Memoriál Viktora Kincela 2014

Nitra, SVK

blog

V sobotu 29. listopadu 2014 se uskutečnil již pátý ročník Memoriálu Viktora Kincela.
Jedná o turnaj, který hráči Nitry Knights vytvořili na počest svého kamaráda, spoluhráče a trenéra Viktora Kincela. Ten zahynul při službě jako člen pohotovostního policejního útvaru. V teamu amerického fotbalu v Nitře působil 12 roků a také hrál ve slovenské reprezentaci…

Po zrušení halového mistrovství ČR zůstal ostravskému týmu v kalendáři halových turnajů pouze Memoriál Viktora Kincela. Narozdíl od minulých let tak mohli Steelers vyslat na tento turnaj velmi silný tým, který byl tvoře převážně startery A-týmu.

Zápas první - vs. AFC Nové Zámky
Na úvod turnaje se Steelers utkali s týmem, se kterým ostravský tým v minulém ročníku překvapivě prohrál - což ho stálo postup do boje o medaile. O pikantní souboj na začátek tak nebylo nouze. První komplikace začala hned ze startu, když automobil se starting quaterbackem Adamem Kavickým nabral, na skoro 300 km dlouhé cestě, zpoždění. Do prvního drivu tak musel nastoupit na pozici QB Jan Klimeš a s velkým přispěním dvojice runningbacků Wessely-Čejka posunul útok Steelers až na polovinu Nových Zámků, kde našel svým passem Lukáše Sokola, který skóroval první touchdown ostravského týmu na turnaji. Ocelová obrana udržela slovenský tým na 3 a ven a protože se již dostavil Adam Kavický, mohl ostravský útok zapnout na plné obrátky. Tento krát se žádné překvapení nekonalo, Steelers přidali ještě několik touchdownů a vstoupili do turnaje důležitou výhrou 28:6.

Zápas druhý - vs. Zvolen Patriots
Druhý souboj byl i očekávanou bitvou o první místo v základní skupině. Zvolen Patriots posílený o Ondřeje Chvojku (Zaglebie Steelers - POL), Miroslava Walka (Tichy Falcons - POL), Adama Synáčka (Prague Black Panthers) a Vaška Modroviče (Ostrava Steelers) patřil mezi jedny z největších favoritů turnaje. Ostravský tým odehrál jeden z nejlepší zápasů na turnaji a slovenským Patriotům nedovolil vůbec nic. Ocelová obrana vedená Petrem Foldynou a Václavem Tymočem, kterého nepustilo do hry zranění, nedovolila ani bod. Útok si splnil svou bodovou kvótu a zápas skončil překvapivě jednoznačným výsledkem 28:0.

Zápas třetí - vs. Stará Partia
V posledním zápase základní části narazili Steelers a tým Stará Partia. Výběr "starších" pánů slovenska, velmi podobný jako česká verze Old Boys. A stejně jako s českou verzí starých pánů, i proti slovenské partii to byla velmi fyzická bitva, které dominovaly obě obrany. Sťastnějším týmem nakonec byli opět ostravané a vítězstvím 7:0 si zajistili první místo ve skupině a vyhnutí se bratislavským Monarchs v semifinále.

Semifinále - vs. Trnava Bulldogs
V semifinále se ostravský tým utkal s týmem, kterého ještě nikdy v žádné verzi amerického fotbalu neporazil. V 11s fotbale máme bilanci 0-2 a při jediném střednutí v hale, minulý rok na MVK, skončil zápas remízou 6:6.
I tentokrát to byl neuvěřitelně vyrovnaný souboj. Ostrava se tentokrát mohla v útoku opřít hlavně o výborně blokující offensivní lajnu Reinhold-Konopka-Lepík-Opekar a svěle běhající dvojici runningbacků Michal Wessely a Matěj Čejka. Nakonec skončilo utkání nejmenším možným rozdílem jednoho bodu 20:19 a do finále postoupil tým Steelers.

V druhém semifinále se utkal tým Zvolen Patriots s Bratislavou Monarchs. V utkání zazářil Adam Synáček a Vašek Modrovič a po výborném výkonu celého týmu se zrodilo první překvapení turnaje, když bratislavský tým vypadl už v semifinále. Soupeřem Steelers tak ve finále byli hráči zvolenských patriotů, za které nastoupilo hned 5 hráčů, kteří v minulých letech oblékali dres Steelers.

Finále - vs. Zvolen Patriots
Poprvé na turnaji Steelers prohrávali - jako první totiž udeřili Patriots. Adam Synáček donesl balón až do ostravské endzóny. Vedení Patriotů vydrželo až do konce prvního poločasu.
Ve druhé půli nejprve jednoyardovým runnem vyrovnal Adam Kavický a poté otočil skóre na stranu ostravských Matěj Čejka, který přeběhl celé hřiště. Na časomíře však zůstalo dostatek času a zvolenským se 19s před koncem podařilo vyrovnat na 13:13. S pár vteřinami a jedním timeoutem měli hráči Steelers šanci na poslední dvě akce. Tu první zhatil horší snap, ta druhá však stála za to. Tři sekundy před koncem našel Adam Kavický dlouhým passem v enzóně Patriots Patrika Skupina, který skóroval vítězný touchdown. A jelikož se závěrečná "Hail Mary" zvolenských nepodařila - Steelers tak zvítězili na turnaji MVK.

Týmy Ostrava Steelers v letošním roce proměnily čtyři účasti v soutěžích či turnajích ve čtyři finále - s konečnou bilancí 2 první a 2 druhé místa.

Ještě jednou musíme poděkovat pořadatelům, ostatním týmům a fanouškům za krásnou oslavu fotbalu a důstojnou poctu člověku, který je symbolem amerického fotbalu nejen v Nitře. Děkujeme!

blog

Skórující hráči Steelers

 • 6 TD

  Lukáš Sokol

 • 4 TD

  Matěj Čejka

 • 2 TD

  Patrik Skupin

 • 1 TD

  Adam Kavický

 • 1 TD

  Michal Wessely

 • 1 TD

  Christopher Žáček

Záznamy zápasů

SEMIFINÁLE

FINÁLE