Halové Mistrovství ČR 2012

Praha

blog

Youngguns vyhráli potřetí v řadě, Old Boys si poprvé od roku 2008 zahráli ve finále a Panthers utrpěli historický debakl. Toto jsou tři hlavní body Halového mistrovství ČR 2012.

Youngguns svojí základní skupinou prošli zcela suverénně a ani jednou neinkasovali. Ve spojení s předchozím ročníkem vytvořili šňůru devíti (!) zápasů, ve kterých obrana udržela nulu. Poslední ve skupině A skončili Hippos, ale ve všech zápasech (samozřejmě až na ten s Youngguns) se až překvapivě drželi. Zbývající čtveřice týmů se porážela navzájem a vytvořila tak nejzamotanější skupinu, kterou kdy nějaká soutěž ČAAF přinesla. Ze čtyř týmů s bilancí 2-2 nakonec skončili druzí Steelers, protože v minitabulce těchto čtyř dosáhli nejlepší bilance (2-1, ostatní tři týmy měly 1-1 nebo 1-2; pozn.: o třetím místě ve skupině pak rozhodla minitabulka zbývajících třech týmů atd.). blog

Druhá skupina přinesla svůj vrchol hned na začátku programu. V de facto zápase o druhé místo na turnaji otočili Old Boys zápas s Panthers a tím si zajistili první místo ve skupině a snazšího soupeře v semifinále. Mimo postupová místa opět skončili Alligators a oba brněnské týmy už potřetí v řadě skončili vždy na prvním nepostupovém místě ve své skupině. Brno je tak spolehlivým dělítkem mezi úspěšnými (velká pražská halová trojka, Ostrava a Plzeň) a neúspěšnými (ostatní). Poslední skončil druhý naprostý nováček, Karlovy Vary. Warriors sice skórovali dvakrát proti Old Boys, ale na straně obrany byl turnaj zkouškou pernou a Titans proti nim výsledkem 53:0 o jeden bod posunuli absolutní rekord historie turnaje.

V semifinále připravili Youngguns historický blowout pro Panthers, které rozdrtili 41:6. V druhém semifinále v klidu postoupili Old Boys. Finále bylo jediným zápasem, kde Youngguns měli alespoň z pohledu konečného výsledku problém (naposledy je na rozdíl 8 bodů udrželi Panthers ve finále 2010), ale i tak lze jejich celkové vítězství označit, opět, za suverénní a zkompletovali tak zlatý hattrick, který oslavili kouzly s klobouky.

www.caaf.cz

blog

Skórující hráči Steelers

 • 4 TD

  Michal Kielor

 • 4 TD

  Martin Mísař

 • 2 TD

  Tomáš Drábek

 • 1 TD

  Lukáš Sokol

Ohlasy po turnaji