České soutěže 2023

Bratislava

blog

Sobota 8.4. | Velikonoční sobotu jsme vyrazili na hřiště Monarchs, kde se odehrál zápas dvou týmů, které v prvním kole Snapbacks ligy dokázaly zvítězit. ISMM Ostrava Steelers si na domácím hřišti poradila s Nitrou Knights 14:0 a ST.NICOLAUS Bratislava Monarchs úspěšně otočila svůj zápas na hřišti Mammoths a zvítězila na horké přerovské půdě 16:7.

Zápas v Bratislavě jsme zahájili úderným stylem, kdy hned první útočnou akcí našel Brad Jones dlouhým passem svého wide receivera Jana Vysloužila a ten doběhl až na hranici endzóny. Další přesná přihrávka na Jirku Šimečku zajistila první ocelový touchdown, který pak stejný hráč potvrdil přesným kopem. Na míč šla Bratislava, která své útočné snažení ukončila předčasně díky interceptionu safetyho Ondřeje Chvojky. Quarterback Jones přesným passem na Petra Škváru zajistil další touchdown.

blog

Ocelová defense i nadále držela soupeře na uzdě a nepovolila ani yard. Náš útok postupně ukrajoval části hřiště vzduchem i po zemi a navýšili jsme field goalem na 16:0. Během nového offensivního snažení Monarchs zalehl Vojtěch Korytář fumble na 30 yardech od soupeřovy endzóny. Našemu útoku se bohužel nepovedlo bodově proměnit tuto příležitost. Avšak v zápětí chytil cornerback Lukáš Česlík interception a donesl balón až do redzone soupeře. Zde už náš útok nezaváhal a passový touchdown zachytil Jan Vysloužil.

V dalším drivu, kdy na míči byla Bratislava se situace odvíjela v podobném duchu, akorát interception tentokrát chytil linebacker Petr Foldyna. Tuto příležitost jsme přetavili v úspěšný fiel goal a odskočili jsme soupeři na 26:0.

blog

S vypršením času prvního poločasu se podařilo trefit Jiřímu Šimečkovi jeho třetí field goal v zápase a posunul na vedení 29:0. Tento kop měřil uctihodných 47 yardů, což je druhý nejdelší úspěšný pokus v historii Steelers. Jirka se přiblížil na jeden yard svému maximu z roku 2017.

Ve třetí čtvrtině Brad Jones opět vzduchem našel Jirku Šimečku, který si svůj passový touchdown i úspěšně potvrdil a navýšil skóre na 36:0. Tímto se spustilo mercy rule. Zbytek zápasu uběhl v rychlém tempu a bratislavští Monarchs už nenašli recept na naši obranu, které se povedlo i několikrát sackovat domácího rozehrávače.

Bitva dvou neporažených týmů se tak stala jasnou kořistí našich borců a po druhém kolem se ISMM Ostrava Steelers vyhoupla na první místo své tabulky. Ocelová obrana pod taktovkou nového head coache Marka Priegnitze letos ještě nedostala ani bod a útok se po slabším prvním kole začíná také rozjíždět na plné obrátky. Po bye weeku vyrážíme za 14 dní do Ústí nad Labem a budeme doufat, že přivezeme další výhru.

foto: Barbora Szabova


Scoring summary

1st QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:7 - Jiří Šimečka, 11y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 11:22
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:13 - Petr Škvára, 22y pass od Bradley Jones (kick neúspěšný); 9:04
2nd QUARTER
ISMM Ostrava Steelers FG - 0:16 - Jiří Šimečka, 36y; 10:40
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:23 - Jan Vysloužil, 6y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 6:48
ISMM Ostrava Steelers FG - 0:26 - Jiří Šimečka, 30y; 4:20
ISMM Ostrava Steelers FG - 0:29 - Jiří Šimečka, 47y; 0:00
3rd QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:36 - Jiří Šimečka, 11y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 6:48


Nejlepší výkony

  • 8 Rec, 80 Yards, 2 TD

    Jiří Šimečka | WR

  • 269 Passing Yards, 4 TD

    Bradley Jones | QB

  • 4.0 Tackles, 1.0 Sack, 1 FR

    Vojtěch Korytář | LB