Podzimní soutěže 2024

Přerov

Neděle 22.9. | Ke svému druhému turnaji vyrazili až tuto neděli naši dorostenci do Přerova. Turnaj byl odložen o týden, poté co Česko zasáhly v minulém týdnu povodně. Vedle domácích Mammoths čekal na naše borce i vítěz druhé dorostenecké ligy z minulého roku - Vysočina Gladiators.

V úvodním zápase proti domácím Mammoths bylo znát, že se jedná už o druhé setkání těchto týmů v letošní sezóně a úvodní část zápasu patřila hlavně obranám. A byly to také obrany obou týmů, které mělily skóre. Nejprve Jan Čmela zachytil pass soupeřova quarterbacka Jakuba Vrány a vrátil jej pro první body ISMM Steelers. Domácí obrana pak zatlačila Matěje Dluhoše až do ostravské endzóny a tak se zašlo na poločasovou přestávku za stavu 6:2 pro ISMM Steelers.

I začátek druhého poločasu se nesl v duchu obranné bitvy, kterou přerušila až spolupráce bratrů Dluhošů. Matěj našel přesnou přihrávkou Honzu v endzóně a ISMM Steelers odskočili na rozdíl dvou skórování.

Domácím se sice z následného drivu podařilo snížit a následně ještě obrana Mammoths vrátila minutu a půl před koncem míč svému útoku, ale čas a ocelová obrana byli proti otočení skóre a tak si naši mladí oceláři připsali další výhru v této sezóně.

1st HALF
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:6 - Jan Čmela, 24y interception return (1pt pass neúspěšný); 3:22
Přerov Mammoths SAF - 2:6; 1:02
2nd HALF
ISMM Ostrava Steelers TD - 2:13 - Jan Dluhoš, 4y pass od Matěj Dluhoš (Vojtěch Nevrla 1pt pass od Matěj Dluhoš); 4:53
Přerov Mammoths TD - 8:13 - Ondřej Kavka, 6y pass od Jakub Vrána (1pt pass neúspěšný); 2:13

Neděle 22.9. | Ve druhém zápase jsme se střetli s vítězi druhé dorostenecké ligy minulého roku - Vysočině Gladiators. A i tentokrát to byla hlavně obranná bitva. Oba týmy hráli opatrně a snažili se neudělat velké chyby.

Jako první skórovali naši oceláři. Matěj Dluhoš našel svou přihrávkou Daniela Stefanova, který se vyhnul několika tacklům a přes celé hřiště otevřel skóre. Pak přišla jedna z kuriózních situací, kdy opět Jan Čmela ukázal, že se umí ve správnou chvíli objevit na správném místě. Hráči Gladiators se snažili přetavit svůj poslední drive prvního poločasu ve vyrovnání a úspěšně se posouvali po hřišti. Pár vteřin před koncem však nezvládli předávku a během zběsilé bitvy hráčů se míč vykutálel přímo do rukou Honzy Čmely, který jej donesl až pro rozhodující body.

Ve druhém poločase ocelová obrana uzavřela svou endzónu a tak jediné body Gladiators přišli po další kuriózní situaci, kdy nejprve Adam Beníček skvěle zachytil přihrávku Matěje Dluhoše, aby si vzápětí sám míč vyrazil přímo do rukou soupeře, který již neměl problém doběhnout pro touchdown.

ISMM Ostrava Steelers tak jsou po dvou turnajích neporaženi a svou sérii se budou snažit rozšířit na domácím hřišti už tuto neděli 29.9. od 13:00 se můžete na naše mladé oceláře těšit na hřišti v Porubě - SAP, Skautská 11. Určitě přijďte - naši borci budou potřebovat vaši podporu!

1st Half
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:0 - Daniel Stefanov, 45y pass od Matěj Dluhoš (Daniel Stefanov 1pt pass od Matěj Dluhoš); 3:32
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:0 - Jan Čmela, 30y fumble return (Vojtěch Nevrla 1pt pass od Matěj Dluhoš); 0:00
2nd Half
Vysočina Gladiators TD - 14:7 - Adam Trnka, 21y fumble return (Matouš Borský 1pt pass od Dominik Kopic); 5:51