Preseason Game 2015

Kravaře

Druhý preseason game týmu Steelers Ostrava výsledkově nevyšel. V Kravařích ostravský tým, ve kterém dostali z velké části šanci hráči záložního týmu, podlehl hostujícímu celku Pitbulls Brno 19:22.

Hosté do zápasu vletěli s větší vervou a otevřeli skóre úspěšným fieldgoalem z 23 yardů (0:3). Domácí útok se poté neprosadil, kdežto Pitbulls ještě v první čtvrtině stihli donést čtyřyardovým runem míč do endzóny domácích. Konverze jim sice nevyšla, ale i tak byl na začátku druhé čtvrtiny stav 0:9.

Domácí to nakoplo, quarterback Adam Kavický předvedl dva touchdownové passy. Ten první, sedmiyardový na Jirku Šimečku znamenal snížení na 6:9. Potvrzovací kop úspěšný nebyl, ale Steelers do nemuselo mrzet dlouho. Chvíli poté se totiž radovali z druhého touchdownu, který přišel po parádní souhře quarterbacka s receiverem Martinem Masarikem. Pětapadesátiyardový touchdownový pass s úspěšnou konverzí už znamenal vedení Steelers 13:9.

A to nebylo všechno - v poslední vteřině první půle přidali domácí třetí touchdown, znovu passsový. Z čtyřyardového touchdownu se radoval opět Jirka Šimečka. Kicker David Kacíř konverzi neproměnil, do kabin se tak šlo za stavu 19:6.

Ve třetí čtvrtině se ale znovu probral útok Pitbulls. Sice nedokázal dopravit míč do endzóny, ale dvěma úspěšnými field goaly z 22 a 26 yardů snížil na rozdíl čtyř bodů (19:15).

Rozhodující hru poté předvedl hostující quarterback, který donesl míč až do endzóny Steelers. Hostům vyšel i potvrzovací kop a díky tomu byl stav 19:22. Steelers pak zaveleli k ofenzivě, ale ta nebyla dostatečně přesná. V posledních vteřinách utkání se sice Steelers dostali do blízkosti endzóny hostů, ale míč už se jim tam dopravit nepovedlo.

text: Pavel Grossmann