ČLAF DIVIZE II 2015

SAP, Ostrava

blog

Studená sprcha čekala Patriots v městě Ocelářů. Jednoznačný výsledek tým z Plzně, kromě dlouhé cesty domů, poslal také na poslední místo tabulky Divize II a rovnou do pozice outsidera.

Téměř vyrovnané síly running-backů domácích Wesselého a Kielora se postarali o dva touchdowny ve druhé a třetí čtvrtině. Michal Dudek si kromě předávek procvičil i šikovnost a přesnost svých hodů, když prvním bodovým příspěvkem našel pro touchdown Jiřího Šimečka na začátku zápasu, pro kterého to byla vůbec první kompletace v soutěžním zápase a hned s příjemným bonusem, nejen pro samotnou délku akce, ale i pro následný touchdown. Druhý krátký pass zkompletoval Dudek pro touchdown s Ličkou.

blog

Výbornou hrou a jistotou se prezentoval ostravský kicker Daniel Merta, který si v zápase připsal 11 bodů za 5 potvrzených touchdownů a dva field goaly.

Plzeňský tým se neprezentoval špatnou hrou, ale s hodně prořídlou zápasovou soupiskou se únava i po dlouhém cestování projevit musela. Když už plzeňský QB Lukáš Malec našel svůj nejoblíbenější cíl — rukavice Patrika Vainera, nestačilo to a obrana Ocelářů běhové akce uměla zastavovat v jejich zárodku.

Brzy navíc začala reagovat i na přihrávky vzduchem a série turnoverů po neuvěřitelných pěti interceptionech Malce pohřbily naděje na lepší výsledek. Jedno ze zachycených interception potrestala i výborně hrající obrana, když v samotném závěru zápasu zachytil Jan Fojtík míč na polovině Patriotů a nekompromisně chybu západočeského quarterbacka potrestal — 41:0.

blog

Pro domácí Steelers se neděle vyvíjela téměř ideálně a výsledkem je zasloužené aktuální prvenství v tabulce. Patriots jsou po dvou výrazných prohrách naopak týmem, který se bude muset pro lepší výsledky odrážet ode dna.

text: Václav Blahout - czechfootball.cz
foto: Karin Tylová

Scoring summary

1st QUARTER
Ostrava Steelers TD - 7:0 - Jiří Šimečka, 50y pass od Michal Dudek (Daniel Merta kick); 7:10
Ostrava Steelers FG - 10:0 - Daniel Merta, 22y; 0:19
2nd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 17:0 - Michal Wessely, 34y run (Daniel Merta kick); 7:15
Ostrava Steelers FG - 20:0 - Daniel Merta, 31y; 0:30
3rd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 27:0 - Michal Kielor, 7y run (Daniel Merta kick); 2:40
Ostrava Steelers TD - 34:0 - Jiří Lička, 6y pass od Michal Dudek (Daniel Merta kick); 1:24
4th QUARTER
Ostrava Steelers TD - 41:0 - Jan Fojtík, 20y interception return (Daniel Merta kick); 1:35


Game Statistics

Kompletní zápasové statistiky

Nejlepší výkony

  • 2 Passing Touchdowns

    Michal Dudek

  • 1 Rushing Touchdown

    Michal Kielor

  • 2 Interceptions

    Richard Blaho

Ohlasy po zápase