Podzimní soutěže 2024

Bělehrad, Třinec

Pátek 6.9. - Neděle 8.9. | Od pátku do neděle se v srbském Bělehradě konalo mistrovství Evropy hráčů a hráček pod 17 let věku.

České národní týmy obsadily všechny tři vypsané kategorie a ISMM Ostrava Steelers vyslala na jih Evropy hned tři hráčky. V mix týmu U15 hrála Eliška Klimešová a za dívčí tým U17 nastoupily Justýna Bilanová a Veronika Mülerová. A právě české dívky do 17 let byly 20 vteřin od zlatých medailí.

Souhrn celého turnaje najdete na stránkách naší asociace.

Flagová liga Mužů 2024

ISMM Ostrava Steelers - Prague Black Panthers | 13:0

ISMM Ostrava Steelers - Třinec Sharks | 20:6

ISMM Ostrava Steelers - Přerov Mammoths | 26:13

Neděle 1.9. | V neděli vyrazil náš mužský flagový tým k prvnímu turnaji své soutěže do Třince. ISMM Ostrava Steelers obhajuje druhé místo z minulého roku a tak byl náš tým papírovým favoritem.

Hned v prvním zápase nás čekala velká výzva - tým Prague Black Panthers, jehož tacklový tým letos ovládl nejvyššší rakouskou ligu. Naši oceláři se však zvučného jména nezalekli a především ocelová obrana fungovala na výbornou. Našemu týmu se podařilo dvakrát skórovat. Prosadili se dva navrátilci - jak Jan Telnar, který se vrací z pražským Lions, kde zápolil v Evropské Lize. Tak i Jiří Košař, který se pomalu vrací po zranění v průběhu jarní tacklové soutěže.

I ve druhém zápase, proti domácím Sharks, se prosadili Jan Telnar a Jiří Košař. Ti zařídili poločasové vedení 13:0, které náš tým udržel až do konce a druhá výhra byla na světě.

Třetí zápas nás svedl proti Přerovu Mammoths a zejména první poločas byla bodová přestřelka. Náš tým, i díky příspěvku Přemysla Pekary a Jana Vysloužila, vedl v poločase o jeden TD 19-13. Ve druhém poločase již ocelová obrana uzavřela svou endzónu a jeden touchdown přidal ještě Jan Telnar. Tři vítezství tak značí skvělý vstup do dalšího ročníku flagové soutěže mužů.

Příští víkend se opět o slovo přihlásí ocelová mládež. Najmladší tým bude pořádat turnaj v sobotu 14.9. od 11h na našem hřišti v Porubě!
Žákovský tým U15 vyrazí na turnaj do Brna a v neděli jedou obhajovat svou neporazitelnost dorostenci. V Přerově je budou čekat domácí Mammoths a vítězové druhé ligy z minulého roku Vysočina Gladiators.