Rednecks Bowl 2011

Částkov

1. Ostrava Steelers

2. Prague Panthers

3. Old Boys

blog

Poprvé od roku 2003 vyhrál ligovou nebo otevřenou soutěž ČAAF nepražský tým.

Ostrava Steelers, se stejně jako loňský rok zúčastnila REDNECK BOWLU, (turnaj 7on7, letos poprvé pod záštitou ČAAF), který se konal v malebné vesničce Částkově.

Steelers nastupovali do turnaje s vizitkou loňského držitele bronzových medailí a s cílem dosáhnout minimálně stejného, ne-li lepšího výsledku.

blog

Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů: PRAGUE PANTHERS, PRAGUE MUSTANGS, PRAGUE BÉČKO, OLD BOYS, BRNO ALIGATORS, ČESKÁ LÍPA TRAITORS, PARDUBICE STALIONS a OSTRAVA STEELERS.

První okamžiky na hřišti ukazovaly, že to letos nebude s obhajobou bronzových medajlí vůbec jednoduché.

V prvním utkání Steelers nastoupili proti loňskému vítězi Prague Panters, který jako vždy přijel ve velmi silné sestavě a od začátku ukazoval své kvality. I přes veškerou snahu se Steelers nepodařilo skórovat a svůj první zápas prohráli 0:12. Zápas byl poznamenaný množstvím chyb ostravského útoku a také ještě ne zcela rozehrané obrany.

Ke svému druhému zápasu nastoupili hráči Steelers proti brněnským Aligátorům. Začátek nasvědčoval mírnému zlepšení ostravského útoku, kdy hned první útočná akce Steelers skončila skórováním, po dlouhém pasu QB Alana Kosniovského na Vaška Modroviče vedla Ostrava 6:0. Poté se hra vyrovnala a přelévala na obě strany. V zápase dominovaly obě obrany. Už už se zdálo, že se skóre nezmění, ale zlepšující se obrana korunovala svůj výkon interceptionem Petra Foldyny a rázem byl stav 12:0 pro Steelers. I když se útok opět nevyvaroval několika chyb, tak už byl zápas pod taktovkou Ostravy a zápas vyhráli 12:2.

blog

Ke třetímu a zároveň poslednímu zápasu ve skupině nastoupili Steelers proti týmu Mustangs a od začátku ukazovali svou dominanci. Útok už šlapal na plné obrátky a skóre na straně Ostravy narůstalo.Dařilo se skórovat jak běhy, díky oběma RB(Adam Synáček, Michal Kielor) , tak i přesnými pasy na WR (Klimeš Jan, Fojtík Jan a Lukáš Sokol), což zaměstnávalo obranu Mustangs do poslední chvíle. Zlepšený výkon útoku a dominantní hra obrany vedla k jasnému vítězství.

V playoff nastoupili Steelers ve čtvrtfinále proti třetímu týmu z druhé skupiny: ČESKÁ LÍPA TRAITORS. Tento zápas byl opět v režii ostravské obrany, pod vedením Petra Foldyny a krajánka Waltra Harazima. Navíc Jaroslav Foldyna si po intereptionu doběhl pro touchdown. V útoku dva RB - Adam Synáček a Michael Kielor - přidali další tři touchdowny. A Steelers přešli hladce do semifinále.

blog

V semifinále STEELERS narazili na velice silný a zkušený tým OLD BOYS, který vyhrál svou skupinu bez ztráty kytičky, stejně tak jako svůj čtvrtfinálový zápas a byl jasným favoritem. STEELERS měli co oplácet, po smolné prohře v prodloužení v semifinále loňského ročníku. OLD BOYS se nestačili ani divit a prohrávali 0:12. STEELERS dál kráčeli tvrdě za svou odplatou. Svou dominanci STEELERS potvrdili dalším skórováním a stav byl 19-0 pro STEELERS. Při pohledu na časomíru bylo jasné, že dílo je dokonáno a do zápasu nastoupili i úplní nováčci. I když se kluci snažili , tak povolili OLD BOYS kosmetickou úpravu výsledku na 19:6, což ale nic neměnilo na tom, že se STEELERS probojovali do finále.

Do finále se společně se STEELERS probojoval tým PRAGUE PANTHERS na jehož soupisce byla celá řada reprezentantů a zkušený hráčů. PANTHERS byli jasným favoritem, ale STEELERS, kteří byli motivovaní jasnou výhrou v semifinále nad OLD BOYS a poučení z prvního vzájemného zápasu, šli do zápasu s cílem vyhrát. Od prvního okamžiku na hřišti šli STEELERS za svým cílem a celé utkání ovládli. Obrana nedovolila PANTHERS vůbec nic a útok přidával body jak na běžícím páse. STEELERS porazili PANTHERS 19:0 a vyhráli REDNECK BOWL 2011. Zápas asi nejlépe zhodnotil Adam Synáček, který byl, stejně jako loni, vyhlášen MVP celého turnaje: "...díky patří OL, DL, QB a prostě všichni hráli jako tým..."

Skórující hráči Steelers

 • 4 TD

  Adam Synáček

 • 3 TD

  Michal Kielor

 • 2 TD

  Lukáš Sokol

 • 1 TD

  Ondřej Chvojka

 • 1 TD

  Jan Fojtík

 • 1 TD

  Jaroslav Foldyna

 • 1 TD

  Petr Foldyna

 • 1 TD

  Václav Modrovič

Ohlasy po turnaji

"Za poslední nepražskou výhrou jsou Brno Alligators, kteří před necelými osmi lety vyhráli Halové mistrovství. Protipražskou vzpouru tehdy podpořili i Pilsen (tehdy ještě) Tornadoes. Letos to s pražskou účastí bylo v pořádku, co se základních skupin týče. Ty totiž vyhráli Panthers (ve skupině Ostravu porazili 12:0) a Oldboys. Celkově základní skupiny skončily dle očekávání, Prague Mustangs a Béčko na soupeře nestačili, ačkoliv se hrálo systémem, který mají zažitý. Ani čtvrtfinále žádné překvapení nepřineslo, pouze výhra Brna nad Pardubicemi, v opakování loňského čtvrtfinále, ukázala na větší sílu skupiny A. Zbývající tři účastníci semifinále byli ale stejní jako vloni a protože Alligators poté prohráli s Panthers a v zápase o třetí místo i s Oldboys, tak na medailových místech zůstala stejná trojice týmů. A z nich byla nejsilnější Ostrava. S Ostrava s nevyhlášeným MVP turnaje Adamem Synáčkem, toho času hráčem Wroclaw Devils, který ukázal, jaké nové kousky se v polské lize naučil. V semifinále Steelers porazili Oldboys. Možná je to počasím, možná vzdáleností od Prahy (která má zjevně vliv na účast hráčů a bez quarterbacka se hraje obtížně), Oldboys ale na Rednecku nejsou tak silní jako na Halovém mistrovství. Ve finále Ostrava Panthery dá se říct smetla, výsledek 19:0 odpovídá poměru sil ve finále. Steelers působili nejkoncentrovaněji, zjevně pro ně turnaj znamenal více než pro ostatní týmy a zaslouženě vyhráli. Za tři měsíce se uvidí, jak uspějí v hale, kde jen jednou skončili třetí (přesněji řečeno Havířov) a kde jistě Praha bude chtít vrátit úder." www.caaf.cz