ČLAF DIVIZE II 2015

Pardubice

blog

Neuvěřitelné! Tak bychom jedním slovem shrnuli dojmy ze zápasu v Pardubicích, který se shodou ve skóre zapíše jako historicky první do pamětí ČLAF. Fanoušci na tribuně tak byli svědky mnoha unikátností.

Který tým si dokáže představit pořádnou motivaci před zápasem bez svého hlavního trenéra? Bucks ano, protože Jason Blasko zvolil při svátečním dni špatný spoj a na sideline jej musel zastoupit energický Libor Coufal. To ale ještě nebylo z výčtu vše. Jak se hraje bez quarterbacka? To mohou dobře posoudit třeba brněnští Alligators, kteří již takové zkušenosti mají. V případě pardubického týmu bylo ale vše jinak.

blog

Se vstupem do zápasu mohou být spokojeni oba týmy. S výsledkem po jeho polovině byli o 7 bodů spokojenější Bucks, ale všichni správní fandové ví, že rozdíl jediného touchdownu neznamená téměř nic. Skóre otevřel ostravský QB Dudek, který si z 1y vzdálenosti připsal první řádek do tabulky skórujících. Druhá čtvrtina patřila už pevně domácím. Hned dvakrát se o bodový příspěvek přihlásil hrdina zápasu Justine Edwards. Poprvé si 8y do endzone doběhl a těsně před koncem poloviny zkompletoval přihrávku od QB Kruliše pro celkový zisk 28y. První případ se potvrzení nedočkal, ale ten druhý nabídl opakování skórujících hráčů – dva body vytěžila opět dvojice Kruliš a Edwards. Steelers měli ale možnost korigovat výsledek, ale když se z 1y vzdálenosti od goal line dopustili fumble a 35y field goal Merta před koncem poloviny neproměnil, zůstal stav v polovině 14:7 ku překvapení všech.

blog

Do 3. čtvrtiny ale nastoupili Oceláři stále čerství a určitě došlo i na proslov trenéra, který hráče probudil. Skóre srovnal na 14:14 krátkým 4y během méně než 5 minut do konce této části RB Kielor. O další 62y úprk se v zápětí postaral jeho protihráč Joshua Henry a poslal Bucks opět do vedení 20:14. Potvrzení za dva body nebylo pro špatný signál úspěšné. O první vedení Steelers se tak musela postarat dvojice Dudek a Lembart, když druhý jmenovaný dokázal z přihrávky vzduchem vytěžit kromě zisku 47y i touchdown. Kop Merta potvrdil a stav se poprvé naklonil více hostům – 20:21. Z kraje posledního dějství navýšil ještě krátkým během RB Kielor na 20:28 s příspěvkem z kopačky Merty za potvrzení. Potom začla ta správná fotbalová prvomájová podívaná .

blog

Dvě minuty před koncem se Bucks zranil starter QB Kruliš, kterého na pár her vystřídal v průběhu zápasu i Coufal, ale jako třetí si zkusil pozici za centrem kdo jiný, než Justin Edwards, který byl do té doby hlavním cílem hry Bucks po vzdušné ose a nevšimnout si ho bylo téměř nemožné. Čas utíkal a domácí neměli na co čekat, receiveři se zaběhli hluboko do pole, ale pass letěl jen krátce za lajnu, aby našel volného running-backa Henryho, který s míčem odkrájel polovinu hřiště a dostal svůj tým klíčovou akcí v závěru do pozice, z které se dá skórovat. Tak se také v zápětí i stalo, když si Edwards míč nechal a 12y během korigoval na 26:28.

blog

Bucks hráli výhradně potvrzení za dva body a nejinak tomu bylo v této závěrečné akci. Bohužel do té doby 2 ze 3 neproměnili, a tak byla míra nejistoty znát a když se Edwards začal vzdalovat po nízkém snapu od goal line, vypadalo to s osudem Bucks nehezky. Steelers se ale dopustili zásadního omylu, když se vzdali bránění v endzone a Edwards našel na poslední chvíli ruku jednoho ze svých volných kolegů – Jana Semeráda – 28:28! Do konce zbývala ještě minutka, a tak se Steelers okamžitě hnali kupředu, aby se 3s před koncem zastavili za 30y čárou od koncové zóny Bucks a zvolili kop z hřiště. Ostravský kicker Merta jej však ve vítězné 3 body neproměnil.

text: Václav Blahout - czechfootball.cz
foto: Karin Tylová

Scoring summary

1st QUARTER
Ostrava Steelers TD - 0:7 - Michal Dudek, 1y run (Daniel Merta kick); 6:23
2nd QUARTER
Pardubice Bucks TD - 6:7 - Justene Edwards, 8y run (kick neúspěšný); 6:54
Pardubice Bucks TD - 14:7 - Justene Edwards, 28y pass od Jan Kruliš (Justene Edwards 2pt pass od Jan Kruliš); 0:42
3rd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 14:14 - Michal Kielor, 4y run (Daniel Merta kick); 4:31
Pardubice Bucks TD - 20:14 - Joshua Henry, 62y run (kick neúspěšný); 4:16
Ostrava Steelers TD - 20:21 - Zdeněk Lembart, 47y pass od Michal Dudek (Daniel Merta kick); 2:23
4th QUARTER
Ostrava Steelers TD - 20:28 - Michal Kielor, 3y run (Daniel Merta kick); 8:04
Pardubice Bucks TD - 28:28 - Justene Edwards, 12y run (Jan Semerád 2pt pass od Joshua Henry); 1:01


Game Statistics

Kompletní zápasové statistiky

Nejlepší výkony

  • 2 Rushing Touchdowns

    Michal Kielor

  • 1 Receving Touchdown

    Zdeněk Lembart

  • 1 Rushing Touchdown

    Michal Dudek

Ohlasy po zápase