Flagová liga U19

Ostrava

blog

Flagový tým Steelers vyrazil na další turnaj flagové ligy U19. A opět předvedl velmi dobrý výkon.
Do Trutnova přijely týmy z Ostravy, Českých Budějovic a Karlových Varů.

V neděli 5.června hostili Steelers na svém hřišti turnaj Flagové ligy U19. Při dobrém umístění si již jeden turnaj před koncem základní části mohli ostravští flagisti zajistit postup do „Final Four“ – finálového turnaje, který konce červa hostí České Budějovice.

Steelers zahájili turnaj zápasem proti Alligators. Bylo to první setkání těchto týmu v lize a podle toho vypadal i první poločas, který jen těsně vyhrál ostravský tým. Do druhého poločasu již oceláři vlétli s plnou parádou a nakonec si zápas pohlídali 34:19.

Ve druhém zápase čekal Steelers tým Rangers. Trutnovský tým zvládl skórovat jen jednou. A když se ostravští hráči prosadili hned třikrát – skončil zápas opět snadnou výhrou Steelers o dva touchdowny 20:6.

blog

Do třetího zápasu nastoupili mladí oceláři proti pražským Mustangs, se kterými zatím hráli pouze jednou a jejich zápas skončil remízou. Jak vyrovnané týmy jsou, se ukázalo i v Ostravě. Ani po dvou vzájemných zápasech tak nevíme, kdo je lepší – Steelers znovu s Mustangs remizovali, tentokrát 19:19

Potom si na hřišti zadovádělo i počasí a silná bouřka s krupobitím lehce narušila plynulý průběh turnaje. Netrvala však dlouho a po nezbytném upravení hřišť se mohli odehrát zbylé zápasy.

V nich nejprve Steelers opět porazili Alligators 15:2, kdy ocelová obrana nepustila soupeře do endzóny ani jednou. Dva body si Alligators připsali pouze za safety.

V posledním zápase jsme se málem opět dočkali remízy, ale nakonec byli hráči Steelers o jedno potvrzení lepší. V zápase se opět jednou prosadil Tyson Steel, který skóroval ve čtyřech z pěti zápasů turnaje a s celkovými 13ti TD z 15ti zápasů vede tabulku skórujících hráčů Steelers.

blog

Flagový tým Steelers tak nakonec zvítězil na svém domácím turnaji. Po dvou druhých místech tedy přidal i to místo nejvyšší.
Před námi už je pouze závěrečný turnaj základní části v Brně, kde si Steelers zajedou dobře zatrénovat a nabrat formu na finálový turnaj, na který se úspěchem na domácím hřišti již předčasně kvalifikovali.
Navíc se v Brně náš mládežnický tým střetne s ženskou flagovou reprezentací, která se chystá na mistrovství Evropy.
Kdo máte v neděli 12.6. cestu přes Brno – určitě zavítejte na hřiště rugby Bystrc, kde naše borce můžete podpořit!!!

foto: DarkWolf

Scoring summary

Steelers - Alligators 34:19 (13:6)
Kolmáš 2, Harušťák, Kovalski, Tröster - Caha, David, Zezůlka

Steelers-Rangers 20:6 (7:0)
Harušťák, Kovalski, Steel T. - Malý

Steelers-Mustangs 19:19 (6:13)
Březina, Kolmáš, Steel T. - Kudrlička 2, Trávníček

Alligators-Steelers 2:15 (2:8)
Konečný, Steel T.

Rangers-Steelers 12:13 (6:6)
Matyk, Roza - Kovalski, Steel T.


Nejlepší výkony

  • 4 Touchdowns

    Tyson Steel

  • 3 Touchdowns

    Marek Kovalski

  • 3 Touchdowns

    Petr Kolmáš

Ohlasy po zápase