Flag footballový turnaj Steelers 2016

Ostrava

blog

V sobotu 13.srpna proběhl již pátý ročník flagového „mistrovství Ostravy“ – turnaj v bezkontaktním americkém fotbale, který klub Ostrava Steelers pořádá vždy týden před vrcholem flagové sezóny - mistrovství ČR ve flag fotbalu (letos se koná 20.8. v Ostravě a Steelers obhajují mistrovský titul).

Turnaje se zúčastnil maximální počet týmů – pět ostravských a jeden mimoostravský – a to hned národní tým žen, který se chystá na ME 2017, které bude za rok hostit Praha.

Los tomu chtěl, že hned v prvním zápase se potkali oba finalisté z minulého ročníku - Stolkers (vítěz z roku 2015 a tým, který je složen s reprezentace Steelers vedený Vaškem Tymočem) a Svinov Suns (tým složený kolem Jiřího Dluhoše a Honzy Klimeše, který je doplněn hráčem PBP a reprezentantační QB Jiřím Chvalinou). Čekala se vyrovnaná bitva, ale tým Stolkers hned od začátku turnaje naznačil, že se jedná o velkého favorita na celkové vítězství. V obraně nepovolili Suns ani bod a v klidu zvítězili 15:0.

blog

Do druhého zápasu nastoupil tým Czech Patriots, který měl na soupisce asi nejvíce nehráčů tackle fotbalu, proti Fluffy Unicorns, což byl tým složený zejména na mistrech ČR ve flag fotbalu U19 z tohoto roku. Mladí flagisté ukázali, že se mohou rovnat i se staršími protihráči a utkání výborným výkonem útoku, který vedl Filip Konečný, vyhráli 25:0.

Do třetího zápasu nastoupil opět tým Stolkers proti Jokers, tým Josefa Šajnara, který stavěl na zkušených hráčích juniorských týmů z roku 2014 a 2015. A hned ve třetím zápase jsme byli svědky předčasného finále a jediného zápasu, kdy museli Stolkers zapnout na ty nejvyšší otáčky. Nakonec Stolkers o svou neporazitelnost nepřišli a zvítězili rozdílem jediného bodu.

Pak přišel na řadu první zápas Národního týmu žen. Do cesty se jim postavil tým Czech Patriots, který již s jednou prohrou musel vyhrát, aby si uchovali naději probojovat se do semifinále. I zde se jednalo o velmi vyrovnaný souboj a Czech Patriots zvítězili 6:0.

blog

Asi největší bitva se strhla o semifinálové místo ve skupině A. Svinov Suns a Jokers se celý zápas přetahovali o vedení, aby 6 sekund před koncem rozhodl dlouhým pasem Marek Kovalski, který našel svého receivera a jednobodové potvrzení Matěje Harušťáka poslalo do bojů o medaile Jokers.

Jestli se proti Suns v zápase o 5. místo postaví Národní tým žen, nebo to bude někdo jiný ze skupiny B, měl napovědět poslední zápas v základních skupinách. Fluffy Unicorns však ukázali svou kvalitu a od začátku zápasu nenechali na pochybách nikoho, že z prvního místa skupiny B půjdou právě oni.

O páté místo si tak zahrál tým Svinov Suns proti Národnímu týmu žen a dokázal, že skupina A byla velmi silná, když páté místo vybojoval výsledkem 30:6.

Dominanci skupiny A ještě více ukázaly semifinálové boje, kde nejprve zcela s přehledem Stolkers porazili Czech Patriots 40:6 a poté i Jokers nezaváhali proti Fluffy Unicorns (33:2).

blog

Třetí místo nakonec brali „junioři“ Fluffy Unicorns, kteří byli jediným smíšeným týmem (ostatní týmy byly buď čistě mužské nebo ženské).

Finále skončilo skrečem týmu Jokers, který k závěrečnému zápasu náročného nebyl schopen nastoupit.
Bez boje, ale zcela zaslouženě, tak po roce opět vyhráli Steelers flagový turnaj borci týmu Stolkers.

A tým většina týmu Stolker bude také tvořit kostru reprezentačního týmu Steelers, které se v sobotu 20.8. na domácím stadionu SAP v Ostravě- Porubě na mistrovství ČR pokusí obhájit i svůj mistrovský titul.
Steelers letos na mistrovství republiky staví i druhý tým – tak nezapomeňte přijít a oba týmy hnát za dalšími úspěchy.
STEELERS GO!!!

Zápasy a výsledky

SKUPINA A
Stolkers - Svinov Suns 15:0
Stolkers - Jokers 7:6
Jokers - Svinov Suns 20:19

SKUPINA B
Czech Patriots - Fluffy Unicorns 0:25
Czech Patriots - Národní tým žen 6:0
Fluffy Unicorns - Národní tým žen 21:6

SEMIFINÁLE
Stolkers - Czech Patriots 40:6
Jokers - Fluffy Unicorns 33:2

FINÁLE
Stolkers - Jokers 30:0 (skreč)


Ohlasy po turnaji