Soutěže mládeže - podzim 2017

Ostrava

Prague Mustangs U19 - Ostrava Steelers U19 26:52

30.9. vyrazil juniorský tým Steelers k zápasu do Prahy. Domácí Mustangs museli porazit, aby si zachovali ještě reálnou šanci na postup do finále své soutěže.
Steelers letos už s Mustangs jednou hráli a doma zvítězili 26:0 - mladí oceláři tak byli papírovými favority a měli si do Prahy zajet pro lehké vítězství.

Vše však bylo jinak. Ostravský tým zcela zaspal začátek zápasu a v první čtvrtině byl na hřišti pouze jeden tým - tým pražských Mustangs. Útok Steelers chodil ze hřiště po třech akcích a ocelová obrana nebyla schopna pražské Mustangy zastavovat.
Skóre tak pomalu narůstalo ve prospěch domácích a v polovině druhé čtvrtiny Lukáš Kudrlička zvyšoval 42 yardovým runnem už na hrozivých 26:0 pro Mustangs.

Pak však zavelel k obratu jeden z nejzkušenějších hráčů juniorského týmu Steelers - Jan Vysloužil, který otočil momentum zápasu na stranu Steelers touchdownem hned z následujícího kickoff returnu.

Na QB se objevil Filip Konečný, který přinesl potřebný impuls pro trápící se útok Steelers. Do poločasu zvládl najít přesným passem Patrika Puchalu, který snížil na 26:14 a do šaten se šlo "pouze" s dvoutouchdownovým vedením domácích.

V přestávkové pauze pak proběhlo kompletní probuzení ostravského týmu a ve druhém poločase už byli dominantní pouze oceloví junioři. Pro pět touchdownů doběhl Jakub Březina. Ocelová obrana už nepustila jediný bod a na konečných 52:26 uzavřel skóre Jan Vysloužil opět po passu od Filipa Konečného.

Junioři Steelers tak po hororovém startu do utkání zvládli jeden z největších obratů v historii nejen týmů Steelers a dále živí naději na postup do finále.

Game Statistics

Kompletní zápasové statistiky

Ostrava Steelers U16 - Příbram Bobcats U16 13:25

Do Ostravy přijel zatím neporažený tým z Příbrami a na úvod domácího turnaje tak Steelers čekal soupeř nejtěžší. Mladí oceláři se však nezalekli a hned první drive útoku Bobcats ukončil zachyceným interceptionem Matěj Bátek. Favorita se tak podařilo zaskočit hned v začátku a útok Steelers měl velmi dobrou pozici na hřišti. Zaskočený ale byl asi i QB Steelers Jakub Kroček, který nasměroval svůj druhý pass v zápase do rukou soupeře a mohlo se začít zase od začátku.

Potom se probudil silový runnový útok Bobcats a po několika povedených akcích se příbramští hráči ujali vedení.
Oklepal se však i Jakub Kroček, kterému velmi pomohli běhy Vaška Stibora a Tomáše Ganse. Skóre na stranu Steelers pak po přesném passu Kročka překlopil Vít Němeček.

Do poločasu se však podařilo skórovat už jen Bobcats, kteří začínali druhou půli s lehkým vedením 12:7.
Druhá půle se nesla ve znamení spousty ztracených míčů ostravskými hráči, kterým v rozhodujících okamžicích nešlo štěstíčko naproti. Naproti tomu Bobcats těžili ze svých dobrých runnů, které prokládali podařenými play-actiony.
Na konci zápasu tak vedli hráči Příbrami o 18 bodů a Vít Němeček svým druhým touchdownem v zápasem už jen korigoval skóre na konečných 25:13.

Ostrava Steelers U16 - Trutnov Rangers U16 26:6

Trutnov dorazil do Ostravy pouze s 6 hráči, což se mu stalo osudným. Velké množství sil ztratil v zápase proti Bobcats a do zápasu proti našemu výběru už mohl nasadit pouze 5 hráčů, kteří museli hrát oběma směry

Hned z prvního drivu se podařilo Steelers skórovat, když Jakub Kroček našel v endzóně soupeře Davida Manieckiho. Následně se prosadil i útok Rangers, ale to bylo bohužel vše co mladí trutnováci byli schopni předvést. Během prvního poločasu se jim zranil další hráč a tak museli více než polovinu zápasu dohrávat ve čtyřech.

Volný prostor v obraně soupeře Steelers samozřejmě zvládli využít a i přes zkrácení času a dohrávání v netradičním počtu hráčů na hřišti (i ostravský tým stáhl jednoho hráče ze hřiště - a hrálo se 4 na 4) se podařilo navýšit skóre na konečných 26:6
První touchdown "ve výstroji" si připsal Daniel Andres (zatím skóroval "pouze" ve flagovém týmu U15) a utkání zakončil povedeným runnem Václav Stibor.

Dorostenci Steelers tak stále živí šance na postup do finále. K němu vede cesta přes pražské Lions, které musí Steelers porazit na turnaji v Příbrami, které se uskuteční v sobotu 7.10. Držme mladým ocelářum palce!