Memoriál Viktora Kincela 2013

Nitra, SVK

blog

V neděli 10. listopadu 2013 se uskutečnil již čtvrtý ročník Memoriálu Viktora Kincela.
Je to každoroční turnaj, který hráči Nitry Knights vytvořili na počest svého kamaráda, spoluhráče a trenéra Viktora Kincela. Ten zahynul při službě jako člen pohotovostního policejního útvaru. V teamu amerického fotbalu v Nitře působil 12 roků a také hrál ve slovenské reprezentaci…

V roce 2012, kdy byl třetí ročník MVK, se i mimo slovenských týmů poprvé objevili i hráči Ostravy Steelers. Utkalo se zde 6 teamů a ve finále se pobili Zvolenští Patrioti a Trnavští Buldoci. Nakonec vítězství slavili zvolenští Patriots doplnění některými hráči z Ostravy Steelers. blog

Čtvrtý ročník byl již plnější. Sjelo se zde 10 teamů a to jak obhájci Patriots Zvolen nebo Bratislava Monarchs (mistři Slovenské Republiky v 11tkovém fotbalu), tak i Ostravští Steelers a taky hráči z Maďarska - Mustangs. Tento ročník ovládli hráči Topoločany Kings, kteří ve finále těsně porazili Monarchs.

Zápas první - vs. Trnava Bulldogs
Hned na úvod turnaje čekal Steelers jeden s favoritů turnaje - tým trnavských Bulldogs. Bez amerických posil z letošního ročníku ČLAF, ale i tak s velmi silným útokem a velmi nebezpečným DE Tomášem Szarkem v obraně. Buldogs skórovali jako první, nepodařilo se jim však potvrdit a tak ostravští hráči museli dohánět stav 0:6. To se jim povedlo ve druhém poločase, kdy silovými běhy přešli hráči Steelers přes celé hřiště a po 1yardovém touchdownu Adama Kavického, bylo srovnáno - ani Steelers se totiž nepovedlo potvrzení. V závěru dominovali obě obrany a tak zápas nakonec skončil hubených 6:6.

blog

Zápas druhý - vs. Nové Zámky AFC
Ke druhému zápasu nastoupili hráči Steelers jako jasní favorité. Tým Nových Zámků měl sice ve svém středu výborného wide receivera Martina Katunince (hráče ligových Bulldogs), ale to nemělo být nikterak nepřekonatelnou překážkou. Nemělo, ale... Hned první akce útoku Steelers skončila špatným snapem a safety - 0:2 a na hřiště šel útok Nových Zámků. Těm se navíc po krásném passu přes celé hřiště, na koho jiného než hráče s číslem 88, podařilo skórovat a navýšit skóre na hrozivých 0:9. Poté se začala činit dvojice našich nových runningbacků - Vašek Tymoč se přesunul na místo runnera z obrany, přesněji z pozice linebackera a Oleg Smirnov do našeho backfieldu přišel až z Finska. Právě díky těmto dvěma borcům (Vašek a Oleg si shodně připsali po jednom TD) a výborné práci offensivní lajny se podařilo otočit skóre zápasu na 12:9. Poslední slovo si však vzal útok Nových Zámků, který po další dlouhé akci - tentokrát po zemi - dokázal skórovat a dovršit největší překvapení turnaje. Nové Zámky tak porazili ostravský tým 15:12.

Zápas třetí - vs. Bratislava Monarchs
blog Měl to být zápas o postup do finále, ale po zaváhání s Novými Zámky, se Steelers jednalo proti slovenským mistrům pouze o čest. Za slovenský tým nastoupilo i duo hráčů spjatých s ostravským fotbalem - Alan Kosniovský a Walter Harazim (oba pomohli bratislavskému týmu k letošnímu titulu mistra slovenské ligy). Monarchs začali dobře - silovými runny prošli celé hřiště a ujali se vedení 7:0. Ostravský tým však ve zbytku utkání podal svůj nejlepší výkon na turnaji a ukázal, proč v česku platí za jeden z nejlepších týmů v 7čkových turnajích. Obrana ocelářů nedovolila bratislavským hráčům už ani bod. Navíc v útoku přidal svůj druhý touchdown na turnaji Oleg Smirnov a ke konci utkání našel Adam Kavický přesným passem Lukáše Sokola, který dalšími šesti body otočil utkání na konečných 12:7. Ostravský tým se tak rozloučil s turnajem vítězstvím nad pozdějším finalistou Bratislavou Monarchs.

Ostrava Steelers tak skončila s jednou výhrou, jednou prohrou a jednou remízou. Ve své skupině skončila na třetím místě.

Ještě jednou musíme poděkovat pořadatelům, ostatním týmům a fanouškům za krásnou oslavu fotbalu a důstojnou poctu člověku, který je symbolem amerického fotbalu nejen v Nitře. Děkujeme!

Skórující hráči Steelers

 • 2 TD

  Oleg Smirnov

 • 1 TD

  Adam Kavický

 • 1 TD

  Lukáš Sokol

 • 1 TD

  Václav Tymoč

Ohlasy po turnaji