Novoroční Turnaj 2010

Milovice

1. Ostrava Steelers

2. Prague Unicorns

3. Trutnov Rangers

blog

15.1. 2011 se tým Steelers zúčastnil Novoročního turnaje v Milovicích. Již bez našich "polských" posil Adama Synáčka a Waltera Harazima a navíc bez QB Alana Kosniovského, který si vyzkoušel pozici trenéra útoku. Přivezli jsme však sebou další 5 nových tváří, které soupeři Steelers zatím neviděli. Dva nováčky Filipa Rejhonse a Kamila Krošláka. Další tři hráči nás pak posílili z Havířova či bývalých Steelers. Poprvé v sezóně s námi na turnaj jel také trenér obrany Jiří Šimkovič a dva zápasy s nulou na výsledkové tabuli soupeře mluví za vše.

Ostrava Steelers - Prague Unicorns 19:6
První utkaní odehráli Steelers s Prague Unicorns. Jednalo se o výběr pantherského juniorského týmu podpořený zkušenými hráči z A-týmu. Steelers se pomalu rozkoukávali v novém prostředí milovické haly a inkasovali jako první. Z následného útoku se však podařilo vyrovnat a v té době se již rozehrála "ocelová" obrana. A když náš zastupující QB Ondra Chvojka doběhl pro dva touchdowny, nebylo o vítězi zápasu pochyb.

blog

Ostrava Steelers - Prague Mustangs 21:0
V druhém zápase nastoupili Steelers proti Prague Mustangs, jednomu z nejlepších týmů ligy A7. Výkonnostní rozdíl mezi týmy A7 a ČLAF je však velmi patrný a i tento zápas to potvrdil. Steelers přehráli své soupeře na všech frontách a zaslouženě postoupili do playoff z prvního místa ve své skupině.

Semifinále: Ostrava Steelers - Trutnov Rangers 18:0
V semifinále narazil tým Steelers na dalšího účastníka ligy A7, Trutnov Rangers. I zde měl tým z Ostravy jasně navrch a hladce postoupil do finále.

blog

Finále: Ostrava Steelers - Prague Unicorns 19:13
Pravým vyvrcholením celého turnaje bylo finále. Oba týmy se střídaly ve vedení. A 8 sekund před koncem zápasu Unicorns vyrovnali na 13:13. Steelers, s jedním zbývajícím timeoutem, měli čas na poslední dvě akce. Rozehrávka na vlastní 5-yardové čáře. Balón přebírá Jirka Dluhoš a během přes celé hřiště posunuje útok na 3 yardy před koncovou zónu. Zbývá 1 sekunda. Je rozhodnuto neriskovat jakoukoliv předávku a nechat míč nejproduktivnějšímu hráči turnaje - Ondrovi Chvojkovi. Ondra se vydává za svými předbloky do leva, propadává do touchdownu a Steelers vítězí!

Po třetím místě na Rednecks Bowlu a úspěšné účasti na halovém mistrovství ČR dosáhli na třetí pokus Steelers na příčku nejvyšší a odvezli si z Milovic pohár za první místo. Steelers opět prokázali velkou bojovnost, týmový duch a chuť po vítězství. Musíme poděkovat všem hráčům a trenérům za jejich skvělý přístup a reprezentaci svého týmu Ostravy Steelers.

Skórující hráči Steelers

 • 6 TD

  Ondřej Chvojka

 • 2 TD

  Michal Kielor

 • 1 TD

  Jiří Dluhoš

 • 1 TD

  Jan Klimeš

 • 1 TD

  Henri Strobl

 • 1 Safety

  Jaroslav Foldyna

Ohlasy po turnaji