Juniorská Liga 2019

Ostrava

blog

Na sever Moravy dorazil poslední zářijovou neděli tým Sígrs. Jak Sígrs, tak i Steelers již v této sezóně prohráli s jedním soupeřem a tak šlo o velmi důležitý souboj o postup do Junior Bowlu. Mladí oceláři mají situaci stále ve svých rukou, stačí “jen” vyhrát všechny následující zápasy, to Sígrs by po výhře na ostravské půdě museli doufat i v pomoc dalších týmů.

Brněnský tým začal zhurta. Hned druhou akcí zápasu se mu podařilo překvapit ostravskou obranu a Jan Hampl utekl přes celé hřiště. Útok Steelers však také na nic nečekal a jeho odpověď přišla v zápětí - Patrik Puchala našel Williama Bendinhu a ten také skóroval skoro přes celou délku hrací plochy.

blog

Pak už se probudily obě obrany a na další body se muselo čekat až do druhé čtvrtiny. Na touchdown Alberta Kindla, který svými běhy nepříjemně zaměstnával ostravskou obranu, ještě stačil Patrik Puchala odpovědět, když našel Davida Manieckiho. Ale další povedený run Alberta Kindla a lepší zvládání potvrzení ze strany ze strany Sígrs, poslalo brněnský tým na poločasovou přestávku za 10 bodového vedení pro tým z jihu Moravy.

Rozhodla tak třetí čtvrtina. Ocelová obrana šlapala naplno a skvěle hrající Patrik Puchala nejprve svým během snížil, aby následně opět našel svého receivera číslo jedna - Davida Manieckiho v endzóně Sígrs. A najednou byli domácí Steelers o 4 body ve vedení.

blog

Jelikož čtvrtou čtvrtinu si přivlastnily obě obrany, nepodařilo se Sígrs zápas otočit. Brněnský tým sice připsal dva body po safety, ale to na výhru nestačilu. Steelers tak stále žijí sen o Junior Bowlu. Sígrs na svou první výhru stále čekají.

Již tuto neděli hostí náš tým další brněnský celek - Alligators. Druhý brněnský tým je zatím bez výhry a mladí oceláři budou potřebovat vaši podporu, aby svou roli favoritů zvládli. Zápas začíná na hřišti SAP od 14 hodin.

text: steelers

Scoring summary

1st QUARTER
Brno Sígrs TD - 0:8 - Jan Hampl, 65y run (Albert Kindl 2pt run); 11:04
Ostrava Steelers TD - 6:8 - William Bendinha, 69y pass od Patrik Puchala (2pt run neúspěšný); 10:23
2nd QUARTER
Brno Sígrs TD - 6:14 - Albert Kindl, 1y run (2pt run neúspěšný); 11:28
Ostrava Steelers TD - 12:14 - David Maniecki, 39y pass od Patrik Puchala (2pt run neúspěšný); 8:19
Brno Sígrs TD - 12:22 - Albert Kindl, 15y run (Miloň Mlčák 2pt pass od Jan Hampl); 4:51
3rd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 20:22 - Patrik Puchala, 4y run (David Maniecki 2pt pass od Patrik Puchala); 6:15
Ostrava Steelers TD - 26:22 - David Maniecki, 22y pass od Patrik Puchala (2pt pass neúspěšný); 2:34

blog

Žákovský flagový tým odjel ke svému předposlednímu turnaji základní části do Brna, kde se s Patriots, Blades a domácími Alligators utkal v dalším kole flagové ligy U15.
Všichni naši soupeři byly týmy “silné pětky”, která bojuje o postup do playoff. Byl to tedy velmi dobře obsazený turnaj a to se projevilo i na výsledku našeho týmu.

V prvním zápase si plzeňský tým dobře pohlídal naše dvě největší zbraně v útoku - Agátu Ferancovou a Rostislava Koloděje. Jako jediná se tak za Steelers prosadila Jana Ermisová a mladí oceláři začali turnaj prohrou 32:7.

Začátek proti druhému týmu průběžné tabulky žákovské ligy byl ze strany Steelers povedený. Ámos Feranec dobře rozděloval přihrávky mezi své receivery a mladí oceláři zaskočili Blades. Po touchdownech Koloděje, Ferancové a Krkošky dokonce v polovině prvního poločasu vedli nad favoritem 19:13. Pak se však ukázala síla hráčů z Ústí nad Labem. Velmi rychlí hráči a dlouhé přihrávky nedokázala naše obrana zastavit. Na konci zápasu tak svítilo na výsledkové tabuli nelichotivých 75:26 pro tým z Čech. V zápase náš tým navíc přišel o Rostislava Koloděje, který se lehce zranil a do posledního zápasu turnaje již nenastoupil.

Proti domácímu týmu, Alligators, byli naši svěřenci také velkými outsidery. A v tomto duchu se nesl i první poločas, který Steelers prohráli 14:31. Ve druhém poločase však naši ukázali naši borci ocelové srdíčko, když jej vyhráli 27:21 a až do poslední minuty šahali po vítězství.
Nyní mají nejmladší oceláři týden volno a pak vyrážejí uzavřít základní část opět do Brna, tentokrát na hřiště Sígrs.