Halové Mistrovství ČR 2010

Praha

1. Youngguns

2. Prague Panthers

3. Old Boys

blog

18.12. 2010 proběhlo očekávané halové mistrovství ČR v americkém fotbale. Na něm se představil i náš tým Ostrava Steelers. Ve skupině B byli jeho soupeři týmy Brno Alligators, Team Poland (výběr polské ligy) a Youngguns (tým složený s hráčů Panthers, BlackHawks, Lions a dvou českých krajánků z Berlínu Adler) Steelers bohužel nezopakovali úmístění na turnaji Rednecks bowl. Ale účást se hodnotí pozitivně, nejen po stránce týmového výkonu, ale i proto, že Steelers prohráli své zápasy pouze s týmy, které se nakonec utkali ve finále.

Ostrava Steelers - Team Poland 20:7
První utkaní odehráli Steelers s Polským týmem. Své severní sousedy nalomili dvěma dlouhými touchdowny a nakonec ve fyzicky tvrdém zápase zvítězili 20:7.

blog

Ostrava Steelers - Youngguns 6:29
Pak Steelers nastoupili proti pozdějšímu vítěz turnaje, týmu Youngguns. Zápas byl poznamenám spoustou ztracených balónu v útočné fázi a když si vybrala svůj nejhorší zápas i obrana, která nestačila na výborně hrajícího Jan Dundáčka, zrodil se hrozivý výsledek. Naštěstí těsně před koncem za rozhodnutého stavu se útok vzpamatoval, začal předvádět svou hru a připsal si alespoň jeden čestný úspěch proti nejlepší obraně turnaje.

Brno Alligators - Ostrava Steelers 13:28
V dalším zápase nastoupili Steelers proti Aligátorům z Brna. Šlo o přímý souboj o druhé postupové místo ze Skupiny B. Alligators začali dobře a hned z prvního útoku si připsali touchdown. To však Steelers nerozhodilo, stejný „postup“ zvolili i na Rednecku a tam Alligatory nakonec s přehledem porazili. Útok tentokrát šlapal na výbornou a obrana Brna nevěděla kam dříve skočit. Steelers otočili třemi TD a už si vítězství a postup pohlídali až do konce.

blog

Čtvrtfinále: Ostrava Steelers - Prague Panthers 12:21
Ve čtvrtfinále čekal na Steelers nelehký soupeř, vítěz Rednecks Bowlu tým Panthers. Po první polovině vedli panteři 14:0. V druhé půlce však Steelers zabrali a snížili stav na 14:12. Zdálo se, že Steelers neřekli ještě své poslední slovo. Ale v závěrečném náporu, při pokusu zvrátit výsledek se zranil i quaterback a tvůrce hry Alan Kosniowský a tento fakt rozhodl celé utkaní. Po zbytek hry kulhající Alan a zbytek zraněných hráčů již nedokázali dotáhnout zvrat do vítězného konce. Pantheři tak v závěru přidali ještě jeden TD a pečetili tak výsledek na konečných 21:12

Ostrava i na další akci, které se zúčastnila, nechala výraznou stopu. Je třeba poděkovat všem hráčům, trenérům a celému realizačnímu týmu za reprezentaci svého týmu Ostravy Steelers na tomto vydařeném turnaji.

Skórující hráči Steelers

 • 2 TD

  Ondřej Chvojka

 • 2 TD

  Jan Klimeš

 • 2 TD

  Adam Synáček

 • 1 TD

  Jiří Dluhoš

 • 1 TD

  Michal Kielor

 • 1 TD

  Alan Kosniovský

 • 1 TD

  Václav Modrovič

Ohlasy po turnaji