Halové Mistrovství ČR 2013

Přerov

blog

V sobotu 30. listopadu se v Přerově uskutečnilo Halové Mistrovství ČR v americkém fotbale. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů - 5 klubových (Alligators, Mammoths, Patriots, Sígrs a Steelers), dva výběry současných či bývalých reprezentantů (Youngguns a Oldboys) a jeden zahraniční tým (Zvolen Patriots).

Steelers byli nasazeni do skupiny s domácími Mammoths, plzeňskými Patriots a favority celého turnaje Youngguns.

Steelers - Patriots 26:32
blog První zápas proti vítězům letošní sedmičkové ligy ČLAF B - Pilsen Patriots - se nesl ve velmi útočném duchu. Na začátku se za Steelers prosadily obě posily - jak Petr Plaček, tak i Oleg Smirnov. V polovině zápasu se však podařilo plzeňským odskočit na rozdíl dvou touchdownů. Ty se ještě podařilo dvěma passovými touchdowny Adama Kavického na Lukáše Sokola stáhnout, ale na poslední touchdown výborně hrajícího a běhajícího QB Patriots Patrika Vainera už ostravští odpověď nenalezli. Hned po prvním zápase se tak šance na postup do vyřazovacích bojů povážlivě snížili.

Steelers - Mammoths 39:6
Druhý zápas Steelers sehráli proti domácímu týmu z Přerova. Oleg Smirnov skóroval 4 touchdowny a pomohl tak ke snadné výhře. I obrana Steelers se začala pomalu rozehrávat. Povolila pouze jeden touchdown a navíc přidala 6 bodů, když Petr Foldyna zalehl fumble v endzóne Mammoths. blog

Steelers - Youngguns 6:53
V boji o postup do playoff bylo nutno porazit nejlepší tým turnaje a pozdější vítěze Youngguns. Snahu o dobrý výsledek tentokrát zabrzdilo značné množství chyb, zejména v útočné fázi, kdy soupeř skóroval 5 touchdownů po interceptionech ostravských quaterbacků. Světlým okamžikem zůstává, že ani v tomto zápase nevyšli hráči Steelers bodově na prázdno - po krásném passu Josefa Šajnara na Lukáše Sokola. Jako většina takovýchto soubojů s hráči nejvyšší české kvality, šlo o výbornou školu a spoustu zkušeností, které hráči jen tak nezískají.

Steelers - Sígrs 13:27
blog Do zápasu o umístění nastoupil tým Steelers bez Petra Konopky - centra a tahouna celé offensivní lajny. První poločas výborně hrála obrana a spolupráce Adama Kavickéo s Lukášem Sokolem přinesla rychlé vedení od dva touchdowny. V druhém poločase nejprve snížili Sígrs na rozdíl 1 bodů a po dvou nepovedených útocích Steelers, které oba skončili interceptionem, dokonali bílovičtí hráči obrat.

Ostrava Steelers skončila na 6.místě ve velmi kvalitně obsazeném turnaji (vezměte si, že například Zvolen Patriots, který skončil ještě o příčku za Steelers, porazil brněnské Alligátors, kteří došli až do finále).

Skórující hráči Steelers

 • 37 bodů

  Lukáš Sokol

 • 31 bodů

  Oleg Smirnov

 • 6 bodů

  Petr Foldyna

 • 6 bodů

  Petr Plaček

 • 2 body

  Jiří Lička

 • 1 bod

  Adam Kavický

Ohlasy po turnaji

Článek na amfotbal.cz