Podzim 2018

ČAAF

Junioři Steelers vyrazili k prvnímu zápasu této sezóny do Pardubic, kde vyzvali místní Stallions. Pro pardubický tým to už bylo druhé utkání sezóny a, i když prohrál v Brně, byla jeho rozehranost na začátku zápasu více vidět.
Obrana Steelers sice držela útok Stallions daleko od své endzóny, ale dva interceptiony obrany Stallions připravili jejich útoku takové pozice, které ani ocelová obrana Steelers nedokázala zastavit. Domácí se tak rychle ujali vedení 13:0

Ve druhé čtvrtině začal pomalu fungovat i útok Steelers. Patrik Puchala, který pro letošní rok převzal pozici quaterbacka, začal trefovat své receivery a navíc zvládl posouvat ostravský tým i po zemi. V polovině 2 čtvrtiny tak zvládl snížit na rozdíl jednoho touchdownu. Na poločasovou přestávku se šlo za stavu 13:7 pro domácí Stallions.

Třetí čtvrtina se nesla v duchu kvalitních obran. Žádný s týmů nebyl schopen posouvat míč a tak si na své přišli především příznivci puntovacích formací.
V první polovině čtvrté čtvrtiny se ostravský útok dostal hned dvakrát do bezprostřední blízkosti endzóny Stallions, kde však ztroskotal - nejprve na downy a následně ztratili hráči Steelers fumble pouhé 4 yardy od skórování.
Ocelová obrana vedena Vojtěchem Korytářem, který nasbíral 8 tacklů a 2 sacky, však držela šance zvrat v zápase. A když necelou minutu před koncem pardubický tým místo puntu zvolil nepovedený pass - získali Steelers výbornou šanci na skórování, když začínali útočit 14 yardů od endzóny Stallions.

Patrik Puchala si doběhl pro druhý touchdown a Steelers byli extra point od otočení skóre v zápase. Kop se však nepovedl a šlo se do prodloužení.

V prvním prodloužení se na pozici quaterbacka Steelers musel, po zranění Patrika Puchaly, postavil Jakub Kroček (ten měl v nohách sobotní vítězný zápas proti Lions). Ostravský útok se však pohyboval spíše směrem od než k enzóně Stallions.
Svůj pokus na vítězství v zápase tak měl útok Stallions. Ten dopadl ještě hůře a hned druhý pass domácího quarterbacka skončil v rukách Ondřeje Trostera. První prodloužení tedy nerozhodlo.

Druhé prodloužení bylo ze strany útoku Steelers trochu lepší. Srážely jej však fauly a skórovat se opět nepodařilo. Útok Stallions se také příliž neposunul, ale pokusil se o vítězný FG. Ten však skončil mimo.
Rozhodnout tak muselo třetí prodloužení. Jakub Kroček našel Jakuba Pánka, který skóroval ve svém prvním zápase, první touchdown a hned zařídil důležitou výhru ostravského týmu na horké půdě pardubických Stallions.

text: steelers

Pardubice Stallions TD - 7:0 - Matěj Linek, 3y run (Dan Doucek kick); 3:13
Pardubice Stallions TD - 13:0 - Martin Ženka, 6y pass od Matěj Linek (kick neúspěšný); 1:53
Ostrava Steelers TD - 13:7 - Patrik Puchala, 15y run (Vojtěch Korytář kick); 7:20
Ostrava Steelers TD - 13:13 - Patrik Puchala, 15y run (kick neúspěšný); 0:22
OVERTIME
Ostrava Steelers TD - 13:14 - Jakub Pánek, 26y pass od Jakub Kroček (2pt run neúspěšný); 0:00