Bitters Liga 2018

Ostrava

blog

Poslední domácí zápas byl pro hráče Ostravy Steelers i posledním zápasem základní části. Na sever Moravy přijel tým z Plzně. Ostravský tým potřeboval výhru k prodloužení naděje na druhé místo po základní části, plzeňský tým se přijel porvat o svou první výhru v letošní sezóně.
Na míči začal útok Patriots vedený dvojicí američanů Brown-Hartnett. Po krátkém kickoffu navíc měli hráči Plzně velmi dobrou pozici na hřišti, blízko poloviny hřiště. False start hned v první akci však znamenal ztrátu, která vedla až k puntu hned po třech pokusech.
To ostravskému útoku se dařilo lépe. Po zemi se posunoval tým Steelers až do blízkosti endzóny Patriots. Tam svou první přihrávkou v zápase našel Steven Wilken ruce Floriána Kotúla a ten otevřel skóre zápasu. Lukáš Dlouhý se z potvrzení nemýlil a tak se domácí tým ujal v polovině první čtvrtiny vedení 7:0.

blog

Další drive útoku Patriots skončil ještě hůře než ten první. Na jednu z přihrávek Richarda Browna si počíhal Garrett Griffeth a po jeho interceptionu šli na míč opět hráči Ostravy. Těm stačili jen dvě akce a Florián Kotúl se opět radoval po přesné přihrávce od Wilkena. A když třetí drive Patriots skončil také jen puntem a Wilken našel 60yardovou přihrávkou volného Jana Vysloužila, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Na konci první čtvrtiny se i Patriots podívali na stranu soupeře, ale ani tento drive se nedostal dál než na 40 yardů od endzóny Steelers. Přišel tedy znovu punt. Útok Steelers, zejména po zemi, prošel celé hřiště a pro touchdown si doběhl Dominik Dvorský, který se opět začal objevovat i na pozici running backa.
Poslední body prvního poločasu přidal Steven Wilken, který si pro svůj 26yardový touchdown doběhl po více než úspěšném “quarterback sneaku”. Asi všichni čekali, že na “4 a inches” pouze skočí jeden yard dopředu. Wilken měl ale jiný plán.

blog

Do druhého poločasu se vstupovalo za stavu 35:0 a čas začal rychle plynout. Dominik Dvorský se dobře naladil na souboje v playoffs, když přidal ve třetí čtvrtině svůj druhý touchdown v zápase. Potom se na hřišti objevil i náhradní quarterback Steelers Alan Kosniovský, který našel Zdeňka Lembarta. Ten za bloky svých spoluhráčů doběhl pro touchdown na 49:0.

V samotném závěru se předvedl i útok Patriots, kterému se podařilo při trick play, kdy running back Ryan Hartnett nejprve naznačil běh do strany a poté našel svého volného spoluhráče v endzóně Steelers. Plzeňským hráčům se tak podařilo prolomit ocelovou obranu a zapsat se na výsledkovou tabuli. Na větší korigování výsledku to nestačilo. Příští týden mají hráči Patriots ještě jednu šanci zabojovat o čestný úspěch. V sobotu vyrazí na hřiště Alligators, kteří se v tabulce nacházejí pouze o jednu příčku nad Patriots.

A Steelers? Ti budou na dálku držet palce pražským Black Panthers, aby vyhráli i svůj desátý zápas letošní sezóny a zařídili ostravské semifinále.

foto: Karin Tylová
text: steelers

Scoring summary

1st QUARTER
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:0 - Florián Kotúľ, 19y pass od Steven Wilken (Lukáš Dlouhý kick); 6:02
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 14:0 - Florián Kotúľ, 22y pass od Steven Wilken (Lukáš Dlouhý kick); 4:26
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 21:0 - Jan Vysloužil, 60y pass od Steven Wilken (Lukáš Dlouhý kick); 1:17
2nd QUARTER
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 28:0 - Dominik Dvorský, 27y run (Lukáš Dlouhý kick); 5:47
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 35:0 - Steven Wilken, 26y run (Lukáš Dlouhý kick); 1:27
3rd QUARTER
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 42:0 - Dominik Dvorský, 11y run (Lukáš Dlouhý kick); 5:50
4th QUARTER
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 49:0 - Zdeněk Lembart, 49y pass od Alan Kosniovský st. (Lukáš Dlouhý kick); 11:30
Pilsen Patriots TD - 49:7 - Martin Loukota, 35y pass od Ryan Hartnett (Martin Vojtěchovský kick); 1:00

blog

V sobotu odcestoval tým U15 do Prahy na hřiště Lions ke svému předposlednímu turnaji jarní části. Čekali tam na něj dva týmy - domácí Lions a Rangers z Trutnova.

První zápas odehráli nejmladší oceláři proti svým vrstevníkům z Trutnova. První poločas byl vyrovnaný a skončil těsným vedením Trutnova 13:7, za Steelers se prosadil Eduard Tutko. Ve druhém poločase už skórovali pouze hráči Rangers a tak nakonec zápas skončil jasným vítězstvím Trutnova 37:7.

Ve druhém zápase vyzvali Steelers domácí Lions. I tentokrát velmi dobře zvládli první poločas a po touchdownech Eduarda Tutka a Rostislava Koloděje, vstupovali do druhého poločasu s vedením 20:14. Ale ani tentokrát se našim borcům v druhé půli skórovat nepodařilo a prohráli i druhý zápas turnaje.
Sice se dvěma prohrami, ale s dobrými prvními poločasy, odjeli mladí oceláři domů. Do Prahy se vrátí i tento víkend, kdy přijedou bojovat na hřiště Black Panthers.

Foto: steelers

Nejlepší výkony

  • 99 Rushing Yards, 2 TD

    Dominik Dvorský

  • 2 Receiving TD

    Florián Kotúl

  • 3 Passing + 1 Rushing TD

    Steven WilkenOhlasy po zápase