České soutěže 2023

Ostrava | Ostrava

blog

17.6.2023 | Mužský tým ISMM Ostrava Steelers nastoupil ke svému poslednímu zápasu základní části letošního ročníku Snapbacks ligy. Na hřišti v Porubě přivítal přerovské Mammoths a jednalo se již o klasický souboj posledního kola české ligy amerického fotbalu. Minulý rok se mezi Steelers a Mammoths rozhodovalo o pozici nasazení v playoff. Letos již Mammoths o playoff nešlo a stejně tak ISMM Steelers měli své první místo ve své skupině i celé lize zajištěno. Pro ostravský tým však jedna motivace zbývala. A to udržet letošní neporazitelnost.

Do utkání vstoupili útokem hráči Ostravy a i přes několik prvních downů ztroskotala jejich snaha po čtyřech nepodařených pokusech těsně před soupeřovou redzónou. Ani útoku Mammoths se nevedlo lépe, po zisku jednoho prvního downu, byly nuceni odkopávat aniž by se dostali na soupeřovu polovinu. Celá první čtvrtina se nesla v tomto duchu, kdy obrany hrály hlavní roli.

blog

A byl to hráč obrany ISMM Steelers, Lukáš Česlík, který svým interceptionem na konci první čtvrtiny nastartoval první úspěšný drive Ostravy. Tento drive byl vedený zejména po ose Bradley Jones – Jiří Šimečka, který nakonec i skóroval první body zápasu. Ocelová obrana následně rychle vyprovodila útok Mammoths a Bradley Jones přidal přihrávkou na Petra Škváru druhý touchdown Steelers. Tak skončil i první poločas zápasu. Po nevýrazných výkonech obou útoků, šli za lehkého vedení do šaten hráči týmu ISMM Steelers.

I do druhého poločasu nastoupil jako startující quarterback Mammoths Radim Dohnal a i druhý poločas začal rychlým odkopem ze své poloviny hřiště. Bradley Jones pak se svým útokem přešel celé hřiště a navýšil skóre zápasu na 21:0 po přesné přihrávce na Jiří Ličku.

blog

Pak se na hřišti objevil na pozici QB mamutů i Michal Stoklásek, ale ani jemu se nepodařilo ze svého prvního drivu nic vytěžit. Ten opět skončil pouze odkopem Miroslava Večerky hluboko na polovinu ISMM Steelers.

Ve čtvrté čtvrtině se již na hřiště dostali náhradníci ostravského týmu. Své první snapy v sezóně na pozici quarterbacka si připsal i Patrik Puchala. Mammoths ke konci zápasu tak ještě snížili po runnu Petra Tomaníka na konečných 21:7.

ISMM Ostrava Steelers tak neprohráli v základní části ani jeden zápas a nyní se mohou připravovat na semifinále proti znojemským Knights. Pro Přerov Mammoths sezóna skončila, když v těžké skupině obsadil poslední čtvrté místo.

foto: Karin Tylová

Scoring summary

2nd QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 6:0 - Jiří Šimečka, 13y pass od Bradley Jones (kick neúspěšný); 11:07
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:0 - Petr Škvára, 8y pass od Bradley Jones (Jiří Lička 2pt pass od Bradley Jones); 2:44
3rd QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 21:0 - Jiří Lička, 3y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 7:24
4th QUARTER
Přerov Mammoths TD - 21:7 - Petr Tomaník, 19y run (Miroslav Večerka kick); 1:53
Flagová Liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators 28:20

ISMM Ostrava Steelers - Znojmo Knights 47:0

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs 40:8

blog

17.6.2023 | Před zápasem mužského týmu se na hřišti v Porubě uskutečnil turnaj žákovské flagové ligy. Náš tým přivítal mladé hráče z Jihlavy, Znojma a Brna.

Hned od prvního zápasu bylo jasné, že mladí oceláři chtějí opět převzít vedení ve Východní skupině. Silné Gladiators se podařilo týmu ISMM Steelers porazit 28:20. A byl to poslední těsný zápas našeho týmu.

Druhý a třetí zápas turnaje, proti Knights a Sígrs, už byl zcela pod taktovkou mladých ocelářů. Zejména Richard Hess byl zcela nezastavitelný a skóroval hned 9 touchdownů. Po třech touchdownech pak přidali Jan Dluhoš a Eliška Klimešová. A svůj první touchdown v sezóně skóroval také Viktor Řehoř.

Náš tým tak vyhrál na svém posledním domácím turnaji jarní části všechny tři zápasy a vyhoupl se zpět do čela tabulky. Nyní už nám chybí odehrát pouze jeden turnaj v Praze a potom si naši nelmladší hráči a hráčky dají zasloužený letní odpočinek.

Nejlepší výkony

Mužský A-tým

 • 7 Rec, 127 Yards, 1 TD

  Jiří Šimečka | WR

 • 10 Rec, 73 Yards, 1 TD

  Petr Škvára | TE

 • 4.0 Tackles, 0.5 Sacks

  Josef Bogocz | DT


 • Nejlepší výkony

   Flagový tým U15

  • 9 Touchdowns

   Richard Hess | U15

  • 3 Touchdowns

   Jan Dluhoš | U15

  • 3 Touchdowns

   Eliška Klimešová | U15