Dorostenecká Liga 2019

Ostrava

Dorostenecký tým Steelers hostil domácí turnaj. Bylo to třetí kolo dorostenecké ligy a druhý turnaj pro naše borce. Do Ostravy přijely týmy z Prahy a Vysočiny - Lions a Gladiators.

K prvnímu zápasu proti Steelers nastoupil tým Lions. Pražští hráči po náročné cestě nechytili začátek zápasu a v prvním poločase dominovali oceláři. Rostislav Koloděj nahradil na pozici quaterbacka zraněného Eduarda Tutka a hned na začátku zápasu našel Lukáše Trefného, který otevřel skóre zápasu. Hned potom zaúřadovala ocelová obrana. Tomáš Zgubiš zalehl fumble v endzóně lvů a ostravský tým rychle vedl 12:0.
V samotném závěru poločasu se prosadil 9 yardovým během ještě Václav Stibor a výsledková tabule ukazovala v poločase stav 18:0.

Ve druhém poločase se pražský tým již naplno rozehrál a na hřišti se přetahovaly zejména obrany. V polovině druhé půlky sice Lions zvládli snížit, ale na více se již nevzmohli a tak si Steelers připsali první výhru v tomto turnaji.

V dalším zápase nastoupil tým Lions proti Vysočině Gladiators.
V divoké přestřelce však pražský tým tahal za kratší konec prohrál 54:34.

1st HALF
Ostrava Steelers TD - 6:0 - Lukáš Trefný, 3y pass od Rostislav Koloděj (1pt run neúspěšný); 7:18
Ostrava Steelers TD - 12:0 - Tomáš Zgubiš, 0y fumble return (2pt run neúspěšný); 6:54
Ostrava Steelers TD - 18:0 - Václav Stibor, 9y run (1pt run neúspěšný); 0:26
2nd HALF
Prague Lions TD - 18:6 - Vojtěch Slavík, 1y pass od Matyáš Bílý (2pt run neúspěšný); 6:00

text: steelers

Poslední zápas turnaje byl také zápasem o víteze daného turnaje. Steelers i Gladiators porazili Lions a o vítězi tedy rozhodl jejich vzájemný zápas.

Tým z Vysočiny se opíral především o Vojtěcha Koláře, který Lions nadělil hned 6 touchdownů a dělal obrovské problémy i obraně Steelers v prvním turnaji sezóny v Brně.

Opět to byl tedy Vojtěch Kolář, který byl u všech touchdownů Gladiators. Bylo však vidět, že se ocelová obrana na jeho běhy pečlivě připravovala. Zlepšeným výkonem, oproti prvnímu turnaji sezóny, udržela největší zbraň gladiátorů v prvním poločase na "pouhých" 12 bodech.
Na ostravské straně se dobře rozběhal Václav Stibor a jeho touchdown znamenal, že se šlo na přestávku za těsného vedení Gladiators 12:6.

Hned první akcí druhého poločasu utekl všem Vojtěch Kolář a vypadalo to, že Gladiátors již zápas ovládnou. Steelers však byli proti. Nejprve našel Rostislav Koloděj svého receivera, aby následně Ondřej Kolmáš vystihl přihrávku quarterbacka Gladiators a vyrovnal 27 yardovým interception returnem na 18:18.

Pak však začaly ostravským hráčům docházet v obraně síly a Vojtěch Kolář jim ještě dvakrát dokázal utéct.
Na první touchdown ještě útok Steelers byl schopen reagovat, ale v závěrečné drivu už se vyrovnat nepodařilo. Gladiators tak porazili Steelers i podruhé v letošní sezóně, ale druhá výhra byla velmi vydřená a mladí oceláři ukázali, že z Ostravy se jednoduchá vítězství nevozí.

K dalšímu turnaji vyrážejí naši dorostenci do Jedovnic, kde nastoupí proti domácím Sígrs a pražským Lions.

1st HALF
Vysočina Gladiators TD - 6:0 - Vojtěch Kolář, 11y run (2pt run neúspěšný); 4:17
Ostrava Steelers TD - 6:6 - Václav Stibor, 8y run (1pt run neúspěšný); 1:29
Vysočina Gladiators TD - 12:6 - Vojtěch Kolář, 45y run (2pt run neúspěšný); 1:13
2nd HALF
Ostrava Steelers TD - 18:12 - Matěj Wágner, 15y pass od Rostislav Koloděj (2pt run neúspěšný); 8:08
Ostrava Steelers TD - 18:18 - Ondřej Kolmáš, 27y interception return (1pt run neúspěšný); 5:55
Vysočina Gladiators TD - 32:24 - Vojtěch Kolář, 45y run (Vojtěch Kolář 2pt run); 1:17

Flagový tým U15 | Turnaj v Praze

Ostrava Steelers - Trutnov Rangers 45:0

Ostrava Steelers - Prague Black Panthers 0:74

Ostrava Steelers - Prague Lions 13:7

Nejmladší oceláři vyrazili ke druhému turnaji podzimní části sezóny do Prahy. Tam na ně čekali dva pražské týmy, které jsou na prvních místech tabulky - Lions a Black Panthers a poslední tým soutěže - Trutnov Rangers.

Po povinné výhře nad Rangers, kdy řádil především Fabián Foldyna, který od Ámose Ferance chytil čtyři touchdowny. A nepovedeném zápase proti nejlepšímu týmu soutěže, Black Panthers, kdy se naši borci neprosadili. Nastoupili mladí oceláři do souboje s domácími Lions.

V bitvě obran se v prvním poločase prosadil pouze ostravský tým. Na poločasovou přestávku se šlo za stavu 6:0, když Ámos Feranec našel svou sestru Agátu v endzóně Lions.
I druhý poločas byl chudý na touchdowny a když na ten lionský odpověděl zachyceným touchdownem Matyáš Krkoška. Mohli se Steelers radovat z výhry na hřišti Lions.
Velmi povedený výkon a skalp jednoho z favoritů soutěže byl odměnou za kvalitní přípravu celého týmu v posledních týdnech a je výbornou pozvánkou na domácí turnaj, který se uskuteční již tuto neděli 22.9. od 11 hodin na našem hřišti SAP v Porubě.