SILVER BOWL 2015

Pardubice

blog

Východní Čechy v neděli zažily skvělý výkon pardubických Stallions, který ve finále Divize II zapnul hned od začátku a ostravské Steelers zadupával pod zem. Oceláři vůbec nevěděli, jak mají proti precizně připravenému týmu Stallions hrát a po první čtvrtině svítilo na scoreboardu hrozivých 25:0 pro domácí Stallions. Silver Bowl nakonec skončil výsledkem 42:7.

eden muž má na výhře Stallions opravdu lví podíl. Je to ten, který v minulých letech velkému pardubickému týmu chyběl. Ať už by se totiž dříve dařilo obraně jakkoli, útok působil dost bezzubě. A právě to se změnilo – přišel quarterback. V Scottu Dohertym našli Pardubičtí hráče, který dokázal nakopnout celý útok a dát Stallions směr. „Za celou sezonu jsme vděční hlavně Scottovi. Na každý zápas a soupeře nás dokázal maximálně připravit, stejně tak i na finále. V útoku jsme hráli jen podle jeho pokynů,“ přiznal receiver Jan Horáček, který v Silver Bowlu chytil tři touchdowny. Doherty jednoduše pobláznil celé Stallions. A najednou je z týmu, který trpěl v loňské nejvyšší divizi, favorit na posun zpět do pater nejvyšších. „To je zatím na vedení. Před sezonou se ale proslýchalo, že vítěz Divize II by měl postoupit do jedničky. Tak věříme, že se nám to povede,“ přidal Horáček. Právě 28letý receiver zahrál v Silver Bowlu výborně. „Byl to určitě můj životní zápas. Chytat passy od Scotta Dohertyho je něco skvělého. Tři touchdowny jsem nikdy nedal, hraju fotbal tři roky a na tenhle zápas nikdy nezapomenu!“ řekl Horáček v euforii.

blog

940 divákům na Hvězdě muselo být už po zmíněné první čtvrtině jasné, jak se zápas bude vyvíjet. Jednou z krásných akcí první čtvrtiny byl 66yardový punt return Petra Plačka. Ostravští selhávali v získávání prvních downů, velmi často museli hned po třech akcích puntovat. Na krátkém hřišti na Hvězdě pak nebyl pro domácí problém dojít rychle do endzóny. Zajímavý byl zápas pro quarterbacka hostí Michala Dudka. Ten se na začátku letošního roku účastnil IFAF campu v USA, kam jej (a Adama Smrekovského z PBP) doprovázel pardubický kouč Petr Košťál. Dudkovi se ale v Silver Bowlu nedařilo dle představ. Často přehazoval své receivery, ať už na krátkou nebo na dlouhou vzdálenost. Kvůli propustnosti útočné lajny pak musel často s míčem běhat, což obvykle končilo na linebackerech a ztrátou několika yardů. Když už se pak zadařilo, zklamali ostravští receiveři.

Útok Steelers neměl svůj den. Čestný úspěch hosté zaznamenali hosté ve třetí čtvrtině, kdy na 35:7 snížil Martin Hloušek chyceným 24y passem a Daniel Merta úspěšným jednobodovým kopem. „Bohužel po špatném úvodu už se nepodařilo tým nijak zvednout. Nepomohlo žádné promlouvání k hráčům, nic. Nejsem zklamán z výsledku, nýbrý z převedeného výkonu,“ smutnil po utkání trenér hostí Jiří Šimkovič. Aby ale Stallions odmítli jakékoli naděje na dramatizaci vývoje, utekl ještě jednou obraně hostí Plaček a 42yardovým během dokonal skóre zápasu.

blog

Pak už následoval ohňostroj, předání medailí a poháru a velké oslavy. Pro domácí tým jistě zasloužené. „Ostrava nás strašně zaskočila tím, jak se jim v zápase nevedlo. Kluky jsme motivovali, aby si uvědomili, proti jak silnému týmu stojí. Finálový zápas jim ale nevyšel,“ komentoval dění pardubický trenér Košťál.

Jeden Bowl skončil, ale ten "Nejtrvdší kulturní zážitek sezóny" nás ještě čeká. V Eden Aréně v Praze se 20.7. od 19h utkají Prague Black Panthers a Příbram Bobcats v Under Armour Czech Bowlu. Nenechte si to ujít!!!

text: Michal Rosíval - ČAAF
foto: Karin Tylová

Scoring summary

1st QUARTER
Pardubice Stallions TD - 7:0 - Jan Horáček, 29y pass od Scott Doherty (František Hanovec kick); 10:27
Pardubice Stallions TD - 13:0 - Jan Wajtr, 27y pass od Scott Doherty (kick neúspěšný); 6:23
Pardubice Stallions TD - 19:0 - Petr Plaček, 66y punt return (2pt pass neúspěšný); 4:55
Pardubice Stallions TD - 25:0 - Jan Horáček, 29y pass od Scott Doherty (2pt run neúspěšný); 1:59
2nd QUARTER
Pardubice Stallions FG - 28:0 - František Hanovec, 33y; 3:21
Pardubice Stallions TD - 35:0 - Jan Horáček, 27y pass od Scott Doherty (František Hanovec kick); 0:19
3rd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 35:7 - Martin Hloušek, 24y pass od Michal Dudek (Daniel Merta kick); 4:09
Pardubice Stallions TD - 42:7 - Petr Plaček, 42y run (Jan Louženský kick); 3:11


Game Statistics

Kompletní zápasové statistiky

Nejlepší výkony

  • 69 Rushing Yards

    Michal Kielor

  • 6 Receptions

    Patrik Skupin

  • 1 Receiving Touchdown

    Martin Hloušek

Ohlasy po zápase