Finále flagové ligy U15

Ostrava

Ostravský tým se probojoval do finále flagové ligy U15 z prvního místa po základní části. Jeho soupeřem byl tým pražských Black Panthers, který se do finálového turnaje probojoval až v posledním kole základní části. Mladí oceláři tak byli favority tohoto zápasu.

Steelers začali na míči a začali velmi dobře. Marco Troncalli zachytil dlouhou přihrávku. Úspěšný drive zakončil touchdownovou přihrávkou Amos Feranec na Filipa Martinka. A mladí oceláři začali skvěle i v obraně, když Amos Feranec zachytil při první útočné snaže pražanů interception. Pak už začaly na hřišti úřadovat obrany obou týmů a dlouho držely oba útoky daleko o svých endzón. Skóre se tak měnilo až na konci prvního poločasu a opět se o to postaral útok Ostravy Steelers. Amos Feranec našel Jana Hanuse a ten zvýšil vadení Steelers na poločasových 13:0.

Druhý poločas začala ocelová obrana tam, kde skočila v poločase prvním. Skvělou práci završil dalším interceptionem, tentokrát Jakub Ermis. Následně po krásné přihrávce skóroval svůj druhý touchdown v zápase Filip Martinek a Steelers již odskočili na 19:0.

Ve zbytku druhého poločasu již ostravští hráči hlídali výsledek a pražským Black Panthers se poražilo již pouze snížit na konečných 19:7. V poslední minutě si tak mladí oceláři mohli dovolit zakleknout poslední akci zápasu a po přesvědčivém vítězství se radovali z postupu do finále.

Tam na ně čekal tým Příbram Bobcats, který si poradil v druhém semifinále s pražskými Lions, který přehrál 31:13.

V neděli 31. října o půl třetí odpoledne začalo finále žákovské ligy. Ostravský tým začal opět na míči a opět se mu podařilo projít přes celé hřiště. Z jedenácti yardů pak našel Amos Feranec svého receivera Marca Trocaliho v endzóně Bobcats a Steelers šli do vedení. Pak nastoupila na hřiště ocelová obrana, kde svýma rychlýma nohama dělal obrovské problémy soupeřovým quaterbackům blitzař Daniel "Gebre" Kováč. A tomu se podařilo na čtvrtý down sacknout quaterbacka Bobcats a opět pustit útok Steelers na hřiště. Ten svou příležitost rychle zužitkoval. Amos Feranec opět našel Filipa Martinka a ten zvýšil na 13:0. Když potom ocelová obrana opět vyprovodila příbramské Bobcats "4 a ven" a hned první akcí Filip Matinek opět utekl úplně všem obráncům, začalo to vypadat, že finále bude velmi jednostrannou záležitostí.

Trenéři Bobcats si však vzali timeout a na hřiště se vrátil úplně jiný tým. Do poločasu se mu podařilo hned dvakrá skórovat a zápas byl opět otevřený. Nejprve útok Bobcats prošel celé hřiště a Tomáš Vacek našel z 10 yardů svého spoluhráče v endzóně Steelers. A o chvíli později se podařilo zachytit obraně Bobcats zachytit interception a Tomáš Vacek našel svého spoluhráče v endzóně Steelers i podruhé. Na poločasovou přestávku se šlo za stavu 20:13 pro Steelers a na míči ve druhém poločase měli začínat hráči Bobcats.

Druhý poločas však začala ocelová obrana skvěle a vyprovodila Bobcats po 4 downech. A probral se i útok Steelers, který lehce získal první down po ose Feranec-Troncalli a pak přišel jeden z nejpěknějších touchdownů turnaje. Amos Feranec hodil 25 yardů dlouhou přihrávku, kterou pod tlakem obránce zachytil v endzóně Filip Martinek. Steelers tak opět odskočili na rozdíl dvou touchdownů.

Pak se roztrhl s touchdowny pytel a týmy se střídaly v krásných akcích. Bobcats neustále stahovali na rozdíl jednoho skórování a Steelers touchdowny Matěje Dluhoše a Filipa Martinka zase vraceli rozdíl na dvanáct a více bodů. V posledních dvou minutách pak opět začal úřadovat Daniel "Gebre" Kováč, který dvěma sacky ukončil snahu útoku Bobcats a Steelers mohli začít slavit.

Po flagových titulech v mužské a juniorské kategorii se tak ostravskému týmu podařilo dokráčet na nejvyšší stupeň i v kategorii žáků. Velmi cený titul flagových mistrů U15 se v letošní sezóně stěhuje do Ostravy. Po 31 vítězstvích a jen 3 porážkách v celé sezóně si jej naši nejmladší oceláři zcela jistě zaslouží!

Gratulujeme a děkujeme všem hráčů, trenérů, rodičům a všem členům organizačního týmu Steelers, kteří se letošní dlouhé sezóny účastnili. Přejeme příjemný zbytek podzimu a již brzy opět naskakujeme do zimní přípravy na novou sezónu. Pokud je vám, nebo vašim dětem, 14 nebo méně let, neváhejte nám napsat na nabor@steelers.cz a přidejte se k našemu týmu, který bude i příští rok bojovat v nejvyšší české lize.