Podzim 2018

ČAAF

blog

Ostrava letos hostila další finále a opět se v něm střetly týmy Steelers a Black Panthers. Jednalo se o finále dorostenecké ligy a tentokrát do finále bez porážky vstupovali hráči z Ostravy.

Vzájemný zápas v základní části skončil těsným vítězstvím Steelers 14:8 a hned úvod zápasu ukázal, že na promočeném trávníku nepůjde ani tentokrát o bodovou přestřelku. Obrany obou týmů byly dominantní a útoky toho moc neukázaly. Většina útočných snah tak končila tři-a-ven.
Změně skóre tak musela pomoci chyba jednoho z týmů. Steelers ztratili při předávce míč těsně u své endzóny a Black Panthers již neměli problém z následné akce jít do vedení.

blog

Zbytek zápasu se odehrával zejména uprostřed hřiště a obě obrany nepovolovaly žádné ohrožení svých endzón. Poslední šance na vyrovnání se tak hráčům Steelers naskytla po nepovedeném snapu na punt, který nechal míč pro ostravský útok necelých dvacet yardů od endzóny Black Panthers.

Ale ani z této pozice se mladým ocelářům skórovat nepodařilo a tak obranou bitvu lépe zvládl tým z Prahy. Steelers tedy jako minulý rok končí v dorostenecké lize na druhém místě. Těsná porážka mrzí, ale mladý tým ukázal, že v Ostravě rostou výborní hráči, kteří jsou příslibem do budoucna.

Foto: Rostislav Stibor

Scoring summary

1st QUARTER
2nd QUARTER
Prague Black Panthers TD - 0:7 - David Rais, 7y run (David Rais kick); 10:30
3rd QUARTER
4th QUARTER

Game Statistics

Zápasové statistiky


blog

Juniorský tým Steelers vyrazil do Brna, kde by jej výhra nad místními Sígrs posunula do playoff.
Začátek zápasu však nešel podle plánu. Na první touchdown brněnských hráčů ještě mladí oceláři odpověděli, ale následně mladí sígři odskočili až na hrozivých 26:6 na začátku třetí čtvrtiny.

Pak nastartoval své nohy Jakub Březina, který třemi touchdowny během třetí čtvrtiny nejprve snížil na rozdíl jednoho bodu. Aby na začátku čtvrté čtvrtiny otočil skóre na stranu Steelers. Brněnský tým však nesložil zbraně a podařilo se mu ještě jednou doběhnout do enzóny Steelers.
Prohra na hřišti Sígrs tak zavřela Steelers dveře playoffs a letošní sezónu skončí na děleném 5.místě juniorské ligy.

Foto: Andrea Grygarová

Scoring summary

1st QUARTER
Brno Sígrs TD - 6:0 - Martin Richter, 20y pass od Jan Hampl (2pt pass neúspěšný); 1:19
2nd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 6:6 - Jakub Březina, 7y run (kick neúspěšný); 8:12
Brno Sígrs TD - 12:6 - Martin Richter, 34y run (2pt pass neúspěšný); 5:21
Brno Sígrs TD - 20:6 - Martin Richter, 31y pass od Jan Hampl (Martin Richter 2pt pass od Jan Hampl); 0:50
3rd QUARTER
Brno Sígrs TD - 26:6 - Martin Richter, 2y pass od Jan Hampl (2pt run neúspěšný); 8:29
Ostrava Steelers TD - 26:13 - Jakub Březina, 40y run (Štěpán Kaleta kick); 7:24
Ostrava Steelers TD - 26:19 - Jakub Březina, 4y run (kick neúspěšný); 4:50
Ostrava Steelers TD - 26:25 - Jakub Březina, 9y run (2pt run neúspěšný); 1:21
4th QUARTER
Ostrava Steelers TD - 26:31 - Jakub Březina, 31y run (kick neúspěšný); 10:53
Brno Sígrs TD - 32:31 - Jakub Vacenovský, 9y run (2pt pass neúspěšný); 8:03

Game Statistics

Zápasové statistiky


blog

Poslední turnaj základní části letošní sezóny flagové ligy U15 hostila Ostrava. Ostravský tým již neměl šanci na postup do playoff, ale byla to výborná příležitost dobře se naladit před zimní přípravou na další sezónu.
V prvním zápase nastoupil tým Steelers proti brněnským Amazons. Ti jsou druhým nejlepším týmem základní části. Velmi povedený výkon ostravských hráčů tak stačil pouze na těsnou prohru.

Druhý zápas se mladým ocelářům moc nepovedl. Proti plzeňským Patriots si nepřipsali ani jeden bod a utrpěli porážku 47:0.

V posledním zápase se konečně Steelers dočkali. Rangers z Trutnova v těsném zápase porazili 6:0 a připsali si první výhru v podzimní části sezóny. Letošní sezónu tak sice skončí na dně tabulky, ale zakončili ji výhrou, která bude motorem v přípravě na příští rok blog

Během letošního roku odehrál náš nejmladší tým 13 turnajů po celé České republice a zstřebal hromadu zkušeností, které věříme, že zúročí v následujících letech. Děkujeme všem trenérům, rodičům a hráčům za skvělou sezónu a těšíme se v zimní přípravě.

Nejlepší výkony

  • 317 Rushing Yards, 5 TD

    Jakub Březina - U19

  • 13.5 Tackles, 1 FF

    Jakub Puchalka - U17

Ohlasy po zápase