Podzimní soutěže 2024

Ústí nad Labem | Přerov | Tábor | Brno | Přerov

blog

Neděle 13.10. | Na měststkém stadionu v Ústí nad Labem zahájila česká reprezentace amerického fotbalu skupinovou fázi Mistrovství Evropy. Český tým proti úřadujícím vicemistrům Evropy z Finska dokázal držet krok a především obrana držela útok soupeře od skórování. Dva touchdowny obrany soupeře pomohly k výhře Finska 28:6. O jediný touchdown Česka se postaral na konci prvního poločasu Jakub Woleský.

Úvod zápasu proti Finsku zvládlli Češi dobře a první čtvrtina skončila bez bodů. Útok domácích vedl poprvé 18letý quarterback Amos Feranec, který byl schopen ukrajovat yardy po zemi i vzduchem. Při své premiéře v reprezentaci mužů se nevyvaroval chyb, které nakonec hrály zásadní rozdíl ve výsledku zápasu.

Na začátku druhé čtvrtiny začínal český útok od vlastní ednzóny a Feranec passem našel pouze ruce finského obránce Timmi Nuikky, který interception vrátil až do endzóny pro první touchdown zápasu.

Druhý touchdown si Finsko připsalo v průběhu druhé čtvrtiny, kdy quarterback Ambro Urjansson našel 21yardovým passem v endzóně Verneri Rainia. Útok Finska se ve druhé čtvrtině dostal do tempa a i následující drive přetavil v touchdown. Urjansson našel přesně v endzóně Joela Särkelu.

Až na konci prvního poločasu se bodově prosadili také Češi. Čtyři vteřiny před koncem druhé čtvrtiny se útok dostal na polovinu hřiště soupeře a posledním pokusem Feranec našel dlouhým passem Jakuba Woleského, který zachytil pass kousek před endzónou a následně se mu i přes snahu obránců podařilo probojovat pro touchdown. V polovině zápasu tak bylo skóre 6:21.

blog

Druhý poločas nabídl zlepšenou hru obrany, která se poučila z dvou touchdownů z druhé čtvrtiny a ve zbytku zápasu již soupeři nedovolila bodovat. Útok Česka se sice dokázal posouvat po hřišti, když si Feranec v zápase připsal 20 zkompletovaných passů pro 220 yardů, ale do endzóny se již Češi znovu nedostali.

Bodovou tečku za zápasem pak udělal Aatu Tuokko, který dvě minuty před koncem zápasu vystihl pass Ferance a také on doběhl s míčem až do endzóny. Úřadující vicemistři Evropy se tak na úvod nového mistrovství radovali z výhry 28:6. Hlavní trenér českého týmu Daniel Leško mohl být po zápase spokojený, jelikož obrana povolila druhému týmu Evropy 14 bodů a útok pod vedením mladého quarterbacka Ferance je příslibem do budoucna.

Součástí národního týmu v tomto zápase byli také hráči ISMM Ostrava Steelers, kteří buď oblékají, nebo v nedávné době oblékali, náš dres. Jsou to offensivní linemani Lukáš Trefný, Petr Šmuk a Dan Bria, quarterback Amos Feranec, defensivní linemanJosef Bogocz, defensivní back Jan Telnar a runningback Jakub Březina.

text: čaaf

blog

Neděle 13.10. | Dorostenecký tým vyrazil k dalšímu turnaji na hřiště Přerova Mammoths. Tam přicestoval také tým Nitra Knights.

Naši mladí oceláři se nejprve utkali s domácím týmem a dařilo se především obranám obou týmů. Během zápasu padl pouze jeden touchdown a o ten se postaral domácí Matěj Vlček, který zachytil míč od Jakuba Vrány. Ani zvýšený tlak našeho útoku ve druhém poločase bodový úspěch nepřinesl a tak jsme prohráli 6:0.

Scoring summary

1st HALF
Přerov Mammoths TD - 0:6 - TD - 6:0 - Matěj Vlček, 5y pass od Jakub Vrána (1pt pass neúspěšný); 5:58
2nd HALF
-

blog

Ani ve druhém zápase senašemu útoku nedařilo. Proti slovenskému týmu jsme se také nedokázali bodověprosadit a po dvou touchdownech Samuela Kissy jsme prohráli i druhý zápas natomto turnaji.

Naši hráči tak musí v posledním turnaji základní části, který se odehraje na našem hřišti v Porubě už tutosobotu od 13:00, vyhrát alespoň jeden zápas, abychom mohli pomýšlet na postupdo finále a nemuseli spoléhat na zaváhání přerovských Mammoths, kteří na koncisezóny nabrali velmi dobrou formu.

1st HALF
Nitra Knights SAF - 0:2; 2:01
Nitra Knights TD - 0:8 - Samuel Kiss, 11y pass od Martin Pavlík (1pt pass neúspěšný); 0:31
2nd HALF
Nitra Knights TD - 0:15 - Samuel Kiss, 20y run (Samuel Kiss 1pt pass od Martin Pavlík); 9:14

Flagová liga Mužů

ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats II | 35:34

ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats | 0:41

ISMM Ostrava Steelers - Tábor Foxes | 34:28

blog

Sobota 12.10. | Mužský tým vyrazil na svůj předposlední turnaj základní části flagové ligy až do Kozmic u Tábora. Tam jej čekaly dva týmu Příbrami Bobcats a domácí Tábor Foxes.

Hned na úvod jsme nastoupili proti velmi dobrému týmu Bobcats II a byla to bitva až do konce. Obatýmy se přetahovaly o vedení a nakonec rozhodl pouze jeden jediný bod.

Ve druhém zápase jsme nestačili na první tým Bobcats a naši oceloví borci si spravili chuť až v zápase proti domácím Foxes. Ti s námi drželi krok pouze první poločas, pak ale Petr Škvára a Patrik Puchala (dohromady se postarali o 5 touchdownu) zajistili našemu týmu vedení a šestibodový náskok se nám podařilo udržet až do konce zápasu.

Mužský tým odehraje svůj poslední turnaj základní části na domácím hřišti první listopadovou sobotu a hned týden na to – v neděli 10.11. budou na stejném hřišti – SAP Poruba – bojovat na finálovém turnaji o titul mistra ČR.

Flagová liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs Orange | 15:15

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators | 7:32

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs | 6:47

blog

Neděle 13.10. | Flagový tým U15 vyrazilv neděli 13.10. do Brna na hřiště Sígrs. Za Lužánkami se navíc představily týmy Vysočina Gladiátors a druhý tým Sígrs.

Jako první jsme vyzvalidruhý tým Sígrs. Velmi pomalu jsme se dostávali do tempa a rychle prohrávali odva touchdowny. Pak navíc ještě přišlo nešťastné safety a těsně před koncemprvního poločasu jsme prohrávali už 15:0. Pak se ale podařila spolupráce mezi OndřejemMrvou a Matějem Fojtíkem a snížili jsme na poločasových 7:15.

Ve druhém poločase sice začala naplno fungovat ocelová obrana, která již soupeři nepovolila ani bod, ale útok se stále nemohl dostat do plného tempa. Nakonec se nám sice podařilo zápas vyrovnat, když jsme po touchdownu Marka Výskaly zvládli potvrdit i akcí za dva body. Více se však v zápase nestalo a tak jsme si v prvním zápase turnaje připsali remízu.

To byl bohužel nejlepší výsledek našeho týmu na celém turnaji. Deštivé počasí a hromada smůly, která se nám lepila na paty, nám nepomohly ani v dalších zápasech. Proti Vysočině Gladiator jsme rychle prohrávali o 3 touchdowny a ve druhém poločase jen snižovala Eliška Klimešová na konečných 32:7.

A ani proti domácím Sígrs se nevedlo lépe. Opět nám utekl začátek zápasu a první poločas jsme prohráli vysoko 29:0. Ve druhém poločase jsme konečně začali hrát lépe a předváděná hra na konci turnaje je dobrým odrazovým můstkem pro další turnaje.

Tuto sobotu jedeme opět do Brna – na hřiště Alligators. A hned další víkend 26.10. zakončíme základní část flagové ligy U15 na našem hřišti – od 11:00 na hřišti SAP, v Porubě.

Flagová liga U12

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs | 20:15

ISMM Ostrava Steelers - Přerov Mammoths | 32:0

blog

Neděle 13.10. | Do Přerova tuto neděli vyrazil také náš nejmladší tým – flagový tým U12. Kromě domácích Mammoths se zde utkal s brněnskými Sígrs.

A Brno Sígrs byl náš první soupeř na tomto turnaji. Začali jsme skvěle, když hned první akci zápasu přetavila dvojice Josef Bogocz - David Březina v první touchdown. Sígrům se sice podařilo vyrovnat, ale pak opět přišel na řadu náš útok a především David Březina, který přidal dva touchdowny. Mladým Sígrům se podařilo pouze snížit, ale více jim naše ocelová obrana již nedovolila.

blog

Ve druhém zápase jsme se utkali s mladými Mammoths. Přerovský tým je velmi mladý a nabírá hlavně zkušenosti. Tak jsme se rychle dostali do vedení a opět se třikrát prosadil David Březina. Ve druhém poločase přidal jeden touchdown Samuel Gajda. A následně jsme se dočkali i příspěvku našich úplně nejmladších hráčů – nejprve desetiletý David Orlita zachytil interception a připravil skvělou pozici na hřišti, kterou stejně stará Amálka Ermisová přetavila ve svůj první touchdown letošní sezóny.

Na poslední turnaj podzimní části flagové soutěže U12 se můžete těšit na našem hřišti v Porubě už 26.10. od 15:00. Sobota plná flag fotbalu čeká jen na vás – přijďte podpořit mladé oceláře.