1. Juniorská Liga 2016

Pardubice

Ostrava vyrazila do Pardubic pouze se 17 hráči, což se v průběhu zápasu ukázalo rozhodující. Stallions dokázali skórovat z obou úvodních drivů. Velký den měl domácí running back Jan Dunovský, který zaznamenal 4 touchdowny. Pardubice se opíraly o fungující běhovou hru a po dvou touchdownech, které se nepodařilo potvrdit, rychle získali náskok 12:0. Z kraje druhé čtvrtiny se Steelers podařilo snížit na 12:8. Passový touchdown ale odnesl po tvrdém hitu quarterback Filip Konečný, který již do zápasu nezasáhl. Role quarterbacka se ujal Tyson Steel.

Další změna skóre nastala hned při první útočné akci domácích, kdy si hattrick připsal Dunovský. Pozice quarterbacka byla pro hostující tým zakletá. Hned ve svém prvním drivu se Steel snažil u sideline získat co nejvíc yardů, ale po hitu domácího obránce i pro něho zápas předčasně skončil. Po tomto momentu již bylo jasné, že se Steelers budou snažit především zápas dohrát. Quarterback domácích, Matěj Linek, do poločasu navýšil na 26:8 běhovým touchdowem.

Druhý poločas byl ve znamení obran. Když se Stallions na konci třetí čtvrtiny podařilo skórovat touchdown, ostravský útok již nedokázal odpovědět.
Utkání skončilo nejtěsnějším možným výsledkem 23:22 a do finále putovali domácí Stallions.

V poslední čtvrtině si čtvrtý touchdown připsal Dunovský a body za safety získali Stallions po špatném snapu při puntu. Stallions si připsali vítězství 34:8, ale jak na tom doopravdy jsou, zjistí až tento víkend na hřišti Lions. Steelers v malém počtu a po dvou zraněních na postu quarterbacka nemohli dostatečně prověřit sílu pardubického týmu, který v loňské sezóně došel do Junior Bowlu. Bezvýznamnou útěchou pro Steelers může být fakt, že jsou po prvním kole jediným týmem, který skóroval passový touchdown.

text: ČAAF

Pardubice Stallions TD - 6:0 - Jan Dunovský, 11y run (kick neúspěšný); 8:14
Pardubice Stallions TD - 12:0 - Jan Dunovský, 7y run (2pt pass neúspěšný); 3:11
Ostrava Steelers TD - 12:8 - Vít Herzog, 11y pass od Filip Konečný (Matěj Harušťák 2pt pass od Tyson Steel); 8:57
Pardubice Stallions TD - 19:8 - Jan Dunovský, 56y run (Lukáš Petřík kick); 7:21
Pardubice Stallions TD - 26:8 - Matěj Linek, 15y run (Lukáš Petřík kick); 1:50
Pardubice Stallions SAF - 28:8; 8:55 Pardubice Stallions TD - 34:8 - Jan Dunovský, 5y run (kick neúspěšný); 3:59