Dorostenecká Liga 2018

Brno

blog

K prvnímu zápasu dorostenecké ligy vyrazili mladí oceláři na hřiště brněnských Sígrs. Zkušenější QB Jakub Kroček nemohl s týmem k prvnímu zápasu odcestovat a tak svůj "křest ohněm" prožil nováček v týmu Steelers - Tomáš Hanzelka. A nevedlo se mu špatně, svými 4 touchdowny dovedl Steelers k výhře. Ale pěkně popořádku...

Steelers vyhráli los a šli na míč jako první. Útoku se dařilo a zejména po zemi se dostal až do blízkosti brněnské endzóny. Tam však ztroskotal na zlepšující se obraně Sígrs - body z nadějného drivu tak na konto ostravských hráčů nepřibyly.

Na hřiště vyběhla ocelová obrana Steelers a vyprovodila brněnský útok "tři-a-ven". Po odkopu byl útok Steelers opět v dobré pozici na hřišti, ale nesehranost na začátku sezóny byla velmi patrná. První čtvrtina se tak nesla ve znamení nepřesností na obou stranách a většinou se odehrávala na polovině Sígrs i díky velmi dobrým puntům Davida Manieckeho.

Ve druhé čtvrtině již konečně přetavili hráči Steelers svou územní převahu v body. Nejprve se během prosadil Tomáš Hanzelka a následně tackloval puntera Sígrs v endzóně Adam Stibor pro safety.

blog

Poté si oba týmy vyměnily míč po fumlu a interceptionu. Další změnu skóre opět zajistil Tomáš Hanzelka během z půlky hřiště. Na poločasovou přestávku se šlo za stavu 14:0 pro Steelers.

Ve druhém poločase pokračovala obrana Steelers vedená Matějem Bártkem, Ondřejem Kolmášem a Adamem Stiborem v dominantní hře. Navíc defensivní lineman Tomáš Zgubiš přidal dva sacky a linebacker Tomáš Pour dva interceptiony. Útok Sígrs za celý zápas nezískal ani jeden první down a nejblíže skórování byl, když Albert Kindl vrátil fumble až několik yardů před endzónu Steelers, kde jej však zastavil Vít Němeček.

Steelers v druhé půlce přidali ještě dva touchdowny a s přehledem vyhráli úvodní zápas sezóny.

foto: Andrea Grygarová
text: steelers

Scoring summary

1st QUARTER
2nd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 0:6 - Tomáš Hanzelka, 2y run (2pt run neúspěšný); 8:57
Ostrava Steelers SAF - 0:8; 7:16
Ostrava Steelers TD - 0:14 - Tomáš Hanzelka, 44y run (2pt run neúspěšný); 1:31
3rd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 0:20 - Tomáš Hanzelka, 4y run (2pt run neúspěšný); 7:32
Ostrava Steelers TD - 0:26 - Tomáš Hanzelka, 4y run (2pt run neúspěšný); 1:34
4th QUARTER


Game Statistics

Zápasové statistiky

Nejlepší výkony

  • 133 Rushing Yards, 4 TD

    Tomáš Hanzelka

  • 2 Sacks, 1 FR

    Tomáš Zgubiš

  • 2 Interceptions

    Tomáš Pour

Ohlasy po zápase