1. Juniorská Liga 2016

Ostrava

Útočné opory Steelers, quarterback Filip Konečný a receiver Tyson Steel, se po zranění v první čtvrtině zápasu se Stallions vrátily do sestavy. K nim se navíc přidal i Dominik Dvorský, který letos nabíral zkušenosti v ČLAF. Úvod zápasu vyšel obraně Steelers lépe než proti Pardubicím a podařilo se jim hostující tým donutit puntovat. Velkou roli v tom měl i nepovedený snap, který dostal Black Panthers do situace 3&20. Útok Steelers se v prvním drivu nedostal přes tři akce a i domácí tým se chystal k puntu. Vysoký snap přehodil puntera Steela, který ani se svými 2 metry nedokázal zachytit vysoko letící míč. Ten se dostal až do endzóny a byly z toho první body pro Black Panthers.

Quarterback Black Panthers, Jakub Horáček, byl opět vidět. Na konci první čtvrtiny dlouhým passem dostal svůj tým do redzóny a první akcí druhého poločasu si sám doběhl pro 2yardový touchdown. Smůlou pro Steelers byl dropnutý interception cornerbacka, který mohl touchdown odvrátit. To se povedlo až v dalším drivu. Horáček nejprve znovu přiblížil dlouhým passem svůj tým ke goal line, ale z následující akce se rozhodl u sideline odhozením passu zachránit yardy, ale jeho pass skončil v náručí obránce.

Útok Steelers se dokázal pomocí Dvorského posouvat po hřišti, ale časté chyby znemožňovaly dostat se až do endzóny. A tak další body přidali do poločasu hosté. Horáček si připsal druhý běhový touchdown po tom, co obrana získala míč na polovině hřiště.

Hned první útočná akce druhého poločasu přinesla další chybu domácích. Fumble se podařilo zalehnout Black Panthers, kteří měli výbornou startovní pozici k dalším bodům. Horáček našel passem Tesaře, který doběhl až do endzóny. Spolupráci si zopakovala tato dvojice i v následujícím drivu, který po krátkém puntu domácích začínal na polovině Steelers.

Vydařenou třetí čtvrtinu Black Panthers završila obrana. Ta dostala Konečného pod tlak a jeho zahození míče doprostřed hřiště vedlo k interceptionu Marka Daníka, který již neměl problém dostat se až do endzóny.

Steelers se rozhodli na zbytek zápasu dát na post quarterbacka Tysona Steela. Ten dovedl svůj tým k touchdownu hned z prvního drivu. V zápětí mohli Black Panthers rychle odpovědět, ale touchdown z kickoff returnu se vracel zpět po holdingu hostujícího hráče. Více již zápas nepřinesl, ale poslední drive a půl útoku Steelers ukázal, že Steel může být pro svůj tým lepší volbou na pozici quarterbacka. Black Panthers si jistým výkonem ve všech fázích hry došli k druhému vítězství v sezóně.

text: ČAAF

Prague Black Panthers TD - 0:7 - Jan Roj, 5y fumble return (Jan Tesař kick); 8:09
Prague Black Panthers TD - 0:13 - Jakub Horáček, 2y run (kick neúspěšný); 11:53
Prague Black Panthers TD - 0:20 - Jakub Horáček, 1y run (Jan Tesař kick); 0:44
Prague Black Panthers TD - 0:26 - Jan Tesař, 16y pass od Jakub Horáček (kick neúspěšný); 11:18
Prague Black Panthers TD - 0:33 - Jan Tesař, 6y pass od Jakub Horáček (Jan Tesař kick); 6:07
Prague Black Panthers TD - 0:39 - Marek Daník, 19y interception return (kick neúspěšný); 5:06
Ostrava Steelers TD - 8:39 - Jan Vysloužil, 23y pass od Tyson Steel (Dominik Dvorský 2pt run); 7:50