Flagová liga U19

Karlovy Vary

blog

V neděli 22.května vyrazil tým Steelers do Karlových Varů, kde odehrál svůj první letošní turnaj flagové ligy U19. Po více než pěti hodinové cestě se mladí oceláři postavili v pěti zápasech proti týmům z Karlových Varů (Warriors), Českých Budějovic (Hellboys) a Prahy (Mustangs).

Hned v prvním zápase narazili ostravští flagisti na vedoucí tým celé soutěže - Hellboys. V prvním poločase se oba týmy přetahovaly o vedení a jen zásluhou lepších potvrzení vedli v poločase Hellboys 13:12. Ve druhém poločase však již tým z jihu Čech zvládl skórovat jen jednou. Oproti tomu útok Steelers šlapal výborně, přidal 3 další touchdowny a zahájil vstup do letošní sezóny výhrou 32:20. V utkání se blýskl dvěma touchdowny Tyson Steel.

Druhý zápas sehráli Steelers proti domácím Warriors. Zde již nenechali od začátku nikoho na pochybách, kdo má otěže zápasu v rukách a s přehledem zvítězili 35:12. Tentokrát si připsal dva touchdowny Jan Vysloužil (který se nakonec stal nejvíce skórujícím hráčem celého turnaje v sestavě Steelers.)

Aby měli sbírku ucelenu - ve třetím zápase přidali Steelers na své konto remízu 25:25 proti pražským Mustangs. V útoku bylo opět vidět americké bratrské duo Tyson a Reilly Steelovi, které neomylně nacházel Filip Konečný.

V dalším zápase přišla nešťastná prohra proti Hellboys. Kdy Steelers ještě v poločase drželi těsné vedení 7:6, ale ukázalo se, že kdo vede v polovině zápasu duelu Steelers-Hellboys, ten vždy nakonec tahá za kratší konec. Hellboys nakonec zápas otočili a Steelers tak poprvé padli - 19:14.

V posledním zápase dne, proti domácím válečníkům, si ale ostravští mladíci opět chuť spravili. Ocelová obrana nepustila do své endzóny ani jednoho z karlovarských útočníků. V útoku Steelers řádili Steelovi a prosadil se i nejmladší hráč útoku - Jakub Kroček. Steelers tak zakončili turnaj vítězstvím 25:0.

S bilancí 3 výhry, 1 remíza a 1 prohra skočili na turnaji na druhém místě. Na stejné místo pak svým výkonem vyletěli také v celkovém pořadí soutěže, kde první čtyři týmy postoupí na závěrečný finálový turnaj. To je však ještě daleko a Steelers musí své postupové místo uhájit na následujících 3 turnajích (29.5. v Trutnově, 5.6. v Ostravě a 12.6. v Brně).

Scoring summary

Hellboys - Steelers 20:32 (13:12)
Mulica, Lefan, Král - Steel T. 2, Březina, Kolmáš, Vysloužil

Warriors - Steelers 12:35 (6:19)
Kolaci, Tomek - Vysloužil 2, Herzog, Kolmáš, Steel R.

Steelers - Mustangs 25:25 (12:19)
Kolmáš, Steel T., Steel R., Vysloužil - Kurdlička 3, Soldát

Steelers - Hellboys 14:19 (7:6)
Herzog, Vysloužil - Král 2, Mulica

Steelers - Warriors 25:0 (12:0)
Kolmáš, Kroček, Steel R., Steel T.

Nejlepší výkony

  • 5 Touchdowns

    Jan Vysloužil

  • 4 Touchdowns

    Tyson Steel

  • 4 Touchdowns

    Petr Kolmáš

Ohlasy po zápase

článek na čaaf.cz