1. Juniorská Liga 2016

Ostrava

Lions vstupovali do zápasu s tím, že ani výhra je neposouvá do Junior Bowlu a musí doufat v pomoc od Black Panthers. Steelers v první čtvrtině navázali na dobrý výkon ze závěru zápasu se Stallions. Quarterback Steel otevřel po čtyřech minutách hry skóre zápasu po 8yardovém passu na Matěje Harušťáka.

Lions se museli obejít bez zraněného quarterbacka, Jana Jindřichovského. Ten se zranil v závěru zápasu s Black Panthers. Jeho místo zaujal Vojtěch Potměšil, který si počínal neméně dobře. Minutu před koncem první čtvrtiny zaznamenal Potměšil běhový touchdown a po úspěšném potvrzení se Lions ujali vedení 7:6.

Úvodní touchdown Lions povzbudil ke zlepšené hře. Prostřední dvě čtvrtiny byly plně v režii pražského týmu. V obou čtvrtinách si hosté připsali po dvou touchdownech. Král se Stopkou se postarali o čtyři touchdowny a rázem bylo rozhodnuto.

O snížení se se postaral bývalý quarterback Steelers Filip Konečný. Jeho touchdown po passu od Steela ale jen kosmeticky upravil skóre. Skóre završil na výsledných 12:41 v poslední minutě lionský Kofroň.

Lions se pomoci od Black Panthers nedočkali a sezóna pro ně skončila. Obhájci titulu letos obsadili třetí místo.
Steelers skončili na místě čtvrtém.

text: ČAAF

Ostrava Steelers TD - 6:0 - Matěj Harušťák, 8y pass od Tyson Steel (2pt run neúspěšný); 7:53
Prague Lions TD - 6:7 - Vojtěch Potměšil, 17y run (Jan Farkaš kick); 1:06
Prague Lions TD - 6:14 - Martin Král, 14y pass od Vojtěch Potměšil (Jan Farkaš kick); 8:21
Prague Lions TD - 6:21 - Peter Stopka, 50y pass od Vojtěch Potměšil (Jan Farkaš kick); 3:23
Prague Lions TD - 6:28 - Peter Stopka, 6y run (Jan Farkaš kick); 4:37
Ostrava Steelers TD - 12:35 - Filip Konečný, 23y pass od Tyson Steel (2pt pass neúspěšný); 8:39
Prague Lions TD - 12:41 - Ondřej Kofroň, 7y run (kick neúspěšný); 0:48