Juniorská Liga 2019

Ostrava

Druhou zářijovou neděli byla zahájena juniorská liga amerického fotbalu. Do Ostravy přijel tým Outlaws - neboli Zbojníci z Bratislavy - ale dá se říct, že se jedná o tým Slovenské juniorské reprezentace, která se zapojila do České ligy. Slovenský tým tak byl obrovskou neznámou a jediné co bylo jasné, bylo to, že po dvou dnech vytrvalých dešťů, se na nějakou přehlídku krásných passových útoků těšit nemůžeme.

Podmáčený trávník v začátku utkání ještě pokropil silný déšť a začátku utkání tak dominovaly obrany, které byly na běhové pokusy připraveny. Prvních bodů jsme se tak dočkali až na začátku druhé čtvrtiny, kdy Karol Dunka našel díru uprostřed ocelové obrany a doběhl pro 93 yardový touchdown.

Další touchdown přidal také Karol Dunka, který využil dobré pozice na hřišti, kterou mu připravila jeho obrana. Té se podařilo zalehnout fumble hluboko na polovině Steelers.
Obrana Steelers hrála celý zápas velmi dobře a až na dvě zaváhání toho zbojníkům moc nepovolila, ale slovenský tým využil své příležitosti naplno a na přestávku šel za příznivého stavu 12:0.

Útok Steelers se hledal celé tři čtvrtiny. Hodně individuálních chyb na začátku soutěže nedovolovalo dokončit slibně se rozvíjející drivy a na konci třetí čtvrtiny se navíc nepodařilo Jakubovi Kročkovi vyběhnout s vlastní endzóny. Po safety už bylo skóre 14:0 pro Outlaws. Ve čtvrté čtvrtině se konečně probudil i ostravský útok. Po několika dobrých bězích Patrika Puchaly a následné zachycené přihrávky právě Puchaly na Davida Manieckiho bylo necelých 5 minut před koncem zápasu sníženo na 14:7.

Ocelová obrana již na konci zápasu byla neprostupná a Steelers tak měli ještě šanci zápas vyrovnat. Pěknými passy Puchaly, zejména na Víta Němečka, se ostravský útok dostal až na jeden yard od endzóny Outlaws. S nadějné situace se však skórovat nepodařilo.

Obrana se však nevzdávala a necelé dvě minuty před koncem přiblížil skóre po safety. Útok tak dostal další šanci na otočení výsledku. Mokrý míč a soustředěný výkon slovenských hráčů však obrat nepřipustil a první domácí zápas - po dobrém výkonu - junioři Steelers prohráli.

Junioři mají tento víkend volno, ale za 14 dnů jedou do Přerova, který si v prvním kole poradil s Alligators. Na domácím hřišti se však můžeme v neděli 15.9. od 13 hodin na dorostenecký tým Steelers. Přijďte mladé oceláře povzbudit!

text: steelers

Bratislava Outlaws TD - 0:6 - Karol Dunka, 93y run (kick neúspěšný); 11:36
Bratislava Outlaws TD - 0:12 - Karol Dunka, 15y run (kick neúspěšný); 2:53
Bratislava Outlaws SAF - 0:14; 4:45
Ostrava Steelers TD - 7:14 - David Maniecki, 10y pass od Patrik Puchala (Matěj Červek kick); 4:37
Ostrava Steelers SAF - 9:14; 1:52

Flagový tým U15 | Turnaj v Plzni

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 36:52

Ostrava Steelers - Brno Alligators 30:54

Ostrava Steelers - Pilsen Patriots 21:28

Nejmladší oceláři zahájili podzimní část sezóny na druhé straně republiky - turnaj flagové ligy U15 hostila Plzeň. Na hřišti v Bolevci se utkaly týmy Steelers, Alligators, Bobcats a domácích Patriots.

Start po prázdninové pauze nezastihl náš tým v nejlepší formě. Možná i vlivem dlouhého cestování nebyli mladí oceláři v prvních dvou zápasech schopni držet krok se svými soupeři a jasně prohráli proti příbramským Bobcats i brněnským Alligators. V útok se opíral především o Rostislava Koloděje, který na podzim naskakuje ve dvou týmech - flagovém U15 a tacklovém U17. Za první dva podzimní víkendy si Rosťa připsal 8 touchdownů.

Šikovných hráčů a hráček však máme více - to potvrdil zejména zápas proti Alligators, který sice náš tým prohrál 54:30, ale quarterback Ámos Feranec rozdělil pět touchdownů hned mezi pět svých spoluhráčů - skórovali Dluhoš, Ermisová, Feranecová, Jurčová a Koloděj.

Nejvyrovnanější zápas odehrál náš tým v posledním zápase turnaje, proti domácím Patriots. V prvním poločase držely obrany obou týmů nízké skóre. Náš tým se prosadil jen jednou a když se Patriots podařilo skórovat dvakrát, byl stav na poločasové přestávce 13:6. Ve druhém poločase se mladí oceláři snažili neustále dorovnávat skóre. Povedlo se to dvakrát, ale za delší konec na závěr zápasu tahali domácí. Vyhráli o jeden touchdown 28:21.

Se třemi prohrami nebyl vstup do druhé poloviny sezóny nejlepší, ale naši hráči a hráčky ukázali, že se zlepšují každým turnajem a i díky rozrůstající se členské základně a vyšší konkurence na jednotlivých postech se můžeme těšit na světlé zítřky.
Už tuto sobotu vyrážejí naši hráči opět na západ - další turnaj flagové ligy U15 se odehraje v Praze na hřišti Lions. Držte nám palce!