České soutěže 2023

Ostrava | Ostrava | Ostrava

28.5.2023 | Nedělní odpoledne přivítala Ostrava nejočekávanější souboj dvou vedoucích týmů svých skupin Snapbacks Ligy. Mělo se jednat také o souboj dvou neporažených týmů, ale Vysočina Gladiators ztratila svou neporazitelnost minulý týden proti Nitře Knights. Stále však šlo o televizní zápas na legendárních Bazalech a domácí ISMM Ostrava Steelers vyzvala druhého kandidáta na zisk letošního Czech Bowlu. Počasí fotbalu přálo a tak nic nebránilo skvělému zážitku z amerického fotbalu.

Začátek však domácí tým nezastihl v dobrém. Nejen, že útok Bradleyeho Jonese byl vyhnán ze hřiště už po třech akcích. Ale navíc, po nepovedeném snapu, získala obrana Gladiators míč jeden yard od endzóny ISMM Steelers. Z tohoto místa již nebyl problém pro Jana Dundáčka doběhnout pro první body zápasu.

Pak se na hřišti činily hlavně obrany a tak diváci čekali na další změnu skóre až na konec první čtvrtiny. Bradley Jones našel Jiřího Šimečku, který utekl svému strážci a skóroval. I útoku Gladiators se dařilo postupovat po hřišti, ale slibně vyhlížející drive skončil na polovině ISMM Steelers čtyřmi incomplety v řadě.

Do práce se tak opět dal Bradley Jones, který nacházel své receivery a přiblížil ostravský útok až do místa, kde mohl Dominik Římanek kopnout field goal. Gladiators však odpověděli okamžitě. Kombinací dobrých runnů Jana Dunovského a přesných přihrávek Jana Dundáčka na Matěje Majerčáka a Stanislava Kolaříka, překlopili hráči z Vysočiny skóre na svou stranu. Byl to však hořkosladký touchdown, protože se při této akci zranil jejich nejlepší receiver – Vojtěch Mašita.

Poslední slovo v prvním poločase měl ale ostravský nováček na pozici kickera – Dominik Římanek. Ten zúročil pozici na hřišti, kterou mu připravil ostravský útok po interceptionu Gabriela Fröhlicha, a vyrovnal na poločasových 13:13.

Do druhého poločasu vlétla nejlépe ocelová obrana a donutila Jana Dundáčka k odkopu. Pak přišla chvíle pro navrátilce, Dominika Dvorského, který zachytil screen od Bradleyeho Jonese a za bloky svých spoluhráčů doběhl pro 57-yardový touchdown. Ocelová obrana v tu chvíli šlapala naplno a útok Gladiators se opět rychle poroučel ze hřiště.

Když se pak do útoku zapojil i druhý navrátilec po zranění, Jakub Březina, bylo z toho rozhodující zvýšení na rozdíl dvou touchdownů po krátkém runnu Bradleyeho Jonese. Do konce zápasu již sice oba týmy zvládly proměnit každý svůj drive v touchdown, ale právě začátek druhého poločasu byl rozhodujícím momentem celého zápasu.

Vítězstvím tak ISMM Steelers zůstávají stále neporaženi. Gladiators však již mají, i přes druhou porážku v řadě, jisté první místo ve své skupině. Ostravský tým bude ještě muset k „číslu jedna“ pro playoff vyhrát alespoň jeden zápas ze dvou zbývajících.

Vysočina Gladiators TD - 0:6 - Jan Dundáček, 1y run (kick neúspěšný); 11:14
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:6 - Jiří Šimečka, 38y pass od Bradley Jones (Dominik Římanek kick); 3:48
ISMM Ostrava Steelers FG - 10:6 - Dominik Římanek, 37y; 10:26
Vysočina Gladiators TD - 10:13 - Stanislav Kolařík, 6y pass od Jan Dundáček (Petr Kodým kick); 5:43
ISMM Ostrava Steelers FG - 13:13 - Dominik Římanek, 31y; 0:45
ISMM Ostrava Steelers TD - 20:13 - Dominik Dvorský, 57y pass od Bradley Jones (Dominik Římanek kick); 8:19
ISMM Ostrava Steelers TD - 27:13 - Bradley Jones, 1y run (Dominik Římanek kick); 3:59
Vysočina Gladiators TD - 27:20 - Jan Beran, 30y pass od Jan Dundáček (Petr Kodým kick); 0:02
Vysočina Gladiators TD - 34:26 - Tomáš Hlach, 11y pass od Jan Dundáček (2pt pass neúspěšný); 2:15