Snapbacks liga 2022

Praha

blog

Začala další sezóna amerického fotbalu. S nový titulárním partnerem se nepředstavila jen nejvyšší česká liga. Vedle vstupu Snapbacks do ligy 2022 doznal změny i název ostravských ocelářů. S novým generálním partnerem se do sezóny pustil i tým ISMM Ostrava Steelers. A to nebylo v ostravské organizaci všechno - do této sezóny vstupují oceláři i pod nový head coachem Gabrielem Martinezem a s novým quaterbackem Bradem Jonesem. Na začátek však ISMM Steelers čekal těžký soupeř, největší favorit letošního ročníku, Prague Lions.

blog

Ostravští hráči však vletěli do zápasu skvěle a po dobrém první drivu a následné skvělé hře obrany, která předala útoku míč hluboko na území Lions, se Steelers rychle ujali vedení 14:0. O všechny body se postaral Jiří Šimečka, kterého svými přesnými passy nacházel Brad Jones.

Pak se probudil i na začátku zápasu lehce opařený útok Lions. Nejužitečnější hráč útoku minulé sezóny, quaterback Shazzon Humphrey, začal nacházet své receivery a Lions se podařilo srovnat na 14:14.
Ostravský útok však nepolevil a opět si vzal vedení na svou stranu, když si pro touchdown doběhl Jiří Košař, výsledková tabule ukazovala výsledek 20:14 ve prospěch Steelers.
Těsně před odchodem na poločasovou přestávku se Lions ještě dostali do vzdálenosti, kde mohli zkusit field goal, ale ten jim zablokoval Lukasz Nielaba. A tak se šlo do šaten za lehce překvapivého vedení ostravského týmu.

blog

Druhý poločas začali lépe hráči Lions, když opět překlopili skóre na svou stranu. Humphrey našel Lukáše Kadlece a pražský tým vedl 21:20.
Tým ISMM Steelers však okamžitě odpověděl. Jan Vysložil zachytil dlouhý pass Brada Jonese a oceláři opět vedli.
To bylo však naposledy v zápase. Pak na přelomu čtvrtin pražský tým třemi rychlými touchdowny odskočil na skóre 42:26 a Steelers museli začít dotahovat.

Zvládli sice dvakrát skórovat, když se prosadil David Maniecki a Jabub Řeháček. Ale i Lions se podařilo skórovat a tak si zvládli udržet vedení až do konce.
Utkání bohaté na body a krásné útočné akce tak skončilo vítězstvím pražských Lions. Ostravský tým však ukázal, že se s ním letos musí počítat a je schopen hrát s těmi nejlepšími týmy. Již se těšíme, co naši hráči předvedou za týden - v neděli 17.4. v Přerově, kde vyzvou Blades z Ústí nad Labem.

foto: steelers
text: steelers


Scoring summary

1st QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:7 - Jiří Šimečka, 5y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 7:06
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:14 - Jiří Šimečka, 5y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 5:10
Prague Lions TD - 7:14 - Josef Janota, 33y pass od Shazzon Mumphrey (Lukáš Kadlec kick); 2:51
2nd QUARTER
Prague Lions TD - 14:14 - Marek Suchý, 8y pass od Shazzon Mumphrey (Lukáš Kadlec kick); 10:58
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:20 - Jiří Košař, 10y run (kick neúspěšný); 7:14
3rd QUARTER
Prague Lions TD - 21:20 - Lukáš Kadlec, 27y pass od Shazzon Mumphrey (Lukáš Kadlec kick); 10:14
ISMM Ostrava Steelers TD - 21:26 - Jan Vysloužil, 30y pass od Bradley Jones (kick neúspěšný); 5:47
Prague Lions TD - 28:26 - Josef Janota, 16y pass od Shazzon Mumphrey (Lukáš Kadlec kick); 4:43
Prague Lions TD - 35:26 - Adam Žouželka, 56y run (Lukáš Kadlec kick); 3:32
4th QUARTER
Prague Lions TD - 42:26 - Lukáš Kadlec, 42y pass od Shazzon Mumphrey (Lukáš Kadlec kick); 10:26
ISMM Ostrava Steelers TD - 42:34 - David Maniecki, 35y pass od Bradley Jones (Jan Vysloužil 2pt pass od Bradley Jones); 6:26
Prague Lions TD - 49:34 - Adam Žouželka, 74y run (Lukáš Kadlec kick); 5:27
ISMM Ostrava Steelers TD - 49:40 - Jakub Řeháček, 3y pass od Bradley Jones (2pt run neúspěšný); 2:12

Nejlepší výkony

  • 299 Passing Yds, 5 TD

    Bradley Jones | QB

  • 120 Receiving Yds, 1 TD

    Jan Vysloužil | WR

  • 4.5 Tackles, 2.5 For Loss

    Josef Bogocz | DL  • .

Coach Martinez

blog We needed yesterday's match in a lot of ways. We needed to face a good opponent to bring out the areas in which we struggle so we can work to get better and that's exactly what we'll do. We also needed yesterday's match to show us how good we really can be.

I talk a lot about trusting fellow teammates, but what I say the most is we have to trust ourselves out on the field. These guys now know that we can play with anybody and see the potential of how good we can be. A great saying is, "No losses, only lessons." That's exactly how we'll take yesterday is as a lesson and something that will only make us better. This Ostrava Steelers team has a lot of fight in them. What I like to call "dog". That "dog" will have everybody excited to get back to work this week and prepare even harder for the Blades.

I want to thank everyone for their support and I look forward to another great crowd on Sunday.

Česky:

Včerejší zápas byl pro nás důležitý z mnoha důvodů. Potřebovali jsme se postavit proti dobrému soupeři a dostat se do situací, které nám budou nepříjemné, aby nás ztmelili a přiměli nás k lepšímu výkonu. Včerejšek nám také ukázal, jak dobře můžeme hrát.

Často svým hráčům říkám, že si musí mezi sebou důvěřovat, co jim ale říkám nejčastěji je, že nejvíce musí věřit právě sámi sobě. Naši kluci ví, že se na hřišti můžeme postavit proti jakémukoliv oponentovi, protože k tomu máme obrovský potenciál. Mé oblíbené rčení říká, že nikdy to není prohra, ale ponaučení pro příště. A přesně toto si neseme ze včerejšího zápasu proti Lions. Už teď jsme nahecovaní na přípravy proti Blades. Ostravští Steelers mají chuť se o vítězství porvat.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem za podporu a velmi se těším na fanoušky v neděli v Přerově.