Bitters Liga 2017

Praha

blog

První tři venkovní zápasy neskončily podle představ pražského týmu. V pátém kole Bitters ligy se Lions poprvé představili před domácím publikem v Hostivaři. Téměř 350 fanoušků bylo svědky defenzivní bitvy. Nedělní zápas ukázal, že papírové předpoklady nemusí vždy platit. Steelers vstupovali do zápasu s nejlepším běhovým útokem, naopak Lions byli v lize poslední v bránění běhové hry. Očekávalo se, že i tentokrát bude mít ostravský Dominik Dvorský yardové hody.

Úvodní drivy ale naznačily, že obrana Lions je na běhový útok výborně připravená. Steelers potřebovali, aby větší slovo v útoku měl passový útok vedený finským Drockilou. Mladý quarterback se po zranění ze zápasu se Stallions vrátil za kormidlo steelerského útoku. K pravidelnému získávání yardů a prvních downů ale nepomohla ani častá spolupráce Drockily s Wildungem.

Pomyslný duel running backů ovládl Lukáš Růžek, který se vrátil do sestavy Lions. Byl to právě on, kdo dokázal posouvat míč pražského týmu k endzóně soupeře. V Praze se stále musí obejít bez zraněných receiverů Hamzy se Suchým, a i proto passový útok nebyl tak produktivní, jak by se od statisticky nejlepšího passového útoku očekávalo.

blog

Prim na hřišti hrály obrany obou týmů. Hrající trenér Steelers Garrett Griffeth létal po celém hřišti. Obrana Lions v čele s Pelikánem, Bouckým nebo Kubíkem dokázala držet krok. A tak si diváci na první body museli počkat až na druhý poločas.

Jediný touchdown zápasu si připsal Růžek, který 14 yardů od endzóny dokázal oběhnout celou obranu a během doleva si prodral cestu až pro 6 bodů. Zbývající body zápasu si připsal Ondřej Šisl, který se nemýlil při potvrzení, ani při 22yardovém field goalu ze čtvrté čtvrtiny.

Závěrečný tlak Ostravy se podařilo obraně Lions zastavit. Velké uznání si zaslouží lionská obrana za zastavení běhové hry Steelers. Jsou prvním týmem, kterému se něco podobného podařilo. Pražský tým se tak mohl radovat s první letošní výhry. Navíc s nulou a proti soupeři, který v průběhu sezóny nenašel přemožitele. To by mělo Lions pořádně psychicky nakopnout do další části sezóny. Steelers mají šanci na reparát tuto neděli, kdy doma přivítají příbramské Bobcats.

foto: Karin Tylová
text: Radim Kroulík

Scoring summary

1st QUARTER
2nd QUARTER
3rd QUARTER
Prague Lions TD - 7:0 - Lukáš Růžek, 14y run (Ondřej Šisl kick); 7:31
4th QUARTER
Prague Lions FG - 10:0 - Ondřej Šisl, 22y; 5:49


Game Statistics

Kompletní zápasové statistiky


FLAGOVÁ LIGA U19 - @OSTRAVA

blog

Ve stejný den, kdy muži vyrazili do Prahy, čekal na juniorský flagový tým domácí turnaj v rámci flagové ligy U19. Do Ostravy přijely týmy Trutnova, Brna a Národní tým žen.

V první zápase se ostravští mladíci střetli s brněnskými Alligators. Lehké vedení v poločase 19:0 ostravský tým lehce ukolébal a nakonec z toho bylo jen těsné vítězství 26:20.
Ve druhém zápase se mladíci Steelers utkali z ženským národním týmem a dokázali, že již v juniorském věku je rozdíl mezi kluky a holky výrazný - pohodová výhra 42:12 to jen podrhla.
Turnaj Steelers zakončili soubojem s Trutnovem Rangers - jejich minulý souboj (v Trutnově) přinesl více než 100 bodů. A oba týmy převedly útočnou exhibici i v Ostravě - konečné skóre 56:48 byla přehlídka krásného útočného flagu.

Steelers tak i po dvou turnajích nenašli přemožitele a dále živí naději na obhajubu mistrovského titulu. Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli naše mladé sportovce o propršeném víkendu podpořit.

Nejlepší výkony

  • 5.0 Tackles + 1 INT

    Garrett Griffeth (A-Tým)

  • 5.0 Tackles

    Martin Hloušek (A-Tým)

  • 6 Touchdowns

    Jan Vysloužil (Flag U19)

Ohlasy po zápase

zdroj: ČAAF.TV


článek na čaaf.cz