České soutěže 2023

Přerov | Ostrava

Neděle 7.5. | Hráči týmu ISMM Ostrava Steelers vyrazili do Přerova, kde na ně čekali domácí Mammoths. Ti v minulém kole silně potrápili Vysočinu Gladiators a tak se čekalo, že přichází kvalitní zkouška pro ocelovou obranu, která v letošním ročníku ještě nepustila ani bod. Proti Alligators navíc v poslední akci zápasu zablokovala FG a vrátila jej až do endzóny brněnského týmu.

Zápas začali na míči ostravští hráči a Bradley Jones se svými spoluhráči přešel celé hřiště a úspěšný drive zakončil přihrávkou na Petra Škváru.
Pak se do útoku postavili přerovští Mammoths a během prvního drivu se jim povedlo to, na co ostatním týmum nestačili čtyři předešlé zápasy. Michal Stoklásek dovedl svůj útok až těsně před endzónu ISMM Steelers a tam skóroval Miroslav Večerka.

To však bylo ze strany přerovského útoku vše a od druhé čtvrtiny ocelová obrana opět uzamknula svou endzónu.

A útok ISMM Steelers se nezastavil a především konec prvního poločasu mu vyšel na výbornou. Během jedné minuty skóroval dva touchdowny a společně s interceptionem Jana Telnara, který jej vrátil také pro touchdown, prakticky rozhodl zápas.

Ve druhém poločase se již prosadil pouze Jan Vysloužil, který chytil další přesnou přihrávku Braleyeho Jonese, který tímto hodil šestý touchdown v zápase. Stal se tak prvním quarterbackem Steelers, kterému se podařilo šestkrát během jednoho zápasu přihrát na touchdown.

ISMM Ostrava Steelers tak vyhrála i svůj pátý zápas a stále drží první místo ve skupině Východ. V dalším kole se utká s bratislavskými Monarchs, které přivítá na svém hřišti v Porubě v sobotu v netradičních 17:00. Před tímto zápase se můžete od 11:00 těšit na flagový turnaj našich nejmladších ocelářů a my vás srdečně zveme přijít si užít fotbalový den!

ISMM Ostrava Steelers TD - 0:7 - Petr Škvára, 7y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 8:44
Přerov Mammoths TD - 6:7 - Miroslav Večerka, 1y run (kick neúspěšný); 4:57
ISMM Ostrava Steelers TD - 6:13 - Florián Kotúľ, 4y pass od Bradley Jones (kick neúspěšný); 11:55
ISMM Ostrava Steelers TD - 6:26 - Jiří Šimečka, 77y pass od Bradley Jones (2pt run neúspěšný); 0:54
ISMM Ostrava Steelers TD - 6:33 - Jakub Řeháček, 36y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 0:08
ISMM Ostrava Steelers TD - 6:40 - Jan Telnar, 36y interception return (Jiří Šimečka kick); 0:02
ISMM Ostrava Steelers TD - 6:47 - Jan Vysloužil, 5y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 4:11

Flagová Liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators 27:34

ISMM Ostrava Steelers - Znojmo Knights 6:21

ISMM Ostrava Steelers - Přerov Mammoths 34:6

6.5.2023 | I do druhého turnaje na domácí hřišti vstoupil náš žákovský tým s širší soupiskou a oslaben o několik hráčů základní sestavy. Přivítal však dva týmy z dolní části naší skupiny a tak byla skvělá příležitost dát prostor i mladším hráčům a hráčkám, aby nabrali zkušenosti do dalších turnajů.

V prvním zápase jsme vyzvali mladé hráče z Vysočiny. Na pozici startujícího QB se postavil Matěj Fojtík. Matěj Dluhoš, který startoval na této pozici předchozí turnaje, se posunul na pozici receivera, kde musel zaskakovat za absentujícího Marka Výskalu a Richarda Hesse. I s touto nucenou změnou začali mladí oceláři proti Gladiators velmi dobře a vyhráli první poločas 21:19. Ve druhém poločase však byli lepší hráči Gladiatorů na na jeden touchdown zvládli odpovědět dvěma. Na konec z toho tedy byla těsná prohra 27:34.

Druhý zápas se našemu týmu příliž nepovedl a Znojmu podlehl 21:6. Všechny body padly v prvním poločase a o jediný touchdown našeho týmu se postarala Eliška Klimešová.

V posledním zápase se konečně mladí oceláři dočkali výhry. Matěj Fojtík našel v endzóně soupeře dvakrát Elišku Klimešovou a hned třikrát Honzu Dluhoše. Ocelová obrana navíc povolila jen jeden touchown a byla z toho vysoká výhra 34:6.

Třetí domácí turnaj odehrají naši mladí oceláři už příští sobotu. Tentokrát přivítáme hráče brněnských Alligators, znojemských Knights a příbramských Bobcats. Od 11h se můžeme těšit na pěkný flagový turnaj, který bude "předskokanem" před večerním zápasem mužské první ligy - ISMM Steelers proti St.Niclaus Monarchs v 17:00.