Soutěže mládeže - podzim 2017

Ostrava

Prague Mustangs U19 - Ostrava Steelers U19 26:52


blog

30.9. vyrazil juniorský tým Steelers k zápasu do Prahy. Domácí Mustangs museli porazit, aby si zachovali ještě reálnou šanci na postup do finále své soutěže.
Steelers letos už s Mustangs jednou hráli a doma zvítězili 26:0 - mladí oceláři tak byli papírovými favority a měli si do Prahy zajet pro lehké vítězství.

Vše však bylo jinak. Ostravský tým zcela zaspal začátek zápasu a v první čtvrtině byl na hřišti pouze jeden tým - tým pražských Mustangs. Útok Steelers chodil ze hřiště po třech akcích a ocelová obrana nebyla schopna pražské Mustangy zastavovat.
Skóre tak pomalu narůstalo ve prospěch domácích a v polovině druhé čtvrtiny Lukáš Kudrlička zvyšoval 42 yardovým runnem už na hrozivých 26:0 pro Mustangs.

Pak však zavelel k obratu jeden z nejzkušenějších hráčů juniorského týmu Steelers - Jan Vysloužil, který otočil momentum zápasu na stranu Steelers touchdownem hned z následujícího kickoff returnu.

blog

Na QB se objevil Filip Konečný, který přinesl potřebný impuls pro trápící se útok Steelers. Do poločasu zvládl najít přesným passem Patrika Puchalu, který snížil na 26:14 a do šaten se šlo "pouze" s dvoutouchdownovým vedením domácích.

V přestávkové pauze pak proběhlo kompletní probuzení ostravského týmu a ve druhém poločase už byli dominantní pouze oceloví junioři. Pro pět touchdownů doběhl Jakub Březina. Ocelová obrana už nepustila jediný bod a na konečných 52:26 uzavřel skóre Jan Vysloužil opět po passu od Filipa Konečného.

Junioři Steelers tak po hororovém startu do utkání zvládli jeden z největších obratů v historii nejen týmů Steelers a dále živí naději na postup do finále.

Foto: Natalie Přiborská

Game Statistics

Kompletní zápasové statistiky
Ostrava Steelers U16 - Příbram Bobcats U16 13:25


Do Ostravy přijel zatím neporažený tým z Příbrami a na úvod domácího turnaje tak Steelers čekal soupeř nejtěžší. Mladí oceláři se však nezalekli a hned první drive útoku Bobcats ukončil zachyceným interceptionem Matěj Bátek. Favorita se tak podařilo zaskočit hned v začátku a útok Steelers měl velmi dobrou pozici na hřišti. Zaskočený ale byl asi i QB Steelers Jakub Kroček, který nasměroval svůj druhý pass v zápase do rukou soupeře a mohlo se začít zase od začátku.

blog

Potom se probudil silový runnový útok Bobcats a po několika povedených akcích se příbramští hráči ujali vedení.
Oklepal se však i Jakub Kroček, kterému velmi pomohli běhy Vaška Stibora a Tomáše Ganse. Skóre na stranu Steelers pak po přesném passu Kročka překlopil Vít Němeček.

Do poločasu se však podařilo skórovat už jen Bobcats, kteří začínali druhou půli s lehkým vedením 12:7.
Druhá půle se nesla ve znamení spousty ztracených míčů ostravskými hráči, kterým v rozhodujících okamžicích nešlo štěstíčko naproti. Naproti tomu Bobcats těžili ze svých dobrých runnů, které prokládali podařenými play-actiony.
Na konci zápasu tak vedli hráči Příbrami o 18 bodů a Vít Němeček svým druhým touchdownem v zápasem už jen korigoval skóre na konečných 25:13.


Ostrava Steelers U16 - Trutnov Rangers U16 26:6


Trutnov dorazil do Ostravy pouze s 6 hráči, což se mu stalo osudným. Velké množství sil ztratil v zápase proti Bobcats a do zápasu proti našemu výběru už mohl nasadit pouze 5 hráčů, kteří museli hrát oběma směry

blog

Hned z prvního drivu se podařilo Steelers skórovat, když Jakub Kroček našel v endzóně soupeře Davida Manieckiho. Následně se prosadil i útok Rangers, ale to bylo bohužel vše co mladí trutnováci byli schopni předvést. Během prvního poločasu se jim zranil další hráč a tak museli více než polovinu zápasu dohrávat ve čtyřech.

Volný prostor v obraně soupeře Steelers samozřejmě zvládli využít a i přes zkrácení času a dohrávání v netradičním počtu hráčů na hřišti (i ostravský tým stáhl jednoho hráče ze hřiště - a hrálo se 4 na 4) se podařilo navýšit skóre na konečných 26:6
První touchdown "ve výstroji" si připsal Daniel Andres (zatím skóroval "pouze" ve flagovém týmu U15) a utkání zakončil povedeným runnem Václav Stibor.

Dorostenci Steelers tak stále živí šance na postup do finále. K němu vede cesta přes pražské Lions, které musí Steelers porazit na turnaji v Příbrami, které se uskuteční v sobotu 7.10. Držme mladým ocelářum palce!

Foto: Rostislav Stibor


Nejlepší výkony

 • 5 Touchdowns

  Jakub Březina | Tým U19

 • 2 Touchdowns

  Jan Vysloužil | Tým U19

 • 2 Touchdowns

  Vít Němeček | Tým U16

 • 2 Touchdowns

  David Maniecki | Tým U16

Ohlasy po zápase