České soutěže 2023

Ostrava | Čelákovice | Ostrava

29.4.2023 | Na ostravské Bazaly dorazil tým z Brna. ISMM Ostrava Steelers vstupoval do tohoto zápasu jako jasný favorit, protože Brno Alligators vstupovalo do zápasu s bilancí jedna výhra a dvě prohry. To ostravský tým zatím neprohrál a ocelová obrana nedovolila svým soupeřům skórovat ani jeden bod.

Do utkání vstoupili na míči hráči Steelers. Postupně prošli celé hřiště a dlouhý drive zakončil Jan Vysloužil, když zachytil pass od Bradleyeho Jonese a skóroval první touchdown zápasu. Ani brněnský útok nezačal špatně a po spolupráci Fortelný-Mareček získal jeden první down. Více jim však ostravská obrana nedovolila a na míč tak šel opět útok ISMM Steelers.

Tentokrát více po zemi, pomocí dvojice runninbacku Košař-Kaminski, přešel ostravský útok opět celé hřiště a svůj druhý touchdownový pass směřoval Bradley Jones na Jiřího Šimečku.

Ve druhé čtvrtině držely obě obrany útoky daleko od svých endzón, ale pak zaúřadovaly special týmy. Jiří Šimečka svým puntm přišpendlil brněnský útok k jejich endzóně a po rychlém tři-a-ven se naopak punt nepovedl Janu Nestrovi. Krátký punt ostravský útok rychle potrestal a po 15-yardovém touchdownu Daniela Kaminskiho už ISMM Steelers vedl 21:0.

A další zajímavá situace nastala také u dalšího puntu Alligators. Matěj Harušťák, který vracel punt Jana Nesteran, neudržel míč a hráči Alligators se dostali na míč blízko endzóny ISMM Steelers. Brněnský útok však této příležitosti nevyužil, když Jan Telnar zachytil interception.

Před koncem prvního poločasu ostravský útok přidal ještě jeden touchdown, když Bradley Jones našel tentokrát Patrika Puchalu.

Druhý poločas začínal na míči tým Alligators. Začal velmi dobře a získal dva první downy, ale poté Jan Nestr, který zaskakoval na pozici runningbacka upustil míč a Ondřej Chvojka vrátil tento fumble skoro přes celé hřiště pro další body ISMM Steelers.

Do konce třetí čtvrtiny přidali hráči ISMM Steelers ještě jeden touchdown, když Bradley Jones našel podruhé v endzóně Alligators Jana Vysloužila.

Ve čtvrté čtvrtině se již na straně ostravského týmu začali objevovat náhradníci na většině pozic a diváci tak byli svědky nejlepšího drivu brněnského útoku. Tomáš Fortelný dovedl svůj útok až na 12 yardů od endzóny ISMM Steelers, kde se Jan Nestr svým kopem pokusil připsat první body pro soupeře ocelové brany. Ta však řekla razantní ne a vedle zblokovaného pokusu o field goal přidal Jan Telnar touchdown přes celé hřiště. Tím symbolicky zakončil další skvělý zápas ostravské obrany, která již čtyři zápasy nedostala ani bod.

ISMM Ostrava Steelers TD - 7:0 - Jan Vysloužil, 11y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 6:22
ISMM Ostrava Steelers TD - 13:0 - Jiří Šimečka, 10y pass od Bradley Jones (kick neúspěšný); 0:00
ISMM Ostrava Steelers TD - 21:0 - Daniel Kamiński, 15y run (Petr Škvára 2pt pass od Bradley Jones); 5:40
ISMM Ostrava Steelers TD - 27:0 - Patrik Puchala, 22y pass od Bradley Jones (kick neúspěšný); 1:23
ISMM Ostrava Steelers TD - 35:0 - Ondřej Chvojka, 70y fumble return (Jan Vysloužil 2pt pass od Bradley Jones); 9:22
ISMM Ostrava Steelers TD - 41:0 - Jan Vysloužil, 11y pass od Bradley Jones (2pt pass neúspěšný); 1:30
ISMM Ostrava Steelers TD - 47:0 - Jan Telnar, 88y return zblokovaného field goalu (nepotvrzováno); 0:00

Ženská Flagová Liga

ISMM Ostrava Steelers - Jičín Hurricanes 12:24

ISMM Ostrava Steelers - Brno Amazons 6:24

ISMM Ostrava Steelers - Prague Harpies 12:24

29.4.2023 | Ženský tým v sobotu vyrazil na letošní premiérový flagový turnaj do dalekých Čelákovic u Prahy.

rvní zápas proti Jičín Windstorms začal pro ocelářky dobře, defense držela jičínský útok na uzdě a ocelová ofensíva přecházela postupně celé hřiště. V první půli byl stav vyrovnaný - 2 touchdowny pro oba týmy, po poločase ovšem Vichřice našly recept na naši defense a skoróvaly další 2 touchdowny. Ocelářky už skóre otočit nedokázaly. O skóre v tomto zápase se postaraly Anna Juráková a Markéta Fojtíková Vybíhalová. Konečný stav byl 24:12 pro Windstorms.

Ve druhém zápase vyzvaly naše ženy brněnské Amazons. Scénář zápasu se odvíjel velmi podobně, Amazonky nasázely 3 touchdowny a navrch skóre okořenily defensivním pick sixem. Našemu útoku se povedlo skórovat pouze jednou, kdy přesný pass Patricie Gleichové nalezl Agátu Ferancovou. Konečný stav vyšel lépe pro Brno 24:6.

Poslední zápas turnaje proti domácím Harpies byl přehlídkou defensivních zákroků. Oba týmy se střídaly v chytání interceptionů, safety Anna Juráková zachytila hned 2 picky. Útoku se bohužel nedařilo tak jako soupeři a konečný stav zápasu hovoří ve prospěch Harpies 24:12. Oba ocelové touchdowny tentokrát zajistila Agáta Ferancová.

Flagová Liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators 19:27

ISMM Ostrava Steelers - Prague Black Panthers 20:25

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs 7:13

30.4.2023 | Tým našich nejmladších hráčů se v neděli od 11:00 představil poprvé na domácí půdě, na našem hřišti v Porubě. Turnaj U15 přivítal Brno Alligators, Brno Sígrs a Prague Black Panthers.

Zápas proti Alligators začal lépe pro soupeře, kteří zvládli v prvním poločase zaskórovat hned třikrát, kdežto my pouze jednou. V druhé půli se naše ofensíva rozpohybovala a zaskórovala další dva touchdowny a přiblížila se k vyrovnanému skóre. Brno ovšem ješte přidalo jeden skór a pojistilo si výhru 27:19. O body se v tomto zápase postarali Richard Hess a Eliška Klimešová.

S Black Panthers jsme sehráli daleko vyrovnanější partii a střídali se ve vedení. Bohužel i přes skvělou chemii mezi bratry Dluhošovými v útoku nás soupeř udolal a zvítězil 25:20. Autory bodů v tomto zápase byli Jan Dluhoš a opět Richard Hess.

Poslední zápas turnaje jsme sehráli proti Brno Sígrs, jednalo se o bodově nejchudší zápas. Obě defensívy nepovolovaly přílišný pohyb soupeři po hřišti. Našemu týmu se povedlo skórovat pouze jednou, kdy Matěj Dluhoš našel svého bratra Jana Dluhoše. Sígrs byli produktivnější a porazili nás 13:7.

Na domácím turnaji jsme zapojili širší soupisku našich hráčů a tak jsme nakonec třikrát prohráli. Opět jsme však zvládli pokaždé skórovat a nasbírané zkušenosti z těsných zápasů pomohou všem našim hráčům k dalšímu zlepšení. Příští turnaj hrajeme opět v Ostravě a tak se už tuto sobotu můžete opět těšit na skvělé flagové zápasy.