Dorostenecká Liga 2019

Jedovnice

blog

Dorostenecký tým zahájil svou sezónu 2019 v Jedovnicích. Zde mají své domácí hřiště mládežnické týmy Brna Sígrs. Na pěkném hřišti u rybníka Olšovce po prázdninové pauze opět vyběhli na trávník hráči amerického fotbalu.
Po roce, kdy se hrála devítková forma amerického fotbalu, se letos vrátil dorostenecká soutěž k pětkovému americkému fotbalu a na naše borce tak čeká šest náročných turnajů. V každém turnaji se utkají se dvěma týmy a na konci dva nejlepší týmy sehrají finálový zápas o mistra Dorostenecké ligy.

Ostravský tým, pod vedením nového hlavního kouče Jirky Ličky, se hned v úvodním zápase sezóny postavil proti domácím Sígrs.
Opět se ukázalo, že Ostrava bude spoléhat na svou obranu. Ta během prvního poločasu soupeři nic nedovolila a navíc si připsala dvě safety. Ocelová obrana se opírala zejména o zkušené trio Zgubiš-Stibor-Kolmáš.
To v útoku nezůstal po minulém roce kámen na kameni a nový trenérský tým má tak před sebou velký úkol začlenit do dorostenského týmu odchovance našeho flagového týmu U15. Na pozici QB startoval teprve patnáctiletý Eduard Tutko a jako receiveři mu běhali spoluhráči s bezkontaktní verze amerického fotbalu Pavel Uličný a Rostislav Koloděj.

blog

Nikoho tak nepřekvapilo, že první zápas byl pro útok Steelers spíše poznávací a o body se i v druhém poločase starala hlavně obrana.
Asi nejpěknější akci zápasu převedl Ondřej Kolmáš, který při tacklu vytrhl míč z rukou runningbacka domácích a donesl míč pro první touchdown Steelers v podzimní části sezóny. Steelers se ujali vedení 10:0.

Pak se sice domácím podařilo snížit pěkný passem Tomáše Hemmera na Marka Gerkena, ale hned v zápětí se opět ozvala ocelová obrana - Tomáš Zgubiš sackoval QB v jeho endzóně a připsal další dva body za již třetí safety v tomto zápase.
To povzbudilo i ostravský útok a Rostislav Koloděj se blísknul krásným během přes celé hřiště. Domácí pak stihli v závěru jen snížit na konečných 18:14 pro Steelers, kteří tak s prvního utkání sezóny urvali cennou výhru.

Scoring summary

1st HALF
Ostrava Steelers SAF - 0:2; 10:58
Ostrava Steelers SAF - 0:4; 9:28
2nd HALF
Ostrava Steelers TD - 0:10 - Ondřej Kolmáš, 16y fumble return (1pt run neúspěšný); 6:48
Brno Sígrs TD - 8:10 - Mark Gerken, 14y pass od T.Hemmer (Daniel Pečinka 2pt pass od T.Peterka); 4:24
Ostrava Steelers SAF - 8:12; 2:26
Ostrava Steelers TD - 8:18 - Rostislav Koloděj, 41y run (1pt run neúspěšný); 1:48
Brno Sígrs TD - 14:18 - Mark Gerken, 28y pass od Tomáš Hemmer (2pt run neúspěšný); 0:47


foto: Rostislav Stibor
text: steelersblog

Hned po prvním vítězném utkání proti Sígrs nastoupili hráči Steelers proti Gladiators, kteří přijeli z nedaleké Jihlavy.

V tomto zápase bylo dobře vidět, že naši borci nechali v prvním duelu hodně sil a zejména běhově pojatý útok, v čele s výborně běhajícím Vojtěchem Kolářem, dělal obraně Steelers velké problémy.

Z prvního zápasu si odnesl zranění i startující QB Steelers, takže úvod zápasu proti Gladiator nebyl nijak oslnivý. A i když si i obrana v prvním poločase vybrala horší chvilku, svůj standard skórovaných bodů opět dodržela - další dvě safety do sbírky letošní sezóny.

blog

Ve druhém poločase se již výkon celého týmu zlepšil a nakonec jej mladí oceláři vyhráli 8:7. Pro svůj první touchdown v této sezóně si doběhl Václav Stibor. Nepovedený první poločas však znamenal jasnou výhru Gladiators 31:12.
Mladí oceláři ukázali, že potenciál v nich leží obrovský a nikdy se nevzdávají. Odehráli velmi povedený turnaj a my se můžeme těšit, co nám letos ještě předvedou.

V posledním zápase turnaje pak Sígrs porazili Gladiators a tak všechny týmy skončily s bilancí jedné výhry a jedné porážky.

Na další turnaj se můžeme těšit v Ostravě - v neděli 15.září. První zápas začíná v 13:00 a naši borci vás budou potřebovat!

Scoring summary

1st HALF
Vysočina Gladiators TD - 0:6 - Vojtěch Kolář, 45y run (2pt run neúspěšný); 10:50
Ostrava Steelers SAF - 2:6; 10:17
Vysočina Gladiators TD - 2:12 - Vojtěch Kolář, 30y run (1pt run neúspěšný); 8:24
Vysočina Gladiators TD - 2:18 - Vojtěch Kolář, 45y run (1pt run neúspěšný); 2:02
Ostrava Steelers SAF - 4:18; 0:30
Vysočina Gladiators TD - 4:24 - František Uhlíř, 45y run (1pt run neúspěšný); 0:00
2nd HALF
Ostrava Steelers SAF - 6:24; 8:48
Vysočina Gladiators TD - 6:31 - Vojtěch Kolář, 45y run (Šimon Honeš 1pt pass od Adam Emmer); 4:18
Ostrava Steelers TD - 12:31 - Václav Stibor, 8y run (1pt run neúspěšný); 1:46


foto: Rostislav Stibor
text: steelers

Nejlepší výkony

 • 3 INT, 3 FF, 2 FR, 1 TD

  Ondřej Kolmáš

 • 107 Rushing Yards, 1 TD

  Václav Stibor

 • 103 All Purpose Yards

  Pavel Uličný • Sígrs - Steelers

  Steelers - Gladiators