Rednecks Bowl 2010

Březolupy

1. Prague Panthers

2. Old Boys

3. Ostrava Steelers

blog

11.9. se Ostrava Steelers zúčastnila svého prvního turnaje. Po sedmi měsících tvrdého tréninku jsme vyrazili do Březolup. Do základní skupiny nám byly nalosovány týmy Prague Panthers (mistr ČLAF), Brno Alligators (pravidelný účastník semifinále ČLAF), Budweis HellBoys (účastník ČLAF skupiny B) a Prague Mustangs (účastník ligy A7).

Ostrava Steelers - Brno Alligators 20:6
První utkaní odehráli Steelers s Brněnským týmem. Alligators otevřeli skóre, ale pak už jsme donášeli míč do touchdownu pouze my a zaslouženě jsme vstoupili do turnaje vítězstvím.

blog

Ostrava Steelers - Prague Panthers 14:14
Pak Steelers nastoupili proti pozdějším vítězům turnaje, týmu Panthers. Panthers začali útokem a tak jako Alligators i oni skórovali jako první. Ale stejně jako proti Brnu, i proti pražskému týmu se povedlo Steelers hned z následujícího útoku odpovědět. Pak už si vzali hlavní slovo obrany obou týmů a skóre se neměnilo. Až na konci druhého poločasu si pro svůj druhý TD v zápase doběhl Adam Synáček a Steelers sahali proti jednomu s nejsilnějších týmu turnaje po vítězství. Hned z následného útoku však Panthers srovnali. A protože při posledních dvou akcích zápasu, už nic útok Ostravy nevymyslel. Skončil tento souboj spravedlivou remízou.

Ostrava Steelers - Budweis HellBoys 21:6
V dalším zápase nastoupili Steelers proti HellBoys. A Steelers jej s přehledem vyhráli.

Čtvrtfinále: Ostrava Steelers - Bílovice Sígrs 21:0
Ve čtvrtfinále čekal na Steelers nelehký soupeř, druhý tým halového MČR 09 Bílovice Sígrs. Bílovice však nepřijeli úplně v optimální sestavě a tak pro Steelers nebyl problém svého čtvrtfinálového soupeře porazit.

blog

Semifinále: Ostrava Steelers - Oldboys 25:26OT
V semifinále jsme narazili na tým Oldboys. Steelers začali výborně hned první akcí našel Alan našeho obrovitého TE Vaška. A když obrana zastavila útok "starých pánů",mohl Adam doběhnout už pro dvou TD vedení. Oldboys však ukázali svou sílu a třemi touchdowny v řadě zápas otočili ve svůj prospěch. Na hřiště však opět vyběhl Adam Synáček a poslal utkání do prodloužení. Prodloužení zahájili Oldboys útokem a skórovali za 7 bodů. I útoku Steelers se povedlo skórovat a rozhodl se, jít si pro bodů 8. To se však nepovedlo a byli jsme, po těsné prohře v prodloužení, vyřazeni na 3.místě. Adam Synáček v tomto zápase naběhal 115 yardů a 3 touchdowny, potvrdil tak své výborné výkony a byl pořadateli vyhlášen MVP celého turnaje.

Skórující hráči Steelers

 • 8 TD

  Adam Synáček

 • 4 TD

  Václav Modrovič

 • 3 TD

  Jan Klimeš

 • 2 TD

  Petr Foldyna

 • 1 TD

  Jiří Dluhoš

Ohlasy po turnaji