ČLAF 2016

Praha

blog

S bilancí 8-0 nastupovali Prague Lions ke svému domácímu zápasu proti Ostravě Steelers, která čeká na první výhru v sezóně. Lions v prvním poločase ukázali, že svého soupeře nepodcenili. Útok i obrana fungovala prakticky bezchybně.

Hned druhou útočnou akcí si doběhl pro snadný touchdown Erik Wall. Silva nejprve pump fakem zmátl celou obranu, když naznačil screen na receivera a Wall zůstal naprosto sám. Útok Steelers se dlouho dostával do tempa, a tak celou první čtvrtinu končili na hřišti po třech akcích.

blog

Na druhý touchdown se Lions nadřeli o poznání více. Silva se dostal spinem z tlaku blitzujícího Foldyny a i Wall musel předvést akrobatický catch pro získání šesti bodů. Další drive hostů znamenal další tři a ven. Navíc se domácím podařilo zblokovat punt, takže měl útok Lions před sebou jen 28 yardů. Nabídnuté příležitosti využil Silva s Wallem ke zkompletování hattricku.

Až poslední akcí prvního poločasu získal útok Steelers svůj první first down, když Dudek našel krátkým passem Sokola. Tím se útok Steelers lehce nastartoval, ale dál než kousek za polovinu hřiště to stále nevedlo. Naopak útočná mašina Lions zůstala v pohybu. V dalším drivu si Silva doběhl z vlastní půlky až do redzóny soupeře, kde si vzal poprvé slovo Růžek, který si připsal svůj první touchdown v zápase.

blog

Když se i v dalším útoku dostali Steelers jen lehce za polovinu hřiště a byli nuceni puntovat, připsal si svůj druhý touchdown Růžek. Z velmi podobné situace pomohl navýšit skóre na 35:0. Pět drivů, pět touchdownů a všechny potvrzené kopy Ondřeje Šisla. To byl výsledek útoku po prvním poločase.

Na začátku třetí čtvrtiny již odpočíval v obraně domácích Brooks. Ostatní starteři se ještě na hřiště dostali, ale Silva v průběhu prvního drivu přenechal své místo backupovi. Po promíchání sestavy se již útok Lions do endzóny nepodíval. Obraně se ale i v kombinované sestavě podařilo udržet cennou nulu.

foto: Karin Tylová

Scoring summary

1st QUARTER
Prague Lions TD - 7:0 - Erik Wall, 32y pass od Matthew Silva (Ondřej Šisl kick); 11:46
Prague Lions TD - 14:0 - Erik Wall, 15y pass od Matthew Silva (Ondřej Šisl kick); 6:15
Prague Lions TD - 21:0 - Erik Wall, 22y pass od Matthew Silva (Ondřej Šisl kick); 1:11
2nd QUARTER
Prague Lions TD - 28:0 - Lukáš Růžek, 2y run (Ondřej Šisl kick); 5:32
Prague Lions TD - 35:0 - Lukáš Růžek, 2y run (Ondřej Šisl kick); 1:20
3rd QUARTER
4th QUARTER


Game Statistics

Kompletní zápasové statistiky

Nejlepší výkony

  • 7.5 Tackles

    Petr Foldyna

  • 7.0 Tackles

    Adam Synáček

  • 131 All Purpose Yards

    Dominik Dvorský

Ohlasy po zápase

zdroj: ČAAF.TV


článek na čaaf.cz