ČJLAF 2015

Praha

blog

Tuto neděli se opět naplno rozběhla juniorská sezóna – jako první ke svému zápasu odcestovali hráči Steelers U19.

Hned na úvod soutěže je čekal asi největší favorit celé soutěže – Prague Black Panthers (šampioni z minulého roku). Šlo tak o reprízu finále juniorské soutěže z roku 2014, protože Steelers v minulém ročníku skončili na druhém místě.

Los zápasu vyhráli Steelers a zvolili si volbu v druhém poločase – tedy na hřiště nejprve vběhla ocelová obrana. Black Panthers se pohybovali převážně po zemi a pomalu ukrajovali yard za yardem a na konec více než 6ti minutového drivu skóroval Jan Janovský. Když si stejný hráč doběhl také pro dvou bodové potvrzení, nastupoval ostravský útok na hřiště za stavu 0:8.

blog

Útok Steelers vedený quarterbackem Michale Dudkem, který startoval také ve všech zápasech A-týmu Steelers, přišel těsně před startem juniorské sezóny o receivera Radka Muczku. I hra ostravské ofenzívy tak spoléhala především na běhy, kde se mohla opřít o dva výborné runningbacky, kteří také letos nastupovali v mužských výběrech Steelers – Dominika Dvorského a Rostislava Sléžku.

Útok Steelers zvládl vyprodukovat několik prvních downů, ale až do endzóny Black Panthers se nedostal a byl nucen puntovat.

Potom začali dominovat obrany a skóre se měnilo až na konci druhé čtvrtiny, kdy se sedmi yardovým runnem prosadil Jan Tesař – 0:16.

blog

Po přestávce se převzali otěže zápasu obrany zcela a do blízkosti endzóny se dostali pouze hráči Steelers, kterým se však z 5 yardů nepodařilo skórovat a tak skončil první letošní zápas juniorských týmů výhrou domácích Black Panthers 16:0.

V druhém zápase se představí výběr Steelers U19 doma - v neděli 20.září přivítá na svém hřišti tým Stallions z Pardubic. Utkání začíná v 15:00 a my vás všechny zveme - přijďte podpořit mladé oceláře!!!

text: steelers

Scoring summary

1st QUARTER
Prague Black Panthers TD - 8:0 - Jan Janovský, 8y run (Jan Janovský 2pt run); 2:32
2nd QUARTER
Prague Black Panthers TD - 16:0 - Jan Tesař, 7y run (Jan Janovský 2pt run); 4:28