned na začátku zápasu - pro 5 yardový touchdown si doběhl Michal Dudek. Potvrzení kopem se nezdařilo a tak byl stav 6:0 pro Steelers.

Pak však začal úřadovat tým Lions a zejména jejich QB Jan Jindřichovský. Ten nejprve rychle odpověděl na úvodní TD Steelers 13 yardovým passem na Jiřího Šroma a na konci druhé čtvrtiny sám doběhl pro 26 yardový touchdown. Když mezi to vložila obrana Lions jedno safety, byl stav na konci prvního poločasu 16:6.

Na začátku druhého poločasu našel Jan Jindřichovský opět Jiřího Šroma a s mladými oceláři to vypadalo velmi špatně - na tabuli svítilo 23:6. Juniorský tým Steelers ještě nikdy v historii nedokázal otočit zápas, když prohrával o více než 6 bodů a v Praze 20 minut před koncem prohrávali mladí oceláři o 17 bodů.

4 minuty před koncem třetí čtvrtiny však doběhl pro svůj druhý touchdown v zápase Michal Dudek a spustil bodovou smršť Steelers - ti během dvou a půl minuty dokázali dalšíma dvěma touchdowny s úspěšnými 2pt konverzemi otočit skóre na svou stranu - 30:23.

Na začátku čtvrté čtvrtiny se ještě naposledy nadechli hráči Lions, když Jan Jindřichovský doběhl pro svůj druhý touchdown a úspěšný kop vyrovnal stav na 30:30.

Na konci zápasu však zaúřadovala ocelová obrana a jmenovitě Matěj Wasserbauer, který vrátil fumble Lions do endzóny a zajistil Steelers rozdílové body. Ostrava Steelers U19 si přivezla, po neuvěřitelně napínavém zápase, z Prahy důležité vítězství, které mladé oceláře posunulo nejen velmi blízko playoff, ale 18.října na svém hřišti mají možnost hrát o druhé místo v tabulce a tím i výhodu domácího prostředí v playoff.

Nenechme tedy nic náhodě a přijďme v co největším počtu podpořit naše mladíky 18.10. od 15:00 na hřiště SAP v Ostravě - Porubě, kde vyzvou o místo v playoff tým Buck.
Steelers GO!!!

text: steelers

Ostrava Steelers TD - 0:6 - Michal Dudek, 5y run (kick neúspěšný); 8:35
Prague Lions TD - 7:6 - Jiří Šrom, 13y pass od Jan Jindřichovský (Tomáš Beránek kick); 6:35
Prague Lions SAF - 9:6; 5:08
Prague Lions TD - 16:6 - Jan Jindřichovský, 26y run (Tomáš Beránek kick); 0:44
Ostrava Steelers TD - 23:14 - Michal Dudek, 3y run (Dominik Dvorský 2pt pass od Michal Dudek); 4:27
Ostrava Steelers TD - 23:22 - Dominik Dvorský, 49y run (Dominik Dvorský 2pt run); 3:14
Ostrava Steelers TD - 23:30 - Michal Dudek, 10y run (Michal Dudek 2pt run); 2:01
.čtvrtina Prague Lions TD - 30:30 - Jan Jindřichovský, 11y run (Tomáš Beránek kick); 8:05
Ostrava Steelers TD - 30:38 - Matěj Wasserbauer, 27y fumble return (Michal Dudek 2pt run); 4:25