Paddock Liga 2019

Pardubice

blog

Zápas Pardubic Stallions proti Ostravě Steelers byl obzvlášť speciální pro quarterbacka Steelers, Douglase Webstera. Ten totiž ještě v loňské sezoně oblékal dres Pardubic. „Tak natěšený na zápas jsem už dlouho nebyl,” popsal své pocity Webster.

Ten svůj bývalý tým vůbec nešetřil. Dlouhou touchdownovou přihrávkou na Jana Vysloužila otevřel Webster skóre zápasu. Vysloužil byl v zápase adresátem hned 11 passů Webstera. Domácí Stallions ještě dokázali odpovědět. Nástupce Webstera v Pardubicích, Raymond Catapano, našel přihrávkou Jana Horáčka, který vyrovnal v úvodu druhé čtvrtiny skóre na 7:7.

Obrana Stallions nenašla recept na passový útok Steelers. Vedle Vysloužila se dařilo také Šimečkovi, který zachytil 10 passů pro 136 yardů a 2 touchdowny. Webster svůj bývalý tým vůbec nešetřil a v zápase zaznamenal pět passových touchdownů a pro jeden si doběhl sám. „Ofenzivní lajna skvěle pracovala proti dobré obraně. Running backům se dařilo po zemi a receiveři skvěle chytali. Byl to týmový výkon,” hodnotil Webster.

blog

Stallions se do endzóny podívali už jen dvakrát. Touchdowny Jelínka a Kalouse už jen kosmeticky zmírnili prohru 19:42. „Musím sportovně uznat, že dnes zaslouženě vyhrál lepší tým. Ostrava nás zejména v druhém poločase jasně přehrála,” uvedl k prohře hlavní trenér Pardubic, Petr Košťál. „Nebyli jsme schopní držet s naším soupeřem krok v individuálních dovednostech. Často jsme prohráli vzájemné souboje a to nás stálo zápas,” uzavřel Košťál.

foto: Karin Tylová
text: ČAAF

Scoring summary

1st QUARTER
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 0:7 - Jan Vysloužil, 52y pass od Douglas Webster (Jiří Šimečka kick); 2:06
2nd QUARTER
Pardubice Stallions TD - 7:7 - Jan Horáček, 4y pass od Raymond Catapano (Lukáš Petřík kick); 11:31
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:14 - Radek Warchol, 21y pass od Douglas Webster (Jiří Šimečka kick); 4:39
3rd QUARTER
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:21 - Jiří Šimečka, 11y pass od Douglas Webster (Jiří Šimečka kick); 2:22
Pardubice Stallions TD - 13:21 - Tomáš Jelínek, 38y pass od Raymond Catapano (kick neúspěšný); 0:31
4th QUARTER
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 13:28 - Jiří Šimečka, 10y pass od Douglas Webster (Jiří Šimečka kick); 11:22
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 13:35 - Petr Dudek, 16y pass od Douglas Webster (Jiří Šimečka kick); 4:29
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 13:42 - Douglas Webster, 1y run (Vojtěch Hlaušek kick); 1:39
Pardubice Stallions TD - 19:42 - Radim Kalous, 15y pass od Raymond Catapano (2pt pass neúspěšný); 0:32Flagový tým U15 | Turnaj v Brně

Ostrava Steelers - Brno Sígrs 22:20

Ostrava Steelers - Prague Lions 13:48

Ostrava Steelers - Brno Alligators 12:47

blog

Sobotní odpoledne patřilo v Brně-Řečkovicích flagovému turnaji U15. Vedle dvou brněnských týmů Sígrs a pořádajících Alligators, se zúčastnili týmy Lions z Prahy a Steelers z Ostravy.

Mladí oceláři hned na úvod svedli těžkou bitvu proti Sígrs a rozdílové dva body zařídil po safety, které zařídil Jakub Ermis. Steelers tak zvládli vstup do turnaje výsledkem 22:20.

Další dva zápasy už byli proti dvou favoritům soutěže - Lions a Alligators. V obou zápasech se sice ostravský tým dokázal dvakrát prosadit, ale vždy inkasoval přes 40 bodů a odnesl si dvě porážky. Třetí místo je však opět úspěchem týmu, který přes velké věkové rozdíly neustále točí na hřišti všechny hráče a tak i ti nejmenší získávají cenné zkušenosti.

Součástí brněnského turnaje byl také první zápas flagového týmu Steelers U12, kdy náš nejmladší výběr podlehl pražským Lions 35:6. První touchdown v historii týmu do 12 let skóroval krásným runnem přes celé hřiště Šimon Hubáček.

foto: Jiří Franěk
text: steelersFlagový tým U19 | Turnaj v Ostravě

Ostrava Steelers - Brno Alligators 39:27

Ostrava Steelers - Prague Mustangs 53:26

Ostrava Steelers - Trutnov Rangers 52:14

Po odjezdu mužského týmu k zápasu Paddock Ligy do Pardubic, zůstalo hájení domácího hřiště na juniorském flagovém týmu. V Ostravě se uskuteční turnaj Flagové ligy U19.
Na porubský stadion přijeli týmy z celé České republiky - pražští Mustangs, trutnovští Rangers a brněnští Alligators.

A hned na úvod se utkali dva týmy “velké čtyřky” - Steelers proti Alligators. Lépe začali hráči z Brna a v poločase vedli 20:19. Druhý poločas však lépe zvládli Steelers přidali další tři touchdowny a radovali se z cenné výhry.

blog

Ve druhém zápase narazil ostravský tým na Prague Mustangs. Steelers měli zápas celou dobu pod kontrolou a dokráčeli k pohodové výhře 52:26.

Domácí neporazitelnost uhájili Steelers i v posledním zápase, kdy si vyšlápli na Rangers. Oceloví mladíci opět skórovali 52 bodů a završili tak úspěšnou neděli Steelers.
Po prvním místě na domácím turnaji a třech výhrách Steelers stále drží druhou příčku ve Flagové Lize U19.

foto: Andrea Grygarová
text: steelers

Nejlepší výkony

  • 11 Receptions, 139 Yards, 1TD

    Jan Vysloužil

  • 10 Receptions, 136 Yards, 2TD

    Jiří Šimečka

  • 2 Interceptions

    Lukáš Česlík