Flagový tým U19 | Finálový turnaj v Příbrami

Semifinále: Ostrava Steelers - Prague Lions 20:67

O 3.místo: Ostrava Steelers - Brno Alligators 32:22

blog

Flagová liga juniorů letos odehrála svůj čtvrtý ročník a náš tým se opět podíval do finálového turnaje - tzv. “Final Four”. Do Příbrami se sjeli čtyři nejlepší týmy letošní sezóny. Domácí Bobcats, kteří v základní části prohráli jen s našimi borci. Prague Lions, kteří postupovali z druhého místa se shodným počtem vítězství jako naši Steelers na třetím místě. A finálovou čtyřku doplnili hráči Brna Alligators.

V semifinále se tak Ostrava Steelers střetla s pražskými Lions. Bohužel se ukázalo, že tuto sezónu nám právě hráči z Prahy ve flagu moc nesedí. Mladí oceláři sice začali velmi dobře v obraně, když zachytili interception. Ale v útoku se celý první poločas hledali a nechávali hráčům Lions velmi zajímavé pozice na hřiště. Ti toho zvládli využít a tak první poločas skončil nelichotivým skóre 41:0 pro pražské juniory. Ve druhém poločase se sice oceloví borci probudili, ale na obrat již nebylo času ani sil. Lions nakonec zaslouženě zvítězili 67:20 a Steelers čekal zápas o třetí místo s Alligators, kteří nestačili na dominantní Bobcats (prohráli 25:55).

V prvním poločase se naši mladíci opět lehce rozkoukávali, ale tentokrát si nenechali soupeře utéci na více než jeden bod a tak se šlo na přestávku za stavu 20:19 pro Alligators. Do druhého poločasu již oceláři vlétli plnou silou a dokráčeli si pro bronzové medaile. Třemi touchdowny se v tomto zápase blýsknul Tomáš Jadrný.

blog

Steelers tak uzavřeli svou sbírku medailí z flagové ligy U19. V roce 2016 byl náš tým zlatý, v roce 2017 stříbrný a letos tedy bronzový. Klukům patří obrovská gratulace za skvěle zvládnutou sezónu a nyní se můžou plně připravovat na tacklové soutěže U19 a U17, které startují v září.

text: steelers