Paddock Liga 2019

Ostrava

blog

V neděli 14.dubna přivítal tým Ostrava Steelers v prvním domácím utkání sezóny ústecké Blades. Oba týmy v prvním zápase sezóny prohráli a tak se čekalo, kdo se odrazí na vítěznou vlnu.
Papírovým favoritem byl vicemistr minulého ročníku z Ostravy. Ale předsezónní zranění amerického quarterbacka a angažování jiného importa na poslední chvíli nechávalo prostor pro možné překvapení.
Blades se v prvním zápase uvedli velmi kvalitním výkonem, kdy potrápili pardubické Stallions. Na severu Moravy se tak schylovalo k pořádné bitvě.

Jako první šli na míč hráči Blades, ale jejich snažení nemělo dlouhé trvání. To útok Steelers pod vedením nového quarterbacka – AJ Palozzola - prošel hřiště bez většího zaváhání, pro první body doběhl Jan Musil a vše vypadalo, že Steelers si kráčejí za poklidným vítězstvím.

Pak ale přitvrdili obě obrany a z dalšího drivu útoku Steelers zachytila obrana Blades interception. Jmenovitě Martin Antoš, navíc s míčem přidal i pěkných pár yardů a ústecký útok se tak rázem ocitl hluboko na půlce Steelers. Pavel Mráz se sice se svými spoluhráči až do endzóny nedostal, ale nová akvizice Blades pro letošní sezónu, Marek Hruboň, se nemýlil. Tým z Ústí nad Labem snížil na 7:3.

blog

Do konce prvního poločasu už oba útoky narážely na připravené obrany a skóre tak zůstalo, jako už tradičně pro zápasy Steelers, na jednociferných hodnotách.

Druhý poločas začínali na míči hráči Steelers, ale pokus o proměnění krátkého čtvrtého downu na vlastní polovině, zastavil Charleus Dieuseul – americký linebacker ve službách Blades. Dobrou pozici na hřišti, pak opět s přehledem zužitkoval jeden z nejlepších kickerů na českých trávnících – Marek Hruboň. Po třetí čtvrtině tak vedli domácí už jen o jediný bod.

Utkání tak zlomila až ocelová obrana Steelers ve čtvrté čtvrtině. Dominik Lupták zachytil míč z rukou Pavla Mráze. Během svého returnu přihrál Gabrielovi Frohlichovi, který donesl míč až těsně před endzónu Blades. Tam se prosadil druhý z runningbacků Steelers – Dominik Dvorský – a Steelers opět odskočili na rozdíl touchdownu. Pak se probudil i ostravský passový útok a o poslední touchdown zápasu se postarali hráči, kteří byli ještě před týdnem na druhé straně zeměkoule. AJ Palazzolo, kovboj z Texasu, našel Jiřího Šimečku, který přiletěl z Nového Zélandu, kde hrál minulý rok flag fotbal, a bylo rozhodnuto.

Tým Steelers dokráčel k prvnímu vítězství a Blades sice předvedli velmi dobrý výkon, ale nováčkovská sezóna si vybírá svou daň a vyrovnaný zápas opět vyhrál zkušenější tým.

foto: Karin Tylová
text: steelers

Scoring summary

1st QUARTER
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:0 - Jan Musil, 1y run (Jiří Šimečka kick); 6:09
2nd QUARTER
Ústí nad Labem Blades FG - 7:3 - Marek Hruboň, 44y; 11:56
3rd QUARTER
Ústí nad Labem Blades FG - 7:6 - Marek Hruboň, 25y; 7:44
4th QUARTER
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 14:6 - Dominik Dvorský, 2y run (Jiří Šimečka kick); 10:24
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 20:6 - Jiří Šimečka, 15y pass od AJ Palazzolo (kick neúspěšný); 4:40


Flagová Liga U15

Ostrava Steelers - Prague Black Panthers 0:51

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 20:19

Ostrava Steelers - Prague Lions 0:32

blog

Do své soutěže vstoupil i nejmladší tým Steelers – flagový tým U15.
Silně omlazený žákovský tým odcestoval k prvnímu turnaji do Prahy, kde se utkal s příbramskými Bobcats a pražskými Lions a Black Panthers.

Souboje s oběma pražskými týmy byly bohužel nad síly mladých ocelářů a ti utrpěli vysoké prohry. Proti příbramským Bobcats si však hráči Steelers připsali první výhru v sezóně. Tři touchdowny zachytila Agáta Ferancová a ostravský tým zvítězil 20:19.

Na příští turnaj nejmladšího výběru Steelers se můžete těšit už příští neděli v Ostravě na domácím hřišti SAP. Budeme velmi rádi, když naše budoucí hvězdy přijdete povzbudit. Turnaj začíná v 11 hodin.

Nejlepší výkony

  • 4.5 Tackles, 1.0 Sacks

    Josef Bogocz

  • 70 Rushing Yard, 1 TD

    Dominik Dvorský

  • 5 Receptions, 48 Yards

    Ondřej ChmelaOhlasy po zápase